W Dniu Twoich Imienin – dziękujemy Ci, święta Anno z Zaklikowa!

Dziękujemy Ci, święta Anno, że ponad czterysta lat temu wzięłaś pod troskliwą opiekę naszą parafię, nasze rodziny i naszą codzienność.

W odpust parafialny, a więc w liturgiczną Uroczystość świętej Anny 26 lipca, cały dzień składaliśmy modlitwy i życzenia imieninowe u stóp naszej Patronki. A okazja była wyjątkowa!

Główną Mszę świętą, czyli sumę odpustową celebrował Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Edward Frankowski, wielki Przyjaciel naszej parafii, który pobłogosławił nowy ornat z wizerunkiem świętej Anny oraz odnowiony gruntownie, ponad 200-letni – obraz świętej Anny Samotrzeć.

Mszę świętą koncelebrowali: ks. Krzysztof Tryk – wicedyrektor Caritas diecezji sandomierskiej oraz ks. Kamil Dziurdź – były wikariusz i główny organizator 5 Szczepu Harcerskiego Brzask w Zaklikowie, który to Szczep na dzień dzisiejszy przekroczył liczbę 200 zuchów, harcerzy i harcerzy starszych!

Ksiądz Biskup w słowie skierowanym do wiernych podziękował tym wszystkim, którzy włączają się w podejmowane i realizowane „dzieła” duszpasterskie dla dobra wspólnoty parafialnej, a zwłaszcza dla kształtowania patriotycznej i religijnej postawy dzieci i młodzieży. Podziękował także Księdzu Kamilowi za sumienną i charyzmatyczną pracę duszpasterską, która już zaczyna „owocować” w sercach i umysłach dzieci i młodzieży spod znaku harcerskiej lilijki.

Po zakończeniu liturgii Ksiądz Biskup odwiedził naszą harcówkę, w której spotkał się z zuchami, harcerzami i kadrą instruktorską. Solenizantkom noszącym imię Anna złożył życzenia i razem ze zgromadzonymi pomodlił się w intencji Ojczyzny i zaśpiewał harcerskie szlagiery!

 

Zdjęcia – Sylwia Janiszewska