«

»

Gru 29

Ogłoszenia duszpasterskie, Niedziela św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa – 30.12.2018.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
Niedziela świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa, Rok C – 30.12.2018.

1. Dzisiaj Niedziela w Oktawie Narodzenia Pańskiego – Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Po Mszy świętej o godz. 10.30 odbędzie się tradycyjne już “Kolędowanie przy żłóbku”, któremu przewodzić będzie Schola dziecięca “Ignis”. Zapraszamy do wspólnego radosnego kolędowania.

2. Również dzisiaj o godz. 16.30 Nabożeństwo do Świętej Trójcy, a o godz. 18.00 w Oratorium św. Wojciecha odbędzie się spotkanie opłatkowe dla młodzieży z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

3. Jutro ostatni dzień roku kalendarzowego 2018. Po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na Nabożeństwo z uroczystym Te Deum na zakończenie “Starego Roku”.

4. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– wtorek, 01.01. – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki i początek Nowego – 2019 – Roku kalendarzowego. Porządek Mszy świętych – niedzielny.

– środa, 02.01. – ciąg dalszy wizyty duszpasterskiej /”kolędy”/. Początek o godz. 9.00: Ks. Proboszcz – Szelina od Państwa Oszust Mieczysław i Justyna; Ks. Kamil – Baraki Stare oraz ks. Tomasz – Baraki Nowe i Józefów. O godz. 18.00 spotkanie opłatkowe dla Rodzin św. Anny i Wspólnoty Lektorów Dorosłych w Oratorium św. Wojciecha.

– czwartek, 03.01. – Pierwszy Czwartek miesiąca stycznia. Wizyta duszpasterska: od godz. 9.00 Ks. Proboszcz – Karkówka; Ks. Tomasz – Antoniówka, a od godz. 14.30 Ks. Kamil – Łysaków Kolonia. O godz. 18.00 spotkanie opłatkowe dla 35 Drużyny Harcerskiej.

– piątek, 04.01. – Pierwszy Piątek miesiąca. Spowiedź od 6.30 rano i od 16.00 wieczorem. Wizyta duszpasterska: od godz. 9.00 Ks. Proboszcz – ul. Pułankowa, Akacjowa i Słoneczna; Ks. Tomasz – ul. Rozwadowska, a od godz. 14.30 Ks. Kamil – ul. Kwiatowa, Ujazdowska, Lipowa. O godz. 18.00 spotkanie opłatkowe dla 15 Gromady Zuchowej.

– sobota, 05.12. – Pierwsza Sobota miesiąca – Nabożeństwo Pierwszych Sobót po Mszy świętej wieczornej. Wizyta duszpasterska: od godz. 9.00 wszyscy kapłani. Ks. Proboszcz – ul. Słubickiego i Jasna; Ks. Tomasz – ul. Krzywa i Ptasia; Ks. Kamil – ul. Piłsudskiego i Murarska. O godz. 18.00 spotkanie opłatkowe dla Orkiestry Dętej OSP Zdziechowice.

5. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego zwana świętem Trzech Króli. Jest to dzień modlitw w intencji misji oraz Światowy Dzień Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci, a ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na Krajowy Fundusz Misyjny. Zmiana tajemnic różańcowych będzie po Mszy świętej o godz. 12.00, natomiast o godz. 15.00 na hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zaklikowie rozpocznie się III Regionalny Przegląd Zespołów Kolędniczych. W imieniu Organizatorów – zapraszamy!

6. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca stycznia, stąd możliwość wsparcia Radia Maryja poprzez ofiarę złożoną do puszek po każdej Mszy świętej. W grudniu 2018 roku przekazaliśmy na ten cel 444 złote. Bóg zapłać!

7. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy mieszkańców ul. Sandomierskiej nr 71 – 98. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

8. Podziękowania:

– przedstawicielom rodzin mieszkających przy ul. Sandomierskiej nr 62 – 70 dziękujemy za posprzątanie kościoła Świętej Trójcy w minionym tygodniu i za złożoną ofiarę /260 zł/ na kwiaty i środki czystości. Pracowali w poniedziałek: Bogusława Golecka, Katarzyna Janik, Zdzisława Janik, Ewa Nizioł, Magdalena Olszowa, Czesława Zawół i Józef Zawół; w sobotę natomiast: Bogusława Golecka, Katarzyna Janik, Olga Janik, Stanisława Nizioł, Magdalena Olszowa, Agnieszka Zakościelna, Czesława Zawół i Józef Zawół. Swój dar na kwiaty złożyli także: Anna Balbier, Irena Łyszczarz, Zofia Osińska i Stanisława Przywara. Bóg zapłać!

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa