«

»

Lut 02

Ogłoszenia duszpasterskie, IV Niedziela zwykła, Rok C – 03.02.2019.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
IV Niedziela zwykła, Rok C – 03.02.2019.

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca lutego, stąd możliwość wsparcia Radia Maryja i TV Trwam poprzez ofiarę złożoną po każdej Mszy świętej do koszyczków znajdujących się na bocznych ołtarzach. W styczniu przekazaliśmy na ten cel 507 złotych. Bóg zapłać!

2. Również dzisiaj po Mszy świętej o godz. 10.30 odbędzie się kolejne comiesięczne spotkanie informacyjno-formacyjne dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Natomiast zmiana tajemnic różańcowych będzie po Mszy świętej o godz. 12.00.

3. Także dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, Nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30. Zapraszamy!

4. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– wtorek, 05.02. – liturgiczne wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. O godz. 15.30 spotkanie Młodzieżowego Zespołu wokalno – instrumentalnego; o 16.30 Nowenna do św. Anny, a o godz. 17.30 – tak jak w każdy pierwszy wtorek miesiąca – spotkanie dla członków Koła Przyjaciół Radia Maryja i TV Trwam oraz dla Rodziny Serca Jezusowego. Zapraszamy!

– środa, 06.02. – liturgiczne wspomnienie świętych męczenników z Japonii – Pawła Miki i jego Towarzyszy.

– czwartek, 07.02. – Pierwszy czwartek miesiąca lutego. Modlitwy w intencji powołań do służby w kościele – po Mszy świętej wieczornej.

5. Przyszła niedziela jest drugą niedzielą miesiąca, składka w kopertach na wydatki związane z “poremontowym” wyrównaniem finansowym kościoła Świętej Trójcy. Ofiary w kopertach można składać przez cały miesiąc luty. W styczniu złożyliśmy 169 kopert i przekazaliśmy na ten cel 15 przelewów bankowych na łączną sumę 14 570.00 / czternaście tysięcy pięćset siedemdziesiąt / złotych. Dziękujemy serdecznie za tak wielką ofiarność. Bóg zapłać!

6. Również w przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej będzie można złożyć ofiarę do puszki na Fundusz Pomocy Chorym Kapłanom Diecezji Sandomierskiej.

7. Także w przyszłą niedzielę o godz. 10.30 odbędzie się kolejna comiesięczna Msza święta harcerska. Zapraszamy!

8. Komitet Społeczny “Pomagamy w Zaklikowie” podjął decyzję o pomocy rodzinie zmarłego w tym tygodniu Dariusza Goleckiego. Dotychczasowa akcja charytatywna pod nazwą “Pomagamy Darkowi” nosi teraz nazwę “Pomagamy Rodzinie Darka” i będzie kontynuowana we wcześniej ogłoszonych miejscach do końca maja bieżącego roku. Komitet informuje, że w ubiegłą niedzielę podczas “Zaklikowskiego Kolędowania” w Gminnym Ośrodku Kultury zebrano 1 153 zł i 68 gr. Dzisiaj po Mszach świętych w kościele Świętej Trójcy w Zaklikowie oraz w kaplicach w Karkówce, Irenie i Radnej Górze będą kwestować harcerze z 5 Szczepu Harcerskiego „Brzask”. Zachęcamy do wsparcia tej szlachetnej inicjatywy!

9. Prasa katolicka – Niedziela, Gość Niedzielny – są do nabycia u ministrantów stojących przy wejściu do kościoła.

10. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy mieszkańców miejscowości Irena nr 28 – 40. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

11. Podziękowania:

– grupom duszpasterskim, a więc: Sponsorom i Darczyńcom, Radzie parafialnej oraz scholi Cantate Deo dziękujemy za zorganizowanie świątecznych spotkań oraz za radosne uczestnictwo w tym “wigilijnym” wieczorze. Zakończyliśmy spotkania “opłatkowe”, które podczas 25 wieczorów zgromadziły łącznie prawie 500 uczestników. Bóg zapłać za wszelkie dobro uczynione na chwałę Boga i dla zbawiennego pożytku ludzi.

– Pani Agnieszce Pąk dziękujemy za bezinteresowne wykonanie dekoracji kwiatowej do naszej świątyni.

– przedstawicielom rodzin miejscowości Irena /nr 16 – 25/ dziękujemy za posprzątanie kościoła Świętej Trójcy w minionym tygodniu i za złożoną ofiarę /120 zł/ na kwiaty i środki czystości. Pracowali w poniedziałek: Bogumiła Krakowiak, Iwona Krzysztoń, Jerzy Krzysztoń, Ryszard Krzysztoń, Longina Ostatek i Urszula Sobala; w piątek natomiast: Iwona Krzysztoń, Jerzy Krzysztoń, Ryszard Krzysztoń, Longina Ostatek, Iwona Pietroń i Urszula Sobala. Bóg zapłać!

12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności 1/ + Lucyna Burak – pochodząca ze Zdziechowic, ostatnio zamieszkała w Stalowej Woli – w jej intencji będą sprawowane 2 Msze święte od uczestników pogrzebu; 2/ +Andrzej Czerwonka z Zaklikowa – 5 Mszy świętych od uczestników pogrzebu; 3/ +Jadwiga Kazio z Zaklikowa – 1 Msza święta; 4/ +Dariusz Golecki z Zaklikowa – 5 intencji Mszy świętych od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa