«

»

Gru 25

Ogłoszenia duszpasterskie, Święto św. Szczepana, Pierwszego Męczennika, Rok C – 26.12.2018.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
Święto św. Szczepana, Pierwszego Męczennika, Rok C – 26.12.2018.

1. Dzisiaj święto świętego Szczepana, Pierwszego Męczennika. Porządek Mszy świętych niedzielny. Pół godziny przed Mszą świętą wieczorną, czyli o godz. 16.30 zapraszamy na Nowennę do świętej Anny, Patronki naszej parafii. Będzie to ostatnia Nowenna w tym – 2018 – roku. Zapraszamy!

2. W liturgii i w duszpasterstwie pozostałych dni tego tygodnia przeżywać będziemy:

– jutro, czwartek, 27.12. – liturgiczne święto św. Jana Ewangelisty. Msze święte o godz. 7.00 rano i o godz. 17.00 wieczorem. Pod koniec tych Mszy świętych będzie pobłogosławione wino mszalne i rozdzielone pomiędzy uczestników liturgii.

– piątek, 28.12. – święto świętych Młodzianków, Męczenników. W tym dniu rozpoczynamy w naszej parafii wizytę duszpasterską, zwaną “kolędą”. Od godz. 9.00, planujemy odwiedzić Zdziechowice Pierwsze. Początek “kolędy” będzie następujący: od strony Węglina powędruje dwóch kapłanów, a trzeci od strony Radnej Góry. Każdemu kapłanowi będzie towarzyszyło 2 ministrantów, którzy są odpowiednio przygotowani do religijnego przeżywania tej wizyty w rodzinach. Ofiary złożone z racji kolędy będą przeznaczone na częściowe finalizowanie remontu wnętrza i na wyposażenie Oratorium św. Wojciecha oraz – jeśli pojawi się taka możliwość – na częściową spłatę instalacji i wyposażenia profesjonalnego nagłośnienia naszego kościoła i jego obejścia.

– sobota, 29.12. – ciąg dalszy wizyty duszpasterskiej w Zdziechowicach od godz. 9.00. Natomiast na godz. 18.00 zapraszamy Liturgiczną Służbę Ołtarza /kandydaci na ministrantów, ministranci, lektorzy/ do Oratorium św. Wojciecha na świąteczne spotkanie “opłatkowe”.
3. W najbliższą niedzielę, 30.12., po Mszy świętej o godz. 10.30 odbędzie się, tradycyjne już, doroczne “Kolędowanie przy żłóbku”, któremu przewodzić będzie Schola Dziecięca “Ignis”. Zapraszamy do wspólnego radosnego śpiewania kolęd i pastorałek.

4. Podziękowania:

– dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tegorocznych dekoracji świątecznych: panu Stanisławowi Czajce i panu Markowi Erdzikowi za bezinteresowne wykonanie konstrukcji nowej szopki bożonarodzeniowej, która stylem nawiązuje do kościoła św. Anny; ministrantom, młodzieży z KSM-u i harcerzom z 5 Szczepu Harcerskiego “Brzask” na czele z Komendantem phm. Dariuszem Mrozem, druhem Arturem Ziółkowskim i panią Barbarą Bryk za pomoc w instalacji tej szopki, za przygotowanie jej wystroju oraz ubranie choinek w świątyni, przed świątynią oraz w Oratorium św. Wojciecha; Nadleśnictwu Gościeradów za dostarczenie żywych choinek do świątyni; państwu Aldonie i Marcinowi Czajkom za ofiarowanie dużej choinki, umiejscowionej przed kościołem; państwu Marcie i Michałowi Partykom za ofiarowanie choinki do Oratorium św. Wojciecha; pani Izabeli Michalczak za wykonanie dekoracji materiałowej do naszej szopki oraz panu Grzegorzowi Pelcowi za przekazanie pięknej gwiazdy do szopki wraz z zamontowanym oświetleniem. Natomiast Księdzu Kamilowi dziękujemy zaś za całość działań: za koncepcję, organizację dekoracji oraz za wielogodzinną pracę – w dzień i w nocy – przy ekspozycji tej uroczej tegorocznej “zaklikowskiej i betlejemskiej szopki”. Bóg zapłać!

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa