«

»

Sty 26

Ogłoszenia duszpasterskie, III Niedziela zwykła, Rok C – 27.01.2019.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
III Niedziela zwykła, Rok C – 27.01.2019.

1. Dzisiaj obchodzimy parafialny Dzień Życia Konsekrowanego. Z tej racji we Mszy świętej o godz. 12.00 będą uczestniczyły Siostry Opatrzności Bożej z Ireny oraz Siostry świętego Józefa z Radnej Góry. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2. Również dzisiaj Gminny Ośrodek Kultury w Zaklikowie zaprasza na godz. 16.00 na “Zaklikowskie Kolędowanie” w wykonaniu lokalnych solistów i zespołów artystycznych.

3. Także dzisiaj, z racji czwartej niedzieli miesiąca, Nabożeństwo do Trójcy Świętej o godz. 16.30.

4. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 28.01. – liturgiczne wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i Doktora Kościoła. Siostry Opatrzności Bożej z Ireny zapraszają na godz. 10.30 na “Jasełka muzyczne” w wykonaniu mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Tarnobrzegu – Mokrzyszowie. O godz. 18.00 spotkanie świąteczne dla Sponsorów, Darczyńców i Dobrodziejów naszej parafii.

– wtorek, 29.01. – o godz. 15.30 spotkanie Młodzieżowego zespołu Wokalno – instrumentalnego; o 16.30 Nowenna do św. Anny, a o godz. 18.00 spotkanie “opłatkowe” dla członków Rady parafialnej.

– czwartek, 31.01. – liturgiczne wspomnienie św. Jana Bosco, kapłana i wychowawcy młodego pokolenia. Żył on w Italii w XIX wieku; o godz. 18.00 spotkanie “opłatkowe” scholi Cantate Deo.

– piątek, 01.02. – Pierwszy Piątek miesiąca lutego. Możliwość spowiedzi od godz. 6.30 rano i od 16.00 po południu oraz podczas sprawowania Mszy świętych. Prosimy, aby rodzice przypomnieli dzieciom o spowiedzi pierwszopiątkowej. W tym dniu rozpoczynamy w naszej parafii duszpasterstwo ludzi chorych i starszych. Odwiedziny chorych w domach rozpoczniemy od godz. 9.00. Prosimy więc o zgłaszanie ich w zakrystii /dzisiaj/ albo w kancelarii parafialnej /w tygodniu – do czwartku włącznie/.

– sobota, 02.02.Święto Ofiarowania Pańskiego zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej oraz Diecezjalny Dzień Życia Konsekrowanego. Msze święte będą sprawowane o godz. 7.00; 12.00 i o 17.00, podczas których będzie poświęcenie gromnic. W tym dniu modlimy się za osoby konsekrowane z racji ich święta. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Siostrach Opatrzności Bożej z Ireny oraz o Siostrach Józefitkach z Radnej Góry. Ofiary złożone w tym dniu na tacę będą przeznaczone – według rozporządzenia biskupa sandomierskiego – dla Wspólnoty Sióstr Klarysek w Sandomierzu. Jest to również Pierwsza Sobota miesiąca – po Mszy świętej wieczornej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, 15 minutowa refleksja prowadzona przez kapłana, a po niej modlitwa różańcowa w intencji wynagradzającej. Zapraszamy.

5. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca lutego, stąd możliwość wsparcia Radia Maryja i TV Trwam poprzez ofiarę złożoną do puszek po każdej Mszy świętej. W styczniu przekazaliśmy na ten cel 507 złotych. Bóg zapłać! Natomiast zmiana tajemnic różańcowych będzie po Mszy świętej o godz. 12.00.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 10.30 odbędzie się kolejne comiesięczne spotkanie informacyjno-formacyjne dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

7. Komitet Społeczny „Pomagamy w Zaklikowie” organizuje zbiórkę charytatywną pt. „Pomagamy Darkowi” na rzecz pana Dariusza Goleckiego z Zaklikowa, męża i ojca dwóch córek, jedynego żywiciela rodziny, który zmaga się z zaawansowaną chorobą nowotworową przełyku. Specjalne puszki są wystawione do 31 maja br. w ZSO w Zaklikowie, w Ośrodku Zdrowia w Zaklikowie oraz w sklepach „Groszek”, „Stokrotka”, „Aniela” i „U Tomka”. Natomiast dzisiaj (27.01.) uczniowie ze szkolnego wolontariatu ZSO w Zaklikowie będą kwestować w Gminnym Ośrodku Kultury o godz. 16.00 podczas „Zaklikowskiego Kolędowania”, zaś w przyszłą niedzielę (03.02.) po Mszach świętych w kościele Trójcy Przenajświętszej w Zaklikowie oraz w kaplicach w Karkówce, Irenie i Radnej Górze będą kwestować harcerze z 5 Szczepu Harcerskiego „Brzask”. Zachęcamy do wsparcia tej szlachetnej inicjatywy!

8. Prasa katolicka – Niedziela, Gość Niedzielny – są do nabycia u ministrantów stojących przy wejściu do kościoła.

9. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy mieszkańców miejscowości Irena nr 16 – 25. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

10. Podziękowania:

– grupom duszpasterskim, a więc: Nauczycielom i Wychowawcom z ZSO w Zaklikowie oraz z ZS w Zdziechowicach, Stowarzyszeniu Ziemi Zaklikowskiej im. Anny Nagórskiej, chórowi Gloria, Kołu Łowieckiemu Tur, strażakom z OSP Zaklików oraz strażakom z OSP Zdziechowice dziękujemy za zorganizowanie świątecznych spotkań oraz za radosne uczestnictwo w “wigilijnym” wieczorze.

– członkom Koła Łowieckiego “Tur” dziękujemy za ofiarę /500 zł/ złożoną z okazji “opłatkowego” spotkania. Dar ten został przeznaczony na “poremontowe” wyrównania finansowe. Bóg zapłać!

– strażakom z OSP w Zdziechowicach dziękujemy za ofiarę /200 zł/ złożoną z okazji świątecznego spotkania. Dar ten został przeznaczony – według intencji Ofiarodawców – na Oratorium św. Wojciecha. Bóg zapłać!

– przedstawicielom rodzin miejscowości Irena /nr 8 – 15/ dziękujemy za posprzątanie kościoła Świętej Trójcy w minionym tygodniu i za złożoną ofiarę /180 zł/ na kwiaty i środki czystości. Pracowali w poniedziałek: Ewelina Kamińska, Łukasz Kamiński, Dariusz Mróz, Diana Mróz, Iwona Mróz, Krystyna Mróz, Wioletta Mróz, Wojciech Mróz oraz ministranci spoza Ireny: Michał Magolan i Mateusz Nawrocki; w sobotę natomiast: Ewelina Kamińska, Łukasz Kamiński, Aleksander Mróz, Dariusz Mróz, Diana Mróz, Krystyna Mróz, Miłosz Mróz i Wojciech Mróz . Bóg zapłać!

11. W minionym tygodniu odszedł do wieczności +Zygmunt Pyć z Zaklikowa – w jego intencji będą sprawowane 4 Msze święte od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa