«

»

Gru 08

Ogłoszenia duszpasterskie, II Niedziela Adwentu, Rok C – 09.12.2018.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
II Niedziela Adwentu, Rok C – 09.12.2018.

1. Dzisiaj – po 16 miesiącach nieobecności w tej świątyni – powracamy do odnowionego w znacznej jego części Domu Boga, któremu patronuje Trójca Święta. Podczas Mszy świętej o godz. 7.00 zostaną/zostały pobłogosławione opłatki na tegoroczny stół wigilijny. Przez dwie kolejne niedziele /tj. 16 i 23 grudnia/ nasi ministranci, młodzież z KSM i harcerze będą rozprowadzali te opłatki przed kościołem św. Trójcy. W opłatki będzie można także zaopatrzyć się już od jutra każdego dnia w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Ofiary złożone z tej racji będą przeznaczone na prowadzony od ubiegłego roku generalny remont wnętrza Oratorium św. Wojciecha.

2. Również dzisiaj z racji drugiej niedzieli miesiąca składka w kopertach na remont kościoła świętej Trójcy. Ofiary w kopertach można składać przez cały miesiąc grudzień. Z gry dziękujemy za wszelkie dary serca!

3. Także dzisiaj obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, stąd też po Mszach świętych będzie można złożyć na ten cel ofiarę do puszek.

4. Również dzisiaj o godz. 12.00 Ksiądz Biskup Krzysztof Nitkiewicz, Ordynariusz diecezji sandomierskiej będzie przewodniczył uroczystej Mszy świętej sprawowanej w intencji wszystkich Ofiarodawców, Darczyńców i zaangażowanych w remont świątyni Świętej Trójcy.

5. Msza święta roratnia w dni powszednie o godz. 6.30 rano. W tym roku podczas specjalnych kazań poznamy bliżej dary i owoce Ducha Świętego. Zapraszamy więc wszystkich z lampionami, a zwłaszcza dzieci, na poranną Eucharystię.

6. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– wtorek, 11.12. – w ten dzień przypada 39 rocznica śmierci Sługi Bożego księdza Wincentego Granata. Módlmy się o jego rychłą beatyfikację. Natomiast w duszpasterstwie parafialnym: o godz. 15.30 odbędzie się spotkanie Młodzieżowego Zespołu wokalno-instrumentalnego; – o godz. 16.30 Nowenna do św. Anny, a po Mszy świętej wieczornej – tak jak w każdy drugi wtorek miesiąca – spotkanie Róż Różańcowych w Oratorium św. Wojciecha.

– czwartek, 13.12. – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy. W tym dniu módlmy się w intencji naszej Ojczyzny, aby już nigdy w historii naszego kraju nie powtórzyło się wydarzenie sprzed 37 lat – wprowadzenie stanu wojennego.

– piątek, 14.12. – wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.

– sobota, 15.12. – Mszą świętą roratnią rozpoczniemy tegoroczne Rekolekcje Adwentowe, które poprowadzi Ks. Mgr Krzysztof Nowak – wikariusz parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu. Plan rekolekcji jest uwidoczniony na stronie internetowej naszej parafii oraz w przedsionku kościoła. W tym dniu przypada druga rocznica śmierci +Księdza Prałata Doktora Piotra Tarnowskiego. W Jego intencji będą sprawowane dwie Msze święte: o godz. 6.30 – roraty i o godz. 17.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy!

7. W przyszłą niedzielę Gminny Ośrodek Kultury w Zaklikowie organizuje w godz. 10.00 – 15.00 na Zaklikowskim Rynku, I KIERMASZ ŚWIĄTECZNY. Zapraszamy do wystawienia swoich stoisk, lokalnych twórców rękodzieła artystycznego, stroików świątecznych oraz różnych wyrobów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Będzie to także okazja do spotkania się całych rodzin w tej wyjątkowej atmosferze, podobnie jak dzieje się to w różnych częściach naszego kraju. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z Domem Kultury w Zaklikowie.

8. Z radością informujemy, iż w ubiegłą środę w siedzibie Lasowiackiego Hufca Zwiazku Harcerstwa Polskiego w Stalowej Woli 5 osób spośród kadry naszego szczepu pozytywnie zakończyło roczną próbę na stopień instruktorski, otrzymując od Hufcowej Komisji Stopni Instruktorskich stopień przewodnikowski. Tym samym w naszej dorosłej kadrze mamy już 8 instruktorów ZHP, a kolejni, w tym młodzież ponadgimnazjalna, otwarli lub w najbliższym czasie otworzą swoje próby na stopnie. Gratulujemy!

9. Świece Caritas jako Wigilijne dzieło pomocy dzieciom znajdują się na bocznym ołtarzu św. Józefa. Można nabyć je również w zakrystii.

10. Prasa katolicka – Niedziela, Gość Niedzielny – u ministrantów stojących przy wejściu do kościoła.

11. Do sprzątania kościoła św. Trójcy zapraszamy mieszkańców ul. Sandomierskiej nr 41 – 51. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę po Mszy świętej wieczornej.

12. Podziękowania:

– tym wszystkim, którzy w minionym tygodniu tak licznie przybyli i ofiarnie pracowali przy porządkowaniu naszej świątyni parafialnej. Efekty ich pracy są widoczne! Bóg zapłać!

– przedstawicielom rodzin mieszkających przy ul. Sandomierskiej nr 28 – 40 dziękujemy za posprzątanie kościoła św. Anny w minionym tygodniu i za złożoną ofiarę /150 złotych/ na kwiaty i środki czystości. Pracowali w poniedziałek: Mirosława Golecka, Marian Janik, Joanna Jargieło, Sławomir Jargieło, Karol Marzec i Leokadia Stefaniak, natomiast w sobotę: Mirosława Golecka, Sławomir Jargieło, Karol Marzec, Leokadia Stefaniak i Maria Trybuła. Bóg zapłać!

13. W minionym tygodniu odszedł do wieczności +Marian Sobala ze Zdziechowic Drugich – będą sprawowane w jego intencji 2 Msze święte od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa