Majowy ogień

W pierwszą niedzielę maja podczas Mszy świętej dla dzieci i ich rodzin o godz. 10.30 kolejne cztery dziewczynki w sposób uroczysty zostały przyjęte do grona Scholi dziecięcej “Ignis”.

Na początku Eucharystii nowe scholanki na ręce księdza proboszcza Michała Mierzwy złożyły swoje przyrzeczenia do radosnego uwielbiania Boga poprzez swój śpiew. Poświęcone stroje – pelerynki w kolorze ecru z bordową obwódką, logiem ognia i napisem „Ignis” – nałożyła im opiekunka zespołu pani Izabela Spyra. Wierni brawami wyrazili swoją radość z przyjęcia nowych osób do tego jakże lubianego zespołu.

Schola dziecięca “Ignis” istnieje od 2015 roku i obecnie tworzy ją ponad 50 dziewczyn w wieku przedszkolnym i szkoły podstawowej. Swoim śpiewem ubogaca coniedzielne Msze święte dla dzieci i ich rodzin o godz. 10.30 oraz liczne muzyczne wydarzenia kościelne i gminne.

Próby odbywają się w każdy poniedziałek w “Oratorium św. Wojciecha” (godz. 16.00-17.00: grupa młodsza, godz. 17.00-18.00: grupa starsza) pod kierunkiem pani katechetki Izabeli Spyry.

Zapraszamy do wstępowania w szeregi “parafialnego ognia”!

 

Zdjęcia – Sylwia Janiszewska