«

»

Gru 16

Ogłoszenia duszpasterskie, III Niedziela Adwentu “Gaudete”, Rok. C – 16.12.2018.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
III Niedziela Adwentu “Gaudete!”, Rok C – 16.12.2018.

1. Wczoraj rozpoczęliśmy Rekolekcje Adwentowe. Dzisiaj porządek niedzielny, a jutro dzień rekolekcyjnej spowiedzi – skorzystajmy z tego daru Bożego Miłosierdzia. Jutro Msze święte będą sprawowane o godz. 6.30; o godz. 10.00 – dla starszych i chorych oraz o godz. 17.00 na zakończenie tegorocznych adwentowych ćwiczeń duchowych.

2. Dzisiaj – trzecia niedziela Adwentu zwana “Gaudete”, to znaczy “Radujcie się w Panu, zawsze”. Po każdej Mszy świętej nasi ministranci oraz młodzież z KSM będą rozprowadzali przed kościołem Świętej Trójcy opłatki pobłogosławione w ubiegłą niedzielę. Ofiary złożone z tej racji zostaną przeznaczone na finansowanie generalnego remontu Oratorium św. Wojciecha. Uwaga! Nie będzie w tym roku roznoszenia opłatków po domach!

3. Także dzisiaj Gminny Ośrodek Kultury w Zaklikowie organizuje w godz. 10.00 – 15.00 na Zaklikowskim Rynku, I KIERMASZ ŚWIĄTECZNY. Od lokalnych twórców rękodzieła artystycznego, dzieci, młodzieży i dorosłych będzie można nabyć wszelkiego rodzaju stroiki świąteczne, wyroby związane ze Świętami Bożego Narodzenia, a także żywe choinki. Będzie to także okazja do spotkania się całych rodzin w tej wyjątkowej atmosferze.

4. Msza święta roratnia w dni powszednie o godz. 6.30 rano. Dziękujemy za dotychczasowe, tak liczne, uczestnictwo i zapraszamy wszystkich – a zwłaszcza dzieci – z lampionami na poranną Eucharystię.

5. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– wtorek, 18.12. – o godz. 15.30 odbędzie się spotkanie Młodzieżowego Zespołu wokalno-instrumentalnego; – o godz. 16.30 Nowenna do św. Anny, a po Mszy świętej wieczornej – tak jak w każdy trzeci wtorek miesiąca – spotkanie Rodzin św. Anny w Oratorium św. Wojciecha.

– piątek, 21.12. – Burmistrz Zaklikowa oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury zapraszają społeczność gminy Zaklików na godz.18.00 do Gminnego Ośrodka Kultury na spotkanie opłatkowe pt. “Wigilia Radosna”. Podczas spotkania m.in. dzieci i młodzież ze Świetlicy Środowiskowo- Profilaktycznej “Świetliki” zaprezentują przedstawienie jasełkowe oraz harcerze z Zaklikowa i Lipy wręczą przedstawicielom władz oraz instytucji  Betlejemskie Światło Pokoju.

– sobota, 22.12. – w tym dniu od godz. 10.00 będziemy odwiedzali chorych z sakramentalną posługą przedświąteczną. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii te osoby, które pragną skorzystać ze spowiedzi, komunii świętej oraz – według potrzeby – z Sakramentu namaszczenia chorych.

6. Betlejemskie Światło Pokoju będzie można odebrać w kościele Świętej Trójcy w przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej oraz w poniedziałek /24.12./ bezpośrednio po Mszy świętej roratniej.

7. Świece Caritas jako Wigilijne dzieło pomocy dzieciom znajdują się na bocznych ołtarzach.

8. Prasa katolicka – Niedziela, Gość Niedzielny – u ministrantów stojących przy wejściu do kościoła.

9. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy mieszkańców ul. Sandomierskiej nr 52 – 61. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę po Mszy świętej wieczornej.
10. Podziękowania:

– Panu Stanisławowi Czajce i Panu Markowi Erdzikowi dziękujemy za bezinteresowne wykonanie nowej szopki bożonarodzeniowej, która stylem nawiązuje do kościoła św. Anny. Dziękujemy Druhowi Dariuszowi Mrozowi i harcerzom za pomoc w jej instalacji.

– przedstawicielom rodzin mieszkających przy ul. Sandomierskiej nr 41 – 51 dziękujemy za posprzątanie kościoła św. Anny w minionym tygodniu i za złożoną ofiarę /60 złotych/ na kwiaty i środki czystości. Pracowali Anna Wójcik i Michał Wójcik. Bóg zapłać!

11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: 1/ +Kinga Siembida; 2/ + Filomena Sobala ze Zdziechowic Drugich – będą sprawowane w jej intencji 3 Msze święte od uczestników pogrzebu; 3/ +Antoni Górski z Zaklikowa – 3 Msze święte od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa