Ogłoszenia duszpasterskie, XII Niedziela zwykła, Rok A – 21.06.2020.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
XII Niedziela zwykła, Rok A – 21.06.2020.

 

1. Dzisiaj, w naszej parafii o godz. 12.00, będzie miała miejsce /odbyła się/ Uroczystość Pierwszej Komunii świętej. Pamiętajmy w naszych modlitwach o dzieciach, które – w liczbie 48 – po raz pierwszy w życiu doświadczyły Bożego Miłosierdzia w Sakramencie Pokuty oraz Bożej Miłości w Eucharystii.

2. Także dzisiaj z racji trzeciej niedzieli miesiąca zapraszamy na Nieszpory niedzielne o godz. 16.30.

3. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 22.06. – dwa ogłoszenia na ten dzień: Pierwsze – Rodziców naszych harcerzy zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się o godz. 17.00 na harcerskim placu apelowym obok Oratorium św. Wojciecha. Komendant 5 Szczepu Harcerskiego Brzask, druh Dariusz Mróz, przekaże ważne informacje dotyczące dwutygodniowej Harcerskiej Akcji Letniej 2020, która będzie miała miejsce w bazie „Na Kopcu w Zaklikowie”. Drugie ogłoszenie – od tego dnia do piątku /26.06./ włącznie, codziennie o godz. 18.00, dzieci pierwszokomunijne i ich rodziny będą przeżywały swój Biały Tydzień, a na jego zakończenie, w sobotę o godz. 15.00, będzie sprawowana Msza święta.

– wtorek, 23. 06. – o godz. 17.30 Nowenna do świętej Anny. Zapraszamy!

– środa, 24.06. – Uroczystość Narodzenia świętego Jana Chrzciciela. Odpust w par. Gościeradów – suma odpustowa o godz. 12.00. W naszej parafii Msze święte będą sprawowane o godz. 7.00 i o 18.00.

– piątek, 26.06.o godz. 8.00 będzie sprawowana Msza święta na zakończenie roku szkolnego 2019/2020. Zapraszamy Przedszkola i Szkoły z naszej Parafii – Dyrekcje, Nauczycieli, Pracowników oraz Uczniów z Rodzicami.

– sobota, 27.06. – dwa wydarzenia duszpasterskie: pierwsze – o godz. 15.00 będzie sprawowana Msza święta na zakończenie Białego Tygodnia; drugie – o godz. 18.30 w kościele Świętej Trójcy rozpoczniemy „Trzecią Pielgrzymkę wdzięczności”. W poprzednich dwóch latach pielgrzymki te prowadziły trasą wokół Zaklikowa. W tym roku, ze względu na epidemiczne zalecenia, pielgrzymka będzie miała inny – czteroetapowy – charakter. Etap pierwszy /2.5 km/ – powędrujemy najpierw do kapliczki, gdzie nastąpi poświęcenie figury Chrystusa Frasobliwego i krótkie nabożeństwo. Stąd – etap drugi, 2.8 km – wyruszymy do „Krzyża Borelowskiego”, który upamiętnia powstańców styczniowych. Tutaj wspomnimy i pomodlimy się za wszystkich, którzy oddali swoje życie w obronie naszej Ojczyzny. Etap trzeci – 2.5 km – od „krzyża powstańców” pójdziemy do „nowego krzyża morowego”, poświęconego w Wielką Środę, 8 kwietnia 2020 roku. Krzyż ten jest jednym z 14-tu krzyży na terenie Nadleśnictwa Gościeradów, które to krzyże zostały postawione jako znaki wdzięczności za łagodny przebieg pandemii koronawirusa w naszej Ojczyźnie i w naszym regionie. Pod tym „krzyżem morowym” złożymy nasze modlitwy prośby i dziękczynienia i wyruszymy w „drogę powrotną” – będzie to etap czwarty, najdłuższy, bo liczący 5.9 km – przez miejscowość Irena pod kościół parafialny. Zakończenie pielgrzymki przewidziane jest na godz. 22.00 i będzie miało miejsce na terenie naszego mini-orlika i zarazem harcerskiego placu apelowego obok Oratorium św. Wojciecha. Całkowita długość trasy pielgrzymkowej wynosi 13.7 km. Jest to zatem odległość prawie dwa razy dłuższa niż pielgrzymka wokół Zaklikowa. Zapraszamy więc wszystkich, którzy czują się na siłach i pragną podziękować Bogu za „nietypowy” rok szkolny, za rok akademicki, za czas intensywnej pracy w parafii, za „wychodzenie z warunków epidemicznych”, a także za wszelkie dobro otrzymane indywidualnie oraz w Rodzinie.

4. Informujemy, że przez cały miesiąc czerwiec w dni powszednie, codziennie z wyjątkiem wtorku, jest prowadzona modlitwa różańcowa przed Mszą świętą wieczorną, czyli o godz. 17.30. Intencją tej modlitwy obejmujemy nasze Rodziny, naszą Parafię i naszą Ojczyznę. Zapraszamy!

5. Diecezjalne Studium Organistowskie przy Instytucie Teologicznym w Sandomierzu ogłasza nabór na rok akademicki 2020/2021 – szczegóły znajdziemy na tablicy ogłoszeń.

6. Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Stalowej Woli ogłasza nabór do 1 klasy. Szkoła nie uczestniczy w systemie naboru elektronicznego. Podania można składać osobiście w sekretariacie szkoły lub drogą mailową (sekretariat@skst.pl). Szczegółowe informacje na stronie internetowej liceum: www.skst.pl 

7. Prasa katolicka: Gość Niedzielny i Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do nabywania i czytania tej katolickiej lektury.

8. Do sprzątania kościoła zapraszamy parafian z ulicy Rozwadowskiej, od numeru 75 do numeru 51: w poniedziałek po Mszy świętej wieczornej, a w sobotę po Mszy świętej porannej.

9. Podziękowania:

– Rodzicom dzieci „pierwszokomunijnych” dziękujemy za złożone dary dla parafii: obrus ołtarzowy, 3 białe ornaty, w tym jeden haftowany z wizerunkiem św. Jana Pawła II dla upamiętnienia Jego setnej rocznicy urodzin, 4 piękne świece ołtarzowe oraz ofiarę pieniężną w wysokości jednego tysiąca złotych, którą przeznaczamy na konserwację obrazu św. Bartłomieja. Bóg zapłać!

– Rodzicom dzieci „pierwszokomunijnych” z klasy III B w Zaklikowie składamy podziękowanie za posprzątanie i za pomoc w dekoracji, na dzisiejszą Uroczystość I Komunii świętej, kościoła Świętej Trójcy oraz za ofiarę 150 zł na kwiaty i środki czystości. Bóg zapłać!

– wyrażamy wdzięczność tym wszystkim, którzy w miniony czwartek włączyli się w przygotowanie wokół kościoła ołtarzy na zakończenie Oktawy Bożego Ciała, a więc: harcerkom i harcerzom – za wykonanie dekoracji pierwszego ołtarza, mieszkańcom Antoniówki – za ołtarz drugi, mieszkańcom Karkówki – ołtarz trzeci i mieszkańcom Łysakowa Kolonii za ołtarz czwarty. Bóg zapłać!

– mieszkańcom Karkówki, którzy w tym roku przygotowali dekorację trzeciego ołtarza na Boże Ciało, składamy podziękowania za przekazaną przez Panią Sołtys ofiarę 300 złotych, którą przeznaczamy na konserwację obrazu św. Bartłomieja. Bóg zapłać!

– dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszej parafii, a przesyłane na konto bankowe: Bank Spółdzielczy Ziemi Kraśnickiej, Oddział w Zaklikowie, Nr konta: 54 8717 1093 2012 1200 2163 0002 – z dopiskiem ofiara niedzielna/świąteczna lub też ofiara na remont parkanu. Bóg zapłać!

10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: 1/+Andrzej Jacek Czerwonka ze Zdziechowic Drugich – będzie sprawowanych w jego intencji 6 Mszy świętych od uczestników pogrzebu; 2/ +Narcyz Zakościelny z Zaklikowa – 1 Msza św. od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa