Ogłoszenia duszpasterskie, III Niedziela Wielkiego Postu, Rok A – 15.03.2020.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
III Niedziela Wielkiego Postu, Rok A – 15.03.2020.

1. Dzisiaj nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 16.30. Zapraszamy!

2. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– wtorek, 17.03. – o godz. 16.30 – tak jak w każdy wtorek – Nowenna do świętej Anny. Nie będzie spotkania po Mszy świętej wieczornej dla Rodzin świętej Anny.

– czwartek 19.03. – liturgiczna Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Msze święte o godz. 7.00 i o 17.00. Odpust w par. Borów – suma odpustowa będzie sprawowana o godz. 9.30. Natomiast w naszym kościele o godz. 16.30 – Droga Krzyżowa dla dzieci.

– piątek, 20.03. – w tym dniu zapraszamy na godz. 16.30, na Drogę Krzyżową, którą poprowadzą członkowie Wspólnoty Lektorów Dorosłych.

– sobota, 21.03. – o godz. 18.00 w Oratorium św. Wojciecha kolejne spotkanie w ramach nauk przedmałżeńskich, które prowadzi ks. Tomasz.

3. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii, planowane w terminie od 28 do 30 marca /sobota – poniedziałek/ 2020 roku, zostają z dniem dzisiejszym odwołane. W najbliższych dniach podejmiemy decyzję dotyczącą duchowego przygotowania do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

4. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu oraz na tegoroczną dekorację Ciemnicy i Grobu Pańskiego można składać do puszek znajdujących się na bocznych ołtarzach.

5. Zachęcamy do przekazania 1 procenta podatku na działający przy naszej parafii 5 Szczep Harcerski „Brzask”. Szczegółowe informacje są zawarte na plakatach i ulotkach znajdujących się w przedsionku kościoła. Za wszystkie dary dziękujemy. Bóg zapłać!

6. Prasa katolicka – Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny oraz Niedziela – u ministrantów stojących przy wejściu do kościoła.

7. Informacja – P. Lekarz Marii Staniszewska – odczytać!

8. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy mieszkańców ulicy Rozwadowskiej – od stacji paliw prawą stroną w kierunku miasta, od nr 71 do nr 51.

9. Podziękowania:

– Panu Karolowi Nowickiemu z Zaklikowa dziękujemy za wykonanie instalacji elektrycznej w pomieszczeniu przygotowywanym pod nową kancelarię parafialną. Bóg zapłać!

– przedstawicielom rodzin mieszkających przy ul. Rozwadowskiej od nr 30 do nr 2 dziękujemy za posprzątanie kościoła Świętej Trójcy oraz za ofiarę /60 zł/ na kwiaty i środki czystości. Pracowały w poniedziałek i w sobotę: Janina Klimek, Beata Kołodziej i Elżbieta Kołodziej. Bóg zapłać!

10. W minionym tygodniu odszedł do wieczności +Stanisław Gorczyca z Zaklikowa, zamieszkały w Stalowej Woli – będzie sprawowana w jego intencji 1 Msza święta od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa