«

»

Sty 19

Ogłoszenia duszpasterskie, II Niedziela zwykła, Rok C – 20.01.2019.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
II Niedziela zwykła, Rok C – 20.01.2019.

1. Wczoraj, w dowolnym wspomnieniu liturgicznym, oddawaliśmy cześć św. Henrykowi, biskupowi i męczennikowi żyjącemu w XII wieku w Szwecji. Jest on Patronem Księdza Kanonika Henryka Krzyżanowskiego. Z tej okazji Dostojnemu Solenizantowi życzymy obfitości łask od Boga, orędownictwa Maryi i opieki św. Henryka w każdym dniu kapłańskiego życia.

2. Dzisiaj podczas Mszy świętej o godz. 10.30 kolejne 4 dziewczynki zostaną/zostały uroczyście przyjęte do Scholi Dziecięcej “Ignis”. Życzymy im oraz wszystkim należącym do tej Scholi prawdziwej radości płynącej ze “śpiewającego” wychwalania Boga i Jego świętych podczas niedzielnych Mszy świętych dla dzieci.

3. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 21.01. – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy. O godz. 18.00 spotkanie świąteczne dla Nauczycieli i Wychowawców z ZSO Zaklików oraz z ZS Zdziechowice.

– wtorek, 22.01. – o godz. 15.30 spotkanie Młodzieżowego zespołu Wokalno – instrumentalnego; o 16.30 Nowenna do św. Anny, a o godz. 18.00 spotkanie “opłatkowe” dla członków Stowarzyszenia Ziemi Zaklikowskiej im. Anny Nagórskiej. W tym dniu na terenie klasztoru Sióstr Józefitek w Radnej Górze nasz 5 Szczep Harcerski “Brzask” organizuje hufcowe obchody kolejnej rocznicy Powstania Styczniowego, którego bohaterzy patronują Lasowiackiego Hufcowi Związku Harcerstwa Polskiego w Stalowej Woli. Rozpoczną się one Mszą świętą o godz. 17.00 w kaplicy św. Józefa, po czym na placu przed klasztorem odbędzie się obrzędowe ognisko harcerskie z okolicznościową gawędą i śpiewem powstańczych pieśni. Zapraszamy do wspólnego świętowania wraz z instruktorami, drużynowymi, przybocznymi i zastępowymi z terenu całego powiatu.

– środa, 23.01. – o godz. 18.00 spotkanie “opłatkowe” chóru Gloria.

– czwartek, 24.01. – liturgiczne wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła. O godz. 18.00 spotkanie “opłatkowe” dla członków Koła Łowieckiego “Tur”.

– piątek, 25.01. – święto Nawrócenia świętego Pawła Apostoła. Zakończenie Tygodnia modlitw o jedność chrześcijan. O godz. 18.00 spotkanie opłatkowe dla Ochotniczej Straży Pożarnej z Zaklikowa.

– sobota, 26.01. – wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa. O godz. 18.00 spotkanie “opłatkowe” dla Ochotniczej Straży Pożarnej Zdziechowice. W tym dniu w naszej diecezji zgromadzimy się w Stalowej Woli w kościele Opatrzności Bożej pod przewodnictwem Pasterza Diecezji Księdza Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza. O godz. 18.00 rozpocznie się Msza święta, po której odbędzie się modlitewne czuwanie w łączności z papieżem Franciszkiem i młodzieżą zgromadzoną w Panamie, gdzie nasza parafia jest reprezentowana przez Gabrysię Janik z Zaklikowa.

4. W przyszłą niedzielę obchodzimy parafialny Dzień Życia Konsekrowanego. Z tej racji we Mszy świętej o godz. 12.00 będą uczestniczyły Siostry Opatrzności Bożej z Ireny oraz Siostry świętego Józefa z Radnej Góry. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. Również w przyszłą niedzielę Gminny Ośrodek Kultury w Zaklikowie zaprasza na godz. 16.00 na “Zaklikowskie Kolędowanie” w wykonaniu lokalnych solistów i zespołów artystycznych.

6. Siostry Opatrzności Bożej z Ireny zapraszają na poniedziałek następnego tygodnia, tj. 28 stycznia 2019 roku na godz. 10.30 na “Jasełka muzyczne” w wykonaniu mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Tarnobrzegu – Mokrzyszowie.

