Ogłoszenia duszpasterskie, II Niedziela Wielkiego Postu, Rok A – 08.03.2020.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
II Niedziela Wielkiego Postu, Rok A – 08.03.2020.

1. Dzisiaj druga niedziela miesiąca, składka w kopertach na wydatki związane z wyrównywaniem finansowym remontu części parkanu wokół kościoła Świętej Trójcy oraz na ogrzewanie kościoła. Ofiary w kopertach można składać przez cały miesiąc marzec. Bóg zapłać za każdy dar!

2. Również dzisiaj przeżywamy niedzielę zwaną „Ad gentes”. Po każdej Mszy świętej odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom. O godz. 10.30 kolejna comiesięczna Msza święta harcerska, a nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 16.30. Zapraszamy!

3. Także dzisiaj pamiętajmy o modlitwie w intencji kobiet z racji ich dorocznego święta.

4. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– wtorek, 10.03. – o godz. 16.30 – tak jak w każdy wtorek – Nowenna do świętej Anny. Po Mszy świętej wieczornej spotkanie Róż Różańcowych w Oratorium św. Wojciecha.

– czwartek 12.03. – o godz. 16.30 – dla dzieci Droga Krzyżowa, którą poprowadzą Zuchy z 15 Gromady Zuchowej Łowcy przygód. Dziękujemy Rodzicom i dzieciom za tak liczne uczestnictwo w ostatniej Drodze Krzyżowej i zapraszamy na kolejną! Natomiast po Mszy świętej wieczornej rozpoczniemy Septennę do świętego Józefa. Jest to modlitwa ku czci siedmiu boleści i siedmiu radości, których doświadczył Opiekun Chrystusa na ziemi. Modlitwa ta jest mało znana i rzadko praktykowana w duszpasterstwie polskiego Kościoła. Zapraszamy więc przez siedem kolejnych dni na Mszę świętą wieczorną o godz. 17.00, po której będziemy oddawali cześć świętemu Józefowi. Więcej informacji o tej pięknej modlitwie Septenny możemy znaleźć na stronie www.parafiazaklikow.pl .

– piątek, 13.03. – w tym dniu przypada 7-ma rocznica wyboru Ojca Świętego Franciszka – pamiętajmy w naszych modlitwach o następcy Św. Piotra. Zapraszamy na godz. 16.30 na Drogę Krzyżową, którą poprowadzą członkowie Róż Różańcowych i Rodziny św. Anny. Natomiast o godz. 18.00 – dla młodzieży Droga Krzyżowa, którą poprowadzi 55 Drużyna Wędrowników Szum Bum. Dziękujemy naszej młodzieży za liczne uczestnictwo w ostatniej Drodze Krzyżowej oraz za zaangażowanie w tę wielkopostną modlitwę. Zapraszamy na kolejny wieczór modlitewny!

– sobota, 14.03. – o godz. 18.00 w Oratorium św. Wojciecha kolejne spotkanie w ramach nauk przedmałżeńskich, które prowadzi ks. Tomasz.

5. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach: 28 -30 marca /sobota – poniedziałek/ 2020 roku. Poprowadzi je Ks. Mgr Marian Bolesta, Dyrektor Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży Diecezji Sandomierskiej oraz Dyrektor Diecezjalnego Ośrodka Turystyki i Formacji Chrześcijańskiej Augustianum w Radomyślu nad Sanem.

6. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu oraz na tegoroczną dekorację Ciemnicy i Grobu Pańskiego można składać do puszek znajdujących się na bocznych ołtarzach.

7. „Księga trzeźwości” znajduje się w niedziele i święta – w zakrystii, a w dni powszednie – w kancelarii parafialnej. Zachęcamy do podjęcia postanowień trzeźwościowych i wpisania się do tej księgi. W ten sposób powiększymy grono parafian, którym leży na sercu szczęśliwe życie osobiste i rodzinne.

8. Zachęcamy do przekazania 1 procenta podatku na działający przy naszej parafii 5 Szczep Harcerski „Brzask”. Szczegółowe informacje są zawarte na plakatach i ulotkach znajdujących się w przedsionku kościoła. Za wszystkie dary dziękujemy. Bóg zapłać!

9. W naszej zakrystii oraz w kancelarii parafialnej jeszcze można nabyć książkę pt. „Każdy Twój wyrok”. Książka ta „opowiada” o losach Szczecyna i jednej z największych akcji pacyfikacyjnych na terenach okupowanej Polski w czasie II wojny światowej.

10. Prasa katolicka – Gość Niedzielny oraz Niedziela – u ministrantów stojących przy wejściu do kościoła.

11. Komunikat: W związku ze zbliżającym się terminem naboru wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich na rok 2020, Biuro Powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Stalowej Woli wraz z pracownikami Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego zapraszają na szkolenie, które odbędzie się 11.03./środa/ 2020 roku, o godz. 12.00, w Domu Strażaka w Zdziechowicach Drugich. Szczegóły i tematyka szkolenia – na informatorze w przedsionku kościoła.

12. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy mieszkańców ulicy Rozwadowskiej – od stacji paliw lewą stroną w kierunku miasta, od nr 30 do nr 2.

13. Podziękowania:

– przedstawicielom rodzin mieszkających przy ul. Rozwadowskiej od nr 68 do nr 32 dziękujemy za posprzątanie kościoła Świętej Trójcy oraz za ofiarę /110 zł/ na kwiaty i środki czystości. Pracowali w poniedziałek: Marian Chmura, Krzysztof Dobrowolski, Elżbieta Łukasik, Bożena Polnicka, Agata Puzio, Dorota Puzio i Alfreda Rachwał; natomiast w sobotę: Marian Chmura, Elżbieta Łukasik, Bożena Polnicka, Dorota Puzio i Alfreda Rachwał. Bóg zapłać!

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa