Majowe dziękczynienie – Rocznica I Komunii świętej

Maj to miesiąc, kiedy tradycyjnie dzieci przeżywają uroczystość I Komunii Świętej oraz Rocznicę tego ważnego wydarzenia. W tym roku w naszej parafii rocznicowe dziękczynienie Bogu za dar Eucharystii złożyło 60 dzieci klas 4 Szkoły Podstawowej. Wraz z rodzicami i krewnymi uczestniczyli w uroczystej Mszy świętej, która odbyła się 19 maja o godz. 12.00 w kościele Trójcy Przenajświętszej.

Dzieci zaangażowały się w przygotowanie oprawy całej liturgii. Ich radosny śpiew , przygotowany przez panią katechetkę Izabelę Spyrę wypełnił całą świątynię.

W okolicznościowym kazaniu ks. proboszcz Michał Mierzwa podziękował dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w zarówno duchowe przeżycie tego roku i dnia Rocznicy, jak i żywe uczestnictwo w życiu parafii. Warto podkreślić, że niemalże wszystkie dzieci należą do grup duszpasterskich – zuchów, ministrantów i Scholi Dziecięcej “Ignis”.

Ten wyjątkowy słoneczny dzień z pewnością pozostanie w naszej pamięci na długo!

 

Zdjęcia – Arch. Parafii i Izabela Zmysłowska