Boże Ciało 2020 w Parafii Zaklików

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej przypadło w tym roku na dzień 11 czerwca. Czwartkowy dzień był pełen słońca i pięknej pogody, która ułatwiła przeżywanie Uroczystości Bożego Ciała na Zaklikowskim rynku. W otoczeniu drzew mieniących się kolorami zieleni, przy ołtarzu, zbudowanym na rynku, w otoczeniu pięknych kwiatów, zebrała sie liczna grupa wiernych parafian, aby uczestniczyć w tej przepięknej prastarej uroczystości. Mszy Świętej przewodniczył Ks. Proboszcz dr Michał Mierzwa. Kazanie wygłosił Ks mgr Maciej Gubernat. Całości dopełniał piękny śpiew chóru Gloria. Po Mszy Św. rozpoczęła się procesja do 4 ołtarzy przygotowanych w tym roku przez: Harcerzy, mieszkańców Antoniówki, Karkówki i Koloni Łysaków. W procesji brała udział: Liturgiczna Służba Ołtarza, rodzice z dziećmi, które sypały kwiaty oraz przedstawiciele tych miejscowości i grup, które przygotowały ołtarze. Centralnym miejscem procesji był Chrystus niesiony przez kapłana w monstrancji, otoczony asystą Liturgicznej Służby Ołtarza. Parafianie Zaklikowa wraz ze swoimi Duszpasterzami, pomimo trudnego czasu epidemi koronawirusa, w piękny i bardzo uroczysty sposób oddali cześć Najświętszym postaciom Eucharystycznym, w których Prawdziwie Obecny Jest Chrystus.