«

»

Gru 22

Ogłoszenia duszpasterskie, IV Niedziela Adwentu, Rok C – 23.12.2018.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
IV Niedziela Adwentu, Rok C – 23.12.2018.

1. Dzisiaj po każdej Mszy świętej przed kościołem u harcerzy starszych można nabyć opłatki na stół wigilijny. Ofiary zebrane z tej racji zostaną przeznaczone na remont Oratorium św. Wojciecha. U zuchów i harcerzy można także zakupić, podobnie jak przed tygodniem podczas Kiermaszu Świątecznego, własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne.

2. Betlejemskie Światło Pokoju, które znajduje się na ołtarzach bocznych, można odebrać dziś po Mszach świętych oraz jutro po Mszy świętej roratniej.

3. Jutro dzień Wigilii Bożego Narodzenia. Rano o godz. 6.30 będzie sprawowana Msza święta, a wieczorem zasiądziemy do wigilijnego stołu, aby z najbliższymi podzielić się radością z przyjścia Boga do człowieka. Proponujemy przeżyć ten czas według następującego programu: 1/ na początek śpiew kolędy “Wśród nocnej ciszy”; 2/ następnie odczytanie ewangelicznego opisu Narodzenia Pańskiego wg Łk 2,1-14; 3/ modlitwa za obecnych i nieobecnych /przebywający z dala od domu oraz zmarli z rodziny/ przy wigilijnym stole; 4/ składanie sobie świątecznych życzeń i łamanie się opłatkiem; 5/ spożywanie postnego wigilijnego posiłku; 6/ śpiewanie kolęd i pastorałek na chwałę Boga i dla radości uczestników spotkania. O północy będzie sprawowana Msza święta zwaną Pasterką.

4. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– wtorek, 25.12. – Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Porządek liturgii będzie niedzielny do południa, a więc o godz. 7.00; 9.00; 10.00 – Karkówka; 10.30 i o godz. 12.00. Nie będzie sprawowana Msza święta o godz. 17.00.

– środa, 26.12. – święto świętego Szczepana, pierwszego Męczennika. Porządek Mszy świętych niedzielny: 7.00; 9.00; 10.00 – w Karkówce; 10.30; 12.00 oraz 17.00. Ofiary złożone w tym dniu na tacę będą przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

– czwartek, 27.12. – liturgiczne święto św. Jana Ewangelisty. Msze święte o godz. 7.00 rano i o godz. 17.00 wieczorem. Pod koniec Mszy świętych będzie błogosławieństwo wina mszalnego i rozdzielenie go pomiędzy uczestników liturgii. Tradycja podaje, że św. Jan pobłogosławił kubek, w którym było zatrute wino i w ten sposób uwolnił wino od trucizny. Trucizna jest symbolem nienawiści, dlatego wino św. Jana niech nas zachęci do wzajemnej miłości. Kapłan, podając wiernym wino do skosztowania, wypowiada słowa: “Bibe amorem sancti Joanni – Pij miłość świętego Jana”.

– piątek, 28.12. – święto świętych Młodzianków, Męczenników. W tym dniu rozpoczynamy w naszej parafii wizytę duszpasterską, zwaną “kolędą”. Celem tych odwiedzin jest zapoznanie się duszpasterzy z wiernymi oraz podzielenie się troską o ich duchowe dobro, a przede wszystkim modlitwa i błogosławieństwo Boże dla domowników. Grafik wizyty duszpasterskiej będzie uwidoczniony od święta św. Szczepana, pierwszego Męczennika /środa, 26 grudnia 2018/ w przedsionku kościoła oraz na stronie Internetowej naszej parafii. W tym tygodniu, w piątek i sobotę, od godz. 9.00, planujemy odwiedzić Zdziechowice Pierwsze i Zdziechowice Drugie. Początek od strony Węglina – dwóch kapłanów i trzeci od Radnej Góry. Każdemu kapłanowi będzie towarzyszyło 2 ministrantów, którzy są odpowiednio przygotowani do religijnego przeżywania tej wizyty w rodzinach.

