Ogłoszenia duszpasterskie, I Niedziela Wielkiego Postu, Rok A – 01.03.2020.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
I Niedziela Wielkiego Postu, Rok A – 01.03.2020.

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca marca, stąd możliwość wsparcia Radia Maryja i TV Trwam poprzez ofiarę złożoną do puszek po każdej Mszy świętej. Zmiana tajemnic różańcowych będzie po Mszy świętej o godz. 12.00.

2. Również dzisiaj Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 16.30. Zapraszamy!

3. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– wtorek, 03.03. – o godz. 16.30 – tak jak w każdy wtorek – Nowenna do świętej Anny. Po Mszy świętej o godz. 17.00 spotkanie Parafialnego Koła Przyjaciół Radia Maryja i TV Trwam oraz Rodziny Serca Jezusowego w Oratorium św. Wojciecha.

– środa, 04.03. – liturgiczne święto św. Kazimierza Królewicza.

– czwartek 05.03. – Pierwszy Czwartek miesiąca marca: o godz. 16.30 – Droga Krzyżowa dla dzieci, a po Mszy świętej wieczornej modlitwy w intencji powołań do służby Bożej. W dniu tym przypada 31. rocznica sakry Biskupa Seniora Edwarda Frankowskiego – pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

– piątek, 06.03. – Pierwszy Piątek miesiąca marca. Możliwość spowiedzi od godz. 6.30 rano i od 16.00 po południu oraz podczas sprawowania Mszy świętych. Odwiedziny chorych w domach od godz. 8.30. O godz. 16.30 Droga Krzyżowa dla wszystkich; Nabożeństwo Pierwszego piątku będzie po Mszy świętej wieczornej, a o godz. 18.00 Droga Krzyżowa dla młodzieży.

– sobota, 07.03. – Pierwsza Sobota miesiąca – po Mszy świętej wieczornej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, 15 minutowa refleksja różańcowa, a po niej modlitwa różańcowa w intencji wynagradzającej. Zapraszamy! O godz. 18.00 w Oratorium św. Wojciecha kolejne spotkanie w ramach nauk przedmałżeńskich, które prowadzi ks. Tomasz.

4. Przyszła niedziela jest drugą niedzielą miesiąca, składka w kopertach na wydatki związane z „poremontowym” wyrównywaniem finansowym kościoła Świętej Trójcy oraz na ogrzewanie kościoła. Ofiary w kopertach można składać przez cały miesiąc marzec. W lutym złożyliśmy 101 kopert i przekazaliśmy na ten cel 11 przelewów bankowych na łączną sumę 4 950.00 / cztery tysiące dziewięćset pięćdziesiąt / złotych. Bóg zapłać!

5. W przyszłą niedzielę zwaną „Ad gentes” po każdej Mszy świętej odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom. Jest to również dzień modlitw w intencji kobiet – 8 marca, a kolejna comiesięczna Msza święta harcerska o godz. 10.30.

6. Komunikat Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w sprawie koronawirusa /odczytać!/

7. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach: 28 -30 marca /sobota – poniedziałek/ 2020 roku.

8. „Księga trzeźwości” znajduje się w kancelarii parafialnej w dni powszednie oraz w zakrystii w niedziele i święta. Zachęcamy do podjęcia postanowień trzeźwościowych i wpisania się do tej księgi, dołączając do tak licznego grona parafian, którym leży na sercu szczęśliwe życie osobiste i rodzinne.

9. Zachęcamy do przekazania 1 procenta podatku na działający przy naszej parafii 5 Szczep Harcerski „Brzask”. Szczegółowe informacje są zawarte na plakatach i ulotkach znajdujących się w przedsionku kościoła. Za wszystkie dary dziękujemy. Bóg zapłać!

10. W naszej zakrystii oraz w kancelarii parafialnej można nabyć książkę pt. „Każdy Twój wyrok”. Książka ta „opowiada” o losach Szczecyna i jednej z największych akcji pacyfikacyjnych na terenach okupowanej Polski w czasie II wojny światowej.

11. Prasa katolicka – Gość Niedzielny oraz Niedziela – u ministrantów stojących przy wejściu do kościoła.

12. Informacja Ministra Zdrowia w sprawie koronawirusa /odczytać!/.

13. Informacja Urzędu Miasta w Zaklikowie: Referat Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Zaklikowie zwraca się do mieszkańców z apelem o nie wrzucanie popiołu do pojemników na odpady zmieszane. Popiół należy dostarczać do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych „Selektynka” – ul. Targowa 2, gdzie przeznaczony jest na ten cel specjalny pojemnik. Wrzucanie popiołu do pojemnika na odpady zmieszane podwyższa znacznie koszty zagospodarowania odpadów do 1 620 zł brutto za 1 tonę. W przypadku segregacji koszty zagospodarowania odpadów zmieszanych są zdecydowanie mniejsze, a samego popiołu wynoszą 270 zł za 1 tonę. Ze względu na zmianę cennika zagospodarowania odpadów przez Zarząd Miejskiego Zakładu Komunalnego w Stalowej Woli w trakcie sezonu grzewczego, informujemy, że z terenu Gminy wystawiony wysegregowany popiół zostanie odebrany w dwóch terminach tj.: 20 marca / piątek/ oraz 30 kwietnia/ czwartek/. Usługę tę należy zgłosić telefonicznie pod nr 15/873-84-05 lub osobiście w Referacie Gospodarki Komunalnej przy ul. Targowej 2.

14. Sprzątanie Kościoła: zakończyliśmy pierwszy „Tour de la parafia Zaklików” utrzymywania przez wiernych porządku i czystości w naszym kościele. Trwał on od maja 2017 do końca lutego 2020. Dziękujemy tym, którzy przez swoją pracę z odkurzaczem, mopem, ścierką, miotłą i zmiotką ofiarnie angażowali się dla dobra całej wspólnoty parafialnej. Od jutra rozpoczynamy drugi „Tour…”! Tak więc do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy mieszkańców ulicy Rozwadowskiej – od stacji paliw lewą stroną w kierunku miasta, czyli od nr 68 do nr 32.

15. Podziękowania:

– Księdzu Maciejowi i Pani Agnieszce Pąk dziękujemy za „Wielkopostną dekorację”, która jest głęboka w swojej treści oraz wymowna w swej symbolice. Bóg zapłać!

– Państwu Marzenie i Arturowi Zakościelny dziękujemy za ufundowanie ministranckich pelerynek koloru czerwonego i fioletowego. Bóg zapłać!

– Pani Małgorzacie Kulpa z Karkówki dziękujemy za zasponsorowanie generalnej odnowy i profesjonalnego zabezpieczenia od strony konserwatorskiej ponad 200 letniego krzyża, który zostanie poświęcony dzisiaj po Mszy świętej o godz. 12.00 i zawieszony w miejscu, w którym znajdował się przed remontem kościoła, czyli w przedsionku naszej świątyni. Konserwację wykonał Pan mgr Roland Róg, konserwator dzieł sztuki i właściciel Roland Róg ART SERVICE z Krakowa.

16. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: 1/+Edward Rybiński z Zaklikowa – będą sprawowane w jego intencji 3 Msze święte od uczestników pogrzebu oraz 2/+Maria Kurlej z Zaklikowa – 4 Msze święte od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa