Zauważyć człowieka… Droga krzyżowa z bł. Wickiem

Tym razem drogę krzyżową dla młodzieży przygotowała 65 Drużyna Starszoharcerska „Sokół” oraz Harcerska Grupa Muzyczna „Ejcz-Dżi-Em”. Poszliśmy za Krzyżem wraz z bł. ks. Stefanem Wincentym Frelichowskim, patronem harcerstwa Polskiego.

Poznając wstrząsającą, ale jednocześnie pełną nadziei relację z pobytu i śmierci bł. Wicka w obozie w Dachau, można było zobaczyć, że Największa Miłość – Jezus – obecny był nawet w tak trudnej sytuacji…

Jedna ze stacji mówiła, że „Jezusa można spotkać wszędzie, na każdej ulicy, w każdej miejscowości. Ale żeby Go zauważyć, trzeba mieć otwarte nie tylko oczy, lecz przede wszystkim serce…”

Ks. Frelichowski zobaczył Boga w drugim człowieku, szczególne w potrzebujących więźniach nazistowskiego obozu w Dachau. Służył chorym do końca, oddając swe życie w skutek zarażenia tyfusem. Wypełnił harcerską służbę Bogu, Ojczyźnie i drugiemu człowiekowi.

Harcerze, siedzący wokół symbolicznej watry po każdej stacji na „bramie krzyża” zapalali biało – czerwone świece, prosząc Boga przez ręce ks. Stefana Wincentego o siłę do bycia światłem dla innych na co dzień.

Zapraszamy wszystkich młodych (i ciałem i duchem) na kolejne Drogi Krzyżowe dla młodzieży w piątki o godz. 18.00. Najbliższą  poprowadzi Liturgiczna Służba Ołtarza wraz z Młodzieżowym Zespołem Wokalno – Instrumentalnym.

W kościele parafialnym odbywają się Drogi Krzyżowe dla dzieci – w czwartki o godz. 16.30, dla wszystkich – w piątki o godz. 16.30 oraz dla młodzieży – w piątki o godz. 18.00. Zapraszamy!

 

Zdjęcia – Diana Mróz