Na urodzinach u Papieża

Na zakończenie Białego Tygodnia w sobotę 18 maja dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami udały się na pielgrzymkę dziękczynną za wyjątkowy czas I Komunii Świętej. Już o 5.00 rano 60 osobowa grupa ruszyła śladami św. Jana Pawła II w dniu 99 rocznicy Jego urodzin. 

Pierwszym celem wyjazdu było papieskie miasto Wadowice.  W multimedialnym muzeum „Dom Rodzinny Jana Pawła II” przy pomocy przewodnika pielgrzymi poznali wyjątkowa historię życia Największego z rodu Polaków.

W papieskiej świątyni, gdzie Karol Wojtyła przyjął chrzest święty i przystąpił do I Komunii świętej oraz był ministrantem, odbyła się Msza święta dziękczynna.

Czas wolny na wadowickim Rynku był okazją do skosztowania „papieskich kremówek” oraz uczestniczenia w uroczystych obchodach urodzin Jana Pawła II.  Można było mi.in. posłuchać utworów Mietka Szcześniaka czy Darka Malejonka oraz spróbować papieskiego tortu.

Z Wadowic pielgrzymi udali się do pobliskiej Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie pod okiem przewodnika zwiedzili bliskie Janowi Pawłowi II  bernardyńskie Sanktuarium Pani Kalwaryjskiej. To tam znajduje się wizerunek Maryi, przed którym klęczał 9 – letni Karol po śmierci swej mamy Emilii. Wtedy to jego ojciec powiedział – „teraz to jest twoja Matka”. Nie mogło zabraknąć wejścia na tzw. dróżki kalwaryjskie, będące odwzorowaniem jerozolimskiej drogi krzyżowej Jezusa. 

To wyjątkowe zwieńczenie rocznego przygotowania do dnia I Komunii świętej z pewnością przyniesie obfite duchowe owoce, w czym z pewnością wspomoże z nieba św. Jan Paweł II !

 

Zdjęcia – Izabela Spyra