7. Jak już wstępnie informowaliśmy w ubiegła niedzielę, od Pierwszego Piątku miesiąca lutego /tj 01.02./ rozpoczynamy w naszej parafii duszpasterstwo ludzi chorych i starszych. Jest to owoc tegorocznej wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą. Duszpasterstwo to będzie obejmowało dwie grupy ludzi w “jesieni życia”. Pierwszą grupę będą stanowili chorzy, których będziemy odwiedzali w domach, drugą natomiast starsi i chorzy, którzy mogą przybyć do kościoła. Tak więc na bocznych ołtarzach wyłożone są koperty, w których znajdują się trzy kartki z informacjami: 1/ Karta informacyjna chorego; 2/ Terminarz odwiedzin “pierwszopiątkowych” i przedświątecznych oraz 3/ Kalendarium spotkań na rok 2019. Kartę informacyjną należy wypełnić i złożyć w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Zgłaszamy tylko te osoby, które nie mogą przyjść do naszej świątyni z powodów zdrowotnych, ale pragną korzystać z Sakramentu Pokuty i Eucharystii w Pierwsze Piątki miesiąca oraz z odwiedzin przed Wielkanocą i przed Bożym Narodzeniem. Natomiast w Kalendarium na rok 2019 proponujemy pięć spotkań w naszym kościele parafialnym dla wszystkich starszych i chorych: pierwsze – 11 lutego – Światowy Dzień Chorego; drugie – podczas Rekolekcji Wielkopostnych, tj. poniedziałek 8 kwietnia; trzecie – Letni Dzień Wdzięczności Chorego – 22 czerwca; czwarte – Jesienny Dzień skupienia – 14 września w kaplicy Miłosierdzia Bożego w Irenie oraz piąte spotkanie podczas Rekolekcji Adwentowych, tj. 16 grudnia 2019 roku.

8. Prasa katolicka – Niedziela, Gość Niedzielny – są do nabycia u ministrantów stojących przy wejściu do kościoła.

9. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy mieszkańców miejscowości Irena nr 8 – 15. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

10. Podziękowania:

– grupom duszpasterskim, a więc: Służbie Zdrowia, członkom Koła Łowieckiego “Dzik”, 75 Drużynie Harcerskiej Watra, 45 Drużynie Harcerskiej Zdobywcy szlaków, 25 Gromadzie Zuchowej Poszukiwacze skarbów dziękujemy za zorganizowanie świątecznych spotkań oraz za radosne uczestnictwo w “wigilijnym” wieczorze.

– P. Patrykowi Pankowskiemu, właścicielowi Firmy Pankowski-Okna dziękujemy za bezinteresowne wykonanie i zamontowanie drzwi balkonowych wraz z oknami w Oratorium św. Wojciecha. Bóg zapłać!

– członkom Koła Łowieckiego “Dzik” dziękujemy za ofiarę finansową /500 zł/ złożoną z okazji “opłatkowego” spotkania w Oratorium św. Wojciecha. Dar ten został przeznaczony na “poremontowe” potrzeby parafii. Bóg zapłać!

– przedstawicielom rodzin miejscowości Irena /nr 1 – 7/ dziękujemy za posprzątanie kościoła Świętej Trójcy w minionym tygodniu i za złożoną ofiarę /200 zł/ na kwiaty i środki czystości. Pracowali w poniedziałek: Marta Feruga, Julia Gawlak, Teresa Gawlak, Dawid Kawalec, Ewelina Kuśmierczyk, Dariusz Mróz, Diana Mróz, Iwona Mróz, Miłosz Mróz, Wioletta Mróz, Wojciech Mróz i Lucyna Tyzak; w sobotę natomiast: Marta Feruga, Dariusz Mróz, Diana Mróz, Iwona Mróz, Miłosz Mróz, Wioletta Mróz, Wojciech Mróz i Lucyna Tyzak. Swój dar na kwiaty i środki czystości złożyli także Jan Łyszczarz i Leokadia Łyszczarz. Bóg zapłać!

11. W minionym tygodniu odeszła do wieczności +Halina Barańska z Zaklikowa – będą sprawowane w jej intencji 2 Msze święte od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa