Księże Kamilu – przyjmij od nas „osiem podziękowań” jak… osiem błogosławieństw!

Księże Kamilu – przyjmij od nas „osiem podziękowań” jak… osiem błogosławieństw!

Nie byliśmy przygotowani na taką wiadomość, która dotarła w tym tygodniu do nas i zapewne do Ciebie. Nie komentujemy, lecz szanujemy decyzję Twoich przełożonych.

Dziękujemy Ci za to, co zasiewałeś i pielęgnowałeś w naszych sercach przez trzy i pół roku posługiwania w zaklikowskiej parafii pod patronatem św. Anny. Mamy mocną nadzieję, że DOBRO przez Ciebie nam ofiarowane będzie „promieniowało” przez wiele, wiele lat. Przyjmij więc od nas… osiem podziękowań jak osiem biblijnych błogosławieństw. Ich kolejność podyktowały nam nasze serca.

1. Dziękujemy za to, że formowałeś „głębię naszego ducha” poprzez codzienną służbę w konfesjonale oraz przez niedzielne i świąteczne homilie, tematycznie dobrane i zawsze starannie przygotowane.

2. Po przyjściu do naszej parafii, w grudniu 2015 roku, przez półtora roku prowadziłeś ministrantów i lektorów oraz młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Tyle pięknych chwil przeżyliśmy. Zyskaliśmy „nowe” spojrzenia na życie człowieka młodego. Dzięki!

3. Dzieło Twojego „zaklikowskiego charyzmatu” zacząłeś od organizacji od podstaw 5 Szczepu harcerskiego „Brzask” w Zaklikowie. W dniu dzisiejszym liczy ono 12 dorosłych osób kadry Instruktorów harcerskich, 188 zuchów, harcerzy i harcerzy starszych. Jest to największa wspólnota harcerska w województwie podkarpackim i w diecezji sandomierskiej! W ostatnich dwóch latach, czyli od czasu powstania, dzięki Twoim talentom osobowościowym i organizacyjnym nasz Szczep uczestniczył w ponad 80-ciu wydarzeniach, nie licząc cotygodniowych półtoragodzinnych zbiórek w 7 zespołach: w dwóch Gromadach Zuchowych, w trzech Drużynach Harcerskich i w dwóch Drużynach Starszoharcerskich. Biwaki dla zuchów i harcerzy, zimowiska i obozy harcerskie, uroczystości religijne i patriotyczne, spotkania z Panem Prezydentem Rzeczypospolitej i z Panem Premierem pozostaną w naszych sercach na całe życie. Dziękujemy!

4. Wdzięczność wyrażamy za Twoją formację katechetyczną dzieci przed I Komunią świętą i ich Rodziców. Każda niedziela roku szkolnego zapraszała nas na godz. 10.30 na Mszę świętą dla dzieci z przygotowaną homilią, z uczestnictwem rodziców, a uroczystości Pierwszej Komunii świętej i jej Rocznicy wpisały się niepowtarzalnymi przeżyciami.

5. Dzięki mówimy za formację liturgiczną i muzyczną – opiekowałeś się duszpastersko Scholą  Dziecięcą „Ignis”, prowadzoną przez Panią Izabelę Spyrę, a w ostatnim roku szkolnym zainicjowałeś comiesięczne Msze święte „harcerskie”, w których nasi skauci składali świadectwa swoim zaangażowaniem w parafii i poza nią.

6. Estetyczną formację proponowałeś i przekazywałeś parafianom i gościom przybywającym do naszej parafii poprzez niepowtarzalne dekoracje z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Świąt Wielkanocnych, a także dekoracje okazjonalne, związane z wydarzeniami w parafii / I Komunia św., Rocznica/ czy też z rokiem liturgicznym /Adwent, Wielki Post/. Twój talent i zmysł artystyczny podnosił nasz umysł i nasze serca wprost do nieba, do Boga. Dziękujemy!

7. Z całym oddaniem serca prowadziłeś systematyczną formację duszpasterską dzieci i młodzieży: Msze święte roratnie w Adwencie, nabożeństwa Drogi Krzyżowej z dziećmi i młodzieżą w Wielkim Poście, nabożeństwa majowe i październikowe.

8. Dziękujemy Tobie także za ofiarną pracę Redaktora strony internetowej par. św. Anny w Zaklikowie. Jesteś inicjatorem, animatorem i bardzo solidnym pracownikiem „okna na świat” naszej parafii, które do tej pory osiągnęło prawie 800 tysięcy wejść! Bóg zapłać!

Niech za to wszystko Pan Bóg hojnie Tobie błogosławi! Wszelkiego DOBRA w posługiwaniu Parafianom w Tarnowskiej Woli!

Zaklikowscy Parafianie, a w szczególności dzieci i młodzież z harcerskiego „Brzasku”. Czuwaj!

XIII Niedziela zwykła, Rok C
Zaklików, 30.06.2019.