Wakacje Liturgicznej Służby Ołtarza w Londynie.

W dniach od 8 do 14 lipca 2019 grupa lektorów z naszej parafii: Mateusz, Mikołaj, Diego i Michał pod opieką Ks. Tomka udali się do Londynu do Parafii Św. Antoniego z Padwy w Edgware. Podczas wyjazdu chłopcy poznawali specyfikę pracy i działania grup duszpasterskich w Londynie w parafii prowadzonej przez Ks. Proboszcza Roberta Pachutę. Celem wyjazdu było również poznawanie języka, kultury oraz sposobu życia rodzin u których chłopcy przebywali jako goście przez cały czas wyjazdu. Poszczególne dni obfitowały w wiele atrakcji. Wyjazd rozpoczął się Mszą św. w Kościele Świętej Trójcy po której błogosławieństwa na czas wyjazdu udzielił Ks. Proboszcz Michał Mierzwa. Następnie udaliśmy się na lotnisko do Warszawy, skąd rankiem odlecieliśmy do Londynu. Po zakwaterowaniu i zapoznaniu z rodzinami u których nocowali chłopcy wyruszyliśmy na zwiedzanie Londynu. Zobaczyliśmy: Wembley, Kościół męczenników, Westminster, Westminster Abby, London Eye, Big Ben, Tower Bridge, Tower of London, British Muzeum, Galerię Narodową, Parlament, Muzeum Alberta i Wiktorii, Muzeum Historii Naturalnej, Hyde Park, Buckingham Palace, Green Park, Stadninę Królewską, Opactwo w Cantenbery wpisane do dziedzictwa UNESCO, Kaplicę męczeństwa św. Tomasza Becketa i wiele innych. Poznawaliśmy również lokalną kuchnię oraz język angielski w którym odprawiana była codzienna Msza św. o godz. 9.00. Wieczorami po powrocie do angielskich rodzin, chłopcy uczyli się języka, grali w gry z domownikami, uczestniczyli we wspólnych posiłkach oraz innych atrakcjach jak np. wizyta u strażaków. Głównym środkiem transportu było Londyńskie metro, które okazało się być bardzo pomocne w dotarciu do poszczególnych atrakcji tego pięknego miasta. Wielka Brytania to bardzo różnorodny kraj, który ma wiele do zaoferowania przyjeżdżającym. Korzystając z jej uroków postanowiliśmy spróbować także lokalnych specjałów kuchni angielskiej np.: Fisch&chips czy angielskie śniadanie. W ostatnim dniu uczestniczyliśmy w międzynarodowej Mszy św. z udziałem wiernych różnych ras i kultur w której śpiewy wykonywano w 14 językach. Była to także okazja do podziękowania za 40 lat kapłaństwa Ks Kevina, który związany jest z parafią gdzie przebywaliśmy. Po Mszy uczestniczyliśmy w poczęstunku wydanym na cześć szanownego jubilata. Ludzie których spotkaliśmy na wyjeździe byli bardzo życzliwi i przyjaźni. Szczególnie chcemy podziękować tym z których gościny korzystaliśmy: Deirdre Conneely, Shaila, Anna Adu i Barbara oraz Ks. Proboszczowi Robertowi.  Czas spędzony w Anglii upłyną bardzo szybko i miło. Pogoda dopisywała a sama atmosfera wyjazdu była wspaniała. 14 lipca udaliśmy się w drogę powrotną do Zaklikowa. Lot był bardzo spokojny i przyjemny. Około 4 nad ranem, zmęczeni ale szczęśliwi, wróciliśmy do naszych rodzin w Polsce.