– sobota, 29.12. – ciąg dalszy wizyty duszpasterskiej w Zdziechowicach od godz. 9.00. W tym dniu rozpoczynamy świąteczne spotkania zwane “opłatkowymi” z grupami duszpasterskimi oraz wspólnotami, które już działają, bądź zamierzają rozpocząć działalność w naszej parafii. Grafik z propozycjami spotkań zostanie umieszczony w święto św. Szczepana w przedsionku kościoła oraz na stronie www naszej parafii. W sobotę zapraszamy Liturgiczną Służbę Ołtarza na godz. 18.00 do Oratorium św. Wojciecha. Przedstawicieli poszczególnych grup i wspólnot prosimy o wcześniejszy kontakt z Księdzem Opiekunem celem omówienia szczegółów spotkania.

5. W przyszłą niedzielę (30.12.) po Mszy świętej o godz. 10.30 odbędzie się coroczne “Kolędowanie przy żłóbku”, któremu przewodzić będzie Schola Dziecięca “Ignis”. Zapraszamy do wspólnego kolędowania.

6. Prasa katolicka – Niedziela, Gość Niedzielny oraz gratisowo WPiS – u ministrantów stojących przy wejściu do kościoła.

7. Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Zaklikowie informuje, że Sala Ekspozycyjno – Muzealna, która znajduje się w dzwonnicy przy naszym kościele będzie otwarta w pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia w godzinach 10.00 – 13.00. Zapraszamy do odwiedzin!

8. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy mieszkańców ul. Sandomierskiej nr 62 – 70. Sprzątanie w poniedziałek i sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

9. Podziękowania:

– dziękujemy młodzieży z naszej parafii, działającej w KSM, za przeprowadzenie akcji “Świąteczna paczka dla dziecka”. Wszystkim parafianom, którzy tak chętnie włączyli się w to piękne dzieło dziękujemy za przekazane na ten cel paczki. Bóg zapłać!

– wszystkim, którzy przygotowali i wykonali świąteczną dekorację w naszym kościele składamy szczere podziękowania za pomysły, zaangażowanie i ofiarną pracę dla dobra parafialnej wspólnoty. Bóg zapłać!

– przedstawicielom rodzin mieszkających przy ul. Sandomierskiej nr 52 – 61 dziękujemy za posprzątanie kościoła Świętej Trójcy w minionym tygodniu i za złożoną ofiarę /390 złotych!/ na kwiaty i środki czystości. Pracowali: w poniedziałek – Paweł Flis, Sławomir Flis, Zuzanna Flis, Maria Gach, Dorota Grzyb, Barbara Hochnowska, Barbara Kanior, Jerzy Majewski, Marcelina Marczewska, Teresa Marczewska, Halina Nizio, Tadeusz Nizio, Ewa Paterska, Barbara Powązka, Ryszarda Sołtys i Maria Staniszewska; w sobotę natomiast – Paweł Flis, Michał Flis, Sławomir Flis, Maria Gach, Barbara Kanior, Jerzy Majewski, Teresa Marczewska, Halina Nizio, Tadeusz Nizio, Ewa Paterska, Barbara Powązka i Elżbieta Ryba. Ofiarę na kwiaty i środki czystości złożyli także: Irena Jastrzębski, Marian Jastrzębski, Irena Kołodziej, p. Olszewska, Henryk Rak i Janina Rak. Bóg zapłać!

10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: 1/ +Ryszard Rafalski ze Zdziechowic Drugich- będą sprawowane w jego intencji 3 Msze święte od uczestników pogrzebu; 2/ +Franciszek Ciesielski z Zaklikowa – 4 Msze święte od uczestników pogrzebu; 3/ +Marian Woźniak z Zaklikowa – 3 Msze święte od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie..

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa