Światło, które łączy!

W piątkowy wieczór 21 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Zaklikowie odbyła się „Wigilia Radosna”- coroczne spotkanie mieszkańców gminy z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Już po raz drugi ważną częścią spotkania było Gminne Przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju przedstawicielom władz i instytucji.

Tak uroczyste przekazanie Światła z Betlejem odbyło się po raz drugi. W tym roku harcerze z Zaklikowa uczynili to wspólne z harcerzami z Lipy, co z pewnością stanie się tradycją.

Poprzez śpiew piosenki „Ogień z Betlejem” oraz przytoczenie historii i idei Światła mieszkańcy gminy zostali wprowadzeni w tę niepowtarzalną atmosferę. Następnie w bardzo symbolicznej inscenizacji wprowadzano Płomień do naszej społeczności. Przywędrował on z trzech stron sali, odpalany przez ustawionych w szpalerze harcerzy. Przed sceną zapłonął, odpalony z trzech stron, jeden płomień, pokazując, że „razem można więcej!”. Wędrowce ognia towarzyszył radosny śpiew piosenki „Światło z Betlejem”.

Betlejemskie Światło Pokoju zostało przekazane przedstawicielom parafii, władz i instytucji, działających na terenie gminy.

Tegoroczna uroczystość przypomniała bardzo ważną zasadę – mimo ludzkich różnic powinniśmy wszyscy szukać przede wszystkim tego, co łączy. A Przewodnikiem w tym niech będzie Jezus – Światło z nieba!