«

»

Sty 05

Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Objawienia Pańskiego, Rok C – 06.01.2019.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
Uroczystość Objawienia Pańskiego, Rok C – 06.01.2019.

1. Dzisiaj Uroczystość Objawienia Pańskiego zwana świętem Trzech Króli. Jest to dzień modlitw w intencji misji oraz Światowy Dzień Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci, a ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na Krajowy Fundusz Misyjny. Pod koniec każdej Mszy świętej poświęcimy kadzidło i kredę. Wonią kadzidła wypełniamy nasze domy, a kredą znaczymy drzwi naszych mieszkań, wypisując na nich inicjały Mędrców ze Wschodu /Trzech Króli: K+M+B lub C+M+B/ oraz cyfry Nowego Roku kalendarzowego 2019. Dziękujemy zuchom z 15 Gromady Zuchowej oraz harcerzom z 65 Drużyny Starszoharcerskiej za przygotowanie ponad 600 “zestawów” kadzidła i kredy, które wyłożone są na bocznych ołtarzach i można je wziąć ze sobą do domów.

2. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca stycznia, stąd możliwość wsparcia Radia Maryja poprzez ofiarę złożoną do puszek po każdej Mszy świętej.

3. Również dzisiaj po Mszy świętej o godz. 10.30 odbędzie się kolejne comiesięczne spotkanie informacyjno-formacyjne dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych, a zmiana tajemnic różańcowych będzie po Mszy świętej o godz. 12.00, natomiast o godz. 15.00 w hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zaklikowie rozpocznie się III Regionalny Przegląd Zespołów Kolędniczych. W imieniu Organizatorów – zapraszamy!

4. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 07.01. – Wizyta duszpasterska od godz. 9.00 – wszyscy kapłani. Ks. Proboszcz – ul. Zachodnia, Stolarska i Dzika; Ks. Tomasz – ul. Wesoła, Nowa i Anny Nagórskiej; Ks. Kamil – ul. Strażacka, Długa, Mickiewicza, św. Anny i Zielona. O godz. 17.30 spotkanie “opłatkowe” dla Scholi Dziecięcej Ignis /obydwie grupy/.

– wtorek, 08.01. – Wizyta duszpasterska od godz. 9.00 – wszyscy kapłani. Ks. Proboszcz – do godz. 14.00! – ul. Okólna i Sportowa; Ks. Tomasz – ul. Sandomierska – od początku; Ks. Kamil – ul. Sandomierska – od końca. O godz. 18.00 spotkanie “opłatkowe” dla Członków Żywego Różańca.

– środa, 09.01. – Wizyta duszpasterska od godz. 9.00 – wszyscy kapłani. Ks. Proboszcz – ul. Janowska – od początku; Ks. Tomasz – ul. 3 Maja, Zamkowa i Armii Krajowej; Ks. Kamil – ul. Janowska – od końca. O godz. 18.00 spotkanie “opłatkowe” dla Rodziny Serca Jezusowego oraz dla Parafialnego Koła Przyjaciół Radia Maryja i TV Trwam.

– czwartek, 10.01. – Wizyta duszpasterska: od godz. 9.00 Ks. Proboszcz – ul. Leśna, Targowa, Nadbrzeżna i Cicha; Ks. Tomasz – Plac Sienkiewicza i ul. Lubelska, a od godz. 14.30 Ks. Kamil – ul. Kościelna. O godz. 18.00 spotkanie “opłatkowe” dla 55 Drużyny Starszoharcerskiej Szum-Bum.

– piątek, 11.01. – Wizyta duszpasterska: od godz. 9.00 Ks. Proboszcz – ul. Zaśluzie; Ks. Tomasz – ul. Dworcowa, a od godz. 14.30 Ks. Kamil – Belkowszczyzna i ul. Turystyczna. O godz. 18.00 spotkanie opłatkowe dla 65 Drużyny Starszoharcerskiej.

– sobota, 12.01. – Wizyta duszpasterska od godz. 9.00 wszyscy kapłani. Ks. Proboszcz – ul. Tartak – od początku; Ks. Tomasz – kolęda “uzupełniająca” według zgłoszeń; Ks. Kamil – ul. Tartak – od końca. O godz. 18.00 spotkanie “opłatkowe” dla Kadry Instruktorów 5 Szczepu Harcerskiego “Brzask” w Zaklikowie.

5. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Chrztu Pańskiego. Kończymy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Tradycyjnie pozostawiamy w kościołach szopki oraz śpiewamy kolędy, ale już w mniejszym zakresie, do dnia 2 lutego. W tym dniu o godz. 8.30 odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu Scholi “Cantate Deo”, która swym śpiewem ubogaci także liturgię Mszy świętej o godz. 9.00, zaś o godz. 10.30 odbędzie się kolejna comiesięczna Msza święta harcerska. Zapraszamy!

6. Również w przyszłą niedzielę, z racji drugiej niedzieli miesiąca, składka w kopertach na wydatki związane z prowadzonym remontem kościoła św. Trójcy. Ofiary w kopertach można składać przez cały miesiąc styczeń. W grudniu minionego roku złożyliśmy 199 kopert i przekazaliśmy na ten cel 32 przelewy bankowe na łączną sumę 16 160.00 / szesnastu tysięcy stu sześćdziesięciu złotych/. Dziękujemy serdecznie za tak wielką ofiarność. Bóg zapłać!

7. Także w przyszłą niedzielę w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Zdziechowicach o godz. 16.00 rozpocznie się “Wieczór kolęd” z przedstawieniem bożonarodzeniowym oraz występami miejscowego Szkolnego Zespołu Wokalno-Instrumentalnego, Koła Gospodyń Wiejskich oraz Orkiestry Dętej OSP Zdziechowice. W imieniu Organizatorów – zapraszamy!

8. Prasa katolicka – Niedziela, Gość Niedzielny – są do nabycia u ministrantów stojących przy wejściu do kościoła.

9. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy mieszkańców ul. Sandomierskiej nr 100 – do końca. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

10. Podziękowania:

– grupom duszpasterskim, a więc: Liturgicznej Służbie Ołtarza, Katolickiemu Stowarzyszeniu Młodzieży, Rodzinom św. Anny wraz ze Wspólnotą Lektorów Dorosłych, 35 Drużynie Harcerskiej, 15 Gromadzie Zuchowej oraz Orkiestrze Dętej wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich ze Zdziechowic dziękujemy za zorganizowanie “opłatkowych” spotkań oraz za radosne uczestnictwo w niepowtarzalnym wieczorze w Oratorium św. Wojciecha.

– przedstawicielom rodzin mieszkających przy ul. Sandomierskiej nr 71 – 98 dziękujemy za posprzątanie kościoła Świętej Trójcy w minionym tygodniu i za złożoną ofiarę /270 zł/ na kwiaty i środki czystości. Pracowali w poniedziałek: Jerzy Blicharski, Teresa Blicharski, Elżbieta Ciołek, Agnieszka Dziuba, Beata Dziurda, Aldona Wójcik, Bożena Wójcik i Wiesława Ziółkowska; w sobotę natomiast: Jerzy Blicharski, Elżbieta Ciołek, Agnieszka Dziuba, Beata Dziurda, Dorota Ryba, Patryk Ryba, Sylwia Syroka, Aldona Wójcik, Bożena Wójcik i Wiesława Ziółkowska. Swój dar na kwiaty złożyli także: Jolanta Kurzyna i Halina Tryka. Bóg zapłać!

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa