Dzieci pomagają Burundi

We wtorkowy wieczór na naszej „Arenie” obok Oratorium św. Wojciecha odbyło się piknikowe spotkanie dla dzieci, które w trakcie tegorocznego Wielkiego Postu zbierały do skarbonek jałmużnę dla swoich rówieśników z afrykańskiej Burundi.

Podczas pikniku, na który dzieci przybyły wraz z rodzicami, był czas na smażenie kiełbasek przy ognisku, tańce i zabawy w lednickim klimacie oraz gry sportowe.

Kwota 617 zł 65 gr, którą dzieci zebrały w trakcie 40 dniowego postu, odmawiając sobie np. słodyczy czy innych smakołyków, została przesłana do Burundi. Pracują tam dwie znane nam siostry karmelitanki, które pod koniec stycznia 2018 roku gościły w naszej parafii. Siostra Jacqueline i Siostra Esperance spotkały się wtedy z dziećmi i młodzieżą z grup parafialnych. Zobaczyły się również z parafianami podczas niedzielnych Mszy świętych, dzieląc się swoim doświadczeniem posługi w Burundi. Wraz z innymi siostrami prowadzą przedszkole, a w planach jest budowa budynków szkoły podstawowej oraz średniej, aby zapewnić godne warunki edukacji, a tego brakuje w tamtejszym kraju.

Pomoc od polskich rówieśników zapewni roczną edukację dla jednego dziecka – to wielkie wsparcie. Dobro rodzi dobro i zawsze wraca!

 

Poniżej link do relacji z odwiedzin sióstr z Burundi w naszej parafii:

http://parafiazaklikow.pl/2018/01/28/afrykanskie-klimaty-w-zimowym-zaklikowie/