«

»

Gru 03

“Z Duchem Twoim!” Roraty 2018

Msze święte roratnie cieszą się od lat niesłabnącą popularnością. Od rana ulice naszej parafii rozświetla światło lampionów, niesionych przez wiernych, od najmłodszych po najstarszych, zmierzających na godz. 6.30 do świątyni.

Tegoroczne Roraty przybliżają sposoby działania Ducha Świętego w życiu ludzi poprzez Jego dary i owoce. Wierni na kolejnych nabożeństwach poznają postaci ze Starego Testamentu oraz współczesnych świętych, w których życiu bardzo wyraźnie działał Duch Święty.
Pomocą służą nagrania, mówiące o wydarzeniach z życia owych bohaterów oraz piosenki o Duchu Świętym w wykonaniu Magdy Anioł i Arki Noego.

Dzieci codziennie przynoszą wypisane na kolorowych serduszkach odpowiedzi na pytanie, zadane podczas kazania. Pod koniec każdych rorat losowane są nagrody – Dzieciątko Jezus w żłóbku oraz figura Matki Bożej, która wędruje na całą dobę do konkretnej rodziny, aby towarzyszyć jej podczas pracy i modlitwy. Dodatkowo najmłodsi otrzymują okolicznościową planszę oraz naklejki, ukazujące codzienność dawnych i współczesnych świętych.

Podczas pierwszego nabożeństwa roratniego zostały poświęcone przez ks. kanonika Henryka Krzyżanowskiego książeczki do nabożeństw dla dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii świętej.

Zapraszamy serdecznie do uczestnictwa w Mszach świętych roratnich od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. To doskonały sposób na właściwe przygotowanie się do Świąt Bożego Narodzenia oraz do spotkania z Bogiem kiedyś w wieczności!

 

Zdjęcia – Sylwia Janiszewska