«

»

Lut 09

Ogłoszenia duszpasterskie, V Niedziela zwykła, Rok C – 10.02.2019.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
V Niedziela zwykła, Rok C – 10.02.2019.

1. Dzisiaj składka w kopertach na wydatki związane z wyrównaniem finansowym po remoncie kościoła Świętej Trójcy. Ofiary w kopertach można składać przez cały miesiąc luty. Bóg zapłać za każdy dar serca!

2. Również dzisiaj po każdej Mszy świętej będzie można złożyć ofiarę do puszki na Fundusz Pomocy Chorym Kapłanom Diecezji Sandomierskiej.

3. Także dzisiaj, o godz. 10.30 odbędzie się/odbyła się kolejna comiesięczna Msza święta harcerska, natomiast z racji drugiej niedzieli miesiąca Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 16.30. Zapraszamy!

4. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 11.02. – dowolne wspomnienie liturgiczne Matki Bożej z Lourdes. W tym dniu czekają nas dwa wydarzenia duszpasterskie wpisujące się w życie naszej parafii. Pierwsze: obchodzimy XXVII Światowy Dzień Chorego ustanowiony przez św. Jana Pawła II w dniu 13 maja 1992 roku, w 75. rocznicę objawień fatimskich i w 11. rocznicę zamachu na jego życie. W tym roku główne obchody tego dnia będą miały miejsce w Kalkucie w Indiach. My również pamiętamy o ludziach starszych i chorych – zapraszamy ich na godz. 12.00 do naszej świątyni, na uroczystą Mszę świętą oraz na nabożeństwo zakończone specjalnym błogosławieństwem. Drugie: 62 osoby spośród harcerzy, harcerzy starszych i instruktorów naszego szczepu wyjeżdża na 6-dniowe zimowisko harcerskie w Gorce i Pieniny. Życzymy im niezapomnianych wrażeń i przygód na harcerskich ścieżkach!

– wtorek, 12.02. –  o 16.30 Nowenna do św. Anny, a po Mszy św. wieczornej, a więc około godz. 17.30 – tak jak w każdy drugi wtorek miesiąca – spotkanie dla członków Róż Różańcowych. Zapraszamy!

– czwartek, 14.02. – święto liturgiczne świętych: Cyryla – mnicha i Metodego – biskupa, Patronów Europy.

5. Z radością informujemy, że nasza młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży podjęła się redagowania i rozprowadzania gazetki parafialnej. Tak więc w przyszłą niedzielę, po każdej Mszy świętej, będzie można nabyć “Promyk Nadziei św. Anny”, bo takim tytułem opatrzone jest to pismo. Dobrowolne ofiary, składane przy tej okazji, będą przeznaczane na coraz bardziej dynamiczne działanie naszej młodzieżowej wspólnoty. Dziękujemy Księdzu Tomaszowi za opiekę merytoryczną i duszpasterską nad zespołem redakcyjnym koordynującym tym pięknym dziełem.

6. Zachęcamy do przekazania 1 procenta podatku na działający przy naszej parafii 5 Szczep Harcerski “Brzask”. Szczegółowe informacje są zawarte na plakatach i ulotkach wyłożonych w przedsionku kościoła i na ołtarzach bocznych oraz na stronach internetowych parafii i szczepu. Jednocześnie dziękujemy za przekazane środki z 1 procenta podatku w ubiegłym 2018 roku, za które zakupione zostały zimowe czapki harcerskie dla wszystkich ponad 180 zuchów i harcerzy, 4 profesjonalne krótkofalówki oraz materiały do bieżącego funkcjonowania gromad i drużyn – krzyże i książeczki harcerskie, znaczki i legitymacje zucha, sznury funkcyjne oraz sprawności harcerskie i zuchowe.

7. Komitet Społeczny “Pomagamy w Zaklikowie” informuje, że w ubiegłą niedzielę podczas zbiórki charytatywnej “Pomagamy Rodzinie Darka”, prowadzonej przez harcerzy po Mszach świętych w kościele w Zaklikowie oraz w kaplicach w Karkówce, Irenie i Radnej Górze zebrano 3 715 zł 62 gr. Dziękujemy za życzliwe wsparcie tej szlachetnej inicjatywy!

8. Prasa katolicka – Niedziela, Gość Niedzielny – są do nabycia u ministrantów stojących przy wejściu do kościoła.

9. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy mieszkańców miejscowości Irena: nr 41 – 54. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

10. Podziękowania:

– Gminie Zaklików i Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii składamy podziękowanie za przyznanie środków pieniężnych na sfinansowanie kosztów transportu wyjazdu harcerskiego w Gorce i Pieniny w tym tygodniu  oraz wycieczki zuchowej do Bałtowa we wtorek  następnego tygodnia /19.02/ .

– przedstawicielom rodzin miejscowości Irena /nr 28 – 40/ dziękujemy za posprzątanie kościoła Świętej Trójcy w minionym tygodniu i za złożoną ofiarę /180 zł/ na kwiaty i środki czystości. Pracowali w poniedziałek: Grzegorz Babicz, Halina Babicz, Jan Babicz, Małgorzata Babicz, Marta Guzik, Agnieszka Przywara, Karolina Przywara i Danuta Skiba; w sobotę natomiast: Halina Babicz, Jan Babicz, Małgorzata Babicz, Marta Guzik, Natalia Igras, Agnieszka Przywara i Danuta Skiba. Bóg zapłać!

11. W minionym tygodniu odszedł do wieczności + Czesław Górny – ze Zdziechowic – w jego intencji będą sprawowane 4 Msze święte od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa