Parafialna „Via Crucis”

Tradycyjnie już w piątek przed Niedzielą Palmową ulicami naszej parafii przeszła droga krzyżowa. Parafianie, manifestując swoją wiarę, zaprosili Zbawiciela do swoich codziennych dróg krzyżowych.

Nabożeństwo, prowadzone przez Księdza Proboszcza, rozpoczęło się po Mszy świętej wieczornej. Zgromadzeni wierni ruszyli trasą, wiodącą ulicą Kościelną, 3 Maja, Zamkową, Janowską, Targową, Cmentarną,  Anny Nagórskiej, Rozwadowską, Władysława Słubickiego, Krzywą, Sandomierską, Okólną i Kościelną, niejako oplatając modlitwą wspólnotę parafialną.

Pieśni pasyjne przeplatały się z rozważaniami, czytanymi przez przedstawicieli poszczególnych grup duszpasterskich – Scholi dziecięcej „Ignis”, Liturgicznej Służby Ołtarza, Katolickiego Stowarzyszenie Młodzieży, harcerzy z 5 Szczepu Harcerskiego “Brzask”, Wspólnoty Lektorów Dorosłych, Parafialnego Koła Przyjaciół Radia Maryja i TV Trwam, Rodziny Serca Jezusowego, Rodzin św. Anny, Koła Żywego Różańca, Scholi „Cantate Deo”, Chóru „Gloria”, a także Służby Zdrowia i Rady parafialnej. Członkowie tych wspólnot między poszczególnymi stacjami nieśli krzyż w asyście harcerzy z pochodniami.

Ponad 3 – kilometrowa „Via Crucis” zakończyła się około godz. 20.00 przed parafialną świątynią. Po błogosławieństwie wierni w zadumie zaśpiewali piękną pieśń „Stary krzyż”, który „tak wzgardzony przez świat (…) swą ofiarą pociągnął nas wzwyż”. 

 

Zdjęcia – Diana Mróz