«

»

Sty 12

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela, święto Chrztu Pańskiego – 13.01.2019.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
Niedziela – Święto Chrztu Pańskiego, Rok C – 13.01.2019.

1. Dzisiaj kończymy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Tradycyjnie pozostawiamy w kościołach szopki oraz śpiewamy kolędy, ale już w mniejszym zakresie, do dnia 2 lutego. O godz. 8.30 odbędzie się/odbył się koncert kolęd w wykonaniu Scholi “Cantate Deo”, która swym śpiewem ubogaci/ła także liturgię Mszy świętej o godz. 9.00, zaś o godz. 10.30 kolejna comiesięczna Msza święta harcerska.

2. Dzisiejsza niedziela jest drugą niedzielą miesiąca, składka w kopertach na wydatki związane z wyrównaniem należności za przeprowadzony remont kościoła św. Trójcy. Ofiary w kopertach można składać przez cały miesiąc styczeń.

3. Również dzisiaj, w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Zdziechowicach, o godz. 16.00 rozpocznie się “Wieczór kolęd” z przedstawieniem bożonarodzeniowym oraz występami miejscowego Szkolnego Zespołu Wokalno-Instrumentalnego, Koła Gospodyń Wiejskich oraz Orkiestry Dętej OSP Zdziechowice. W imieniu Organizatorów – zapraszamy!

4. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 14.01. – o godz. 18.00 spotkanie świąteczne dla Służby Zdrowia.

– wtorek, 15.01. – o godz. 18.00 spotkanie “opłatkowe” dla członków Koła Łowieckiego “Dzik”.

– środa, 16.01. – o godz. 18.00 spotkanie “opłatkowe” 75 Drużyny harcerskiej Watra.

– czwartek, 17.01. – liturgiczne wspomnienie św. Antoniego, opata. Jest to również dzień dialogu chrześcijańsko – żydowskiego. O godz. 18.00 spotkanie “opłatkowe” dla 45 Drużyny harcerskiej Zdobywcy szlaków.

– piątek, 18.01. – początek Tygodnia modlitw o jedność chrześcijan. O godz. 18.00 spotkanie opłatkowe dla 25 Gromady zuchowej Poszukiwacze skarbów.

– sobota, 19.01. – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa. O godz. 18.00 spotkanie “opłatkowe” dla scholi Cantate Deo.

5. W przyszłą niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 10.30 kolejne 4 dziewczynki zostaną uroczyście przyjęte do Scholi dziecięcej “Ignis”.

6. Prasa katolicka – Niedziela, Gość Niedzielny – są do nabycia u ministrantów stojących przy wejściu do kościoła.

7. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy mieszkańców miejscowości Irena nr 1 – 7. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

8. Podziękowania:

– grupom duszpasterskim, a więc: dziecięcej scholi Ignis, członkom Róż Różańcowych, Rodzinie Serca Jezusowego, Parafialnemu Kołu Przyjaciół Radia Maryja i TV Trwam, 55 Drużynie starszoharcerskiej Szum-Bum, 65 Drużynie starszoharcerskiej Sokół oraz kadrze Instruktorów 5 Szczepu Harcerskiego Brzask w Zaklikowie dziękujemy za zorganizowanie świątecznych spotkań oraz za radosne uczestnictwo przy “wigilijnym” stole, przy śpiewie kolęd i pastorałek.

– przedstawicielom rodzin mieszkających przy ul. Sandomierskiej /nr 100 – do końca ulicy/ dziękujemy za posprzątanie kościoła Świętej Trójcy w minionym tygodniu i za złożoną ofiarę /190 zł/ na kwiaty i środki czystości. Pracowali w poniedziałek: Agnieszka Czubacka, Aleksandra Czubacka, Iwona Golec, Anna Pataraniak, Izabela Pataraniak, Teresa Pataraniak, Joanna Sołtys, Jolanta Taracha, Aneta Wieczorek, Marcel Wieczorek i Wiktoria Wieczorek; w sobotę natomiast: Iwona Golec, Teresa Pataraniak i Jolanta Taracha. Bóg zapłać!

– wraz z Księdzem Kamilem i z Księdzem Tomaszem składam serdeczne podziękowania za otwarte serca i gościnne progi Waszych domów podczas wizyty duszpasterskiej, którą zakończyliśmy w dniu wczorajszym. Dziękujemy Wam za zainteresowanie się życiem duszpasterskim oraz remontem kościoła św. Trójcy. Dziękujemy również za Wasze ofiary pieniężne złożone z okazji kolędy. Ofiary te – podzielone według dekretu biskupa diecezjalnego – przeznaczone zostały na spłacenie prawie 3/4 należności za wykonanie w naszym kościele nowego nagłośnienia /instalacja, sprzęt nagłaśniający i robocizna/ o łącznej wartości 40 tysięcy złotych. Bóg zapłać! Jest to konkretny dar materialny dla naszej parafii i pierwszy owoc wizyty duszpasterskiej. Natomiast drugim owocem – o wymiarze duchowym i duszpasterskim – tegorocznej “kolędy” parafialnej będzie zorganizowanie duszpasterstwa ludzi chorych i starszych. Tak więc od przyszłego miesiąca spróbujemy dotrzeć z posługą sakramentalną do ludzi chorych i starszych, którzy pragną systematycznie korzystać ze spowiedzi i Komunii świętej w Pierwsze Piątki miesiąca. Informacje szczegółowe dotyczące organizacji tych odwiedzin zostaną podane w przyszłą niedzielę.

9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: 1/+Bolesław Pietras ze Zdziechowic Pierwszych – będą sprawowane w jego intencji 2 Msze święte od uczestników pogrzebu; 2/ +Janusz Osiński z Zaklikowa – 2 intencje Mszy świętych; 3/ +Zofia Siembida z Łysakowa Koloni, ostatnio zamieszkała w Stalowej Woli – 2 intencje Mszy św. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa