Droga Krzyża – wchodzę!

To tematyka tegorocznych nabożeństw Dróg Krzyżowych. „Miłość na śmierć nie umiera” – tak napisał kiedyś ksiądz poeta Jan Twardowski. Jego słowa stały się mottem pierwszej tegorocznej Drogi Krzyżowej dla młodzieży, podczas której szczególnie modlono się za kobiety.

W piątkowy wieczór młodzi naszej parafii przybyli do świątyni, aby raz jeszcze usłyszeć o losach Miłości na drodze krzyżowej. Nie mogło na tej trudnej ścieżce Jezusa zabraknąć Jego Matki Maryi – Matki Miłości i Wzoru kobiety.

Zgodnie z tematyką nabożeństw, na pierwszym spotkaniu modlitewnym młodzież „wyszła na pustynię”, gdzie najlepiej słychać głos Boga. W tym słuchaniu i rozumieniu pomocą służy Maryja. Młodzi oddali Jej cześć, składając podczas kolejnych stacji kwiaty przy Jej Wizerunku.

Przebieg pierwszej drogi krzyżowej dla młodzieży przygotowała Harcerska Grupa Muzyczna „Ejcz-Dżi-Em” oraz 55 Drużyna Starszoharcerska „Szum-Bum”.

Zapraszamy wszystkich młodych (i ciałem i duchem) na kolejne Drogi Krzyżowe dla młodzieży w piątki o godz. 18.00. Najbliższą poprowadzi Młodzieżowy Zespół Wokalno – Instrumentalny wraz z Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży.

W kościele parafialnym odprawiane są Drogi Krzyżowe dla dzieci – w czwartki o godz. 16.30, dla wszystkich – w piątki o godz. 16.30 oraz dla młodzieży – w piątki o godz. 18.00. Zapraszamy!