«

»

Gru 01

Ogłoszenia duszpasterskie, I Niedziela Adwentu, Rok C – 02.12.2018.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
I Niedziela Adwentu, Rok C – 02.12.2018.

1. Dzisiaj początek Adwentu i nowego roku liturgicznego, którego tematem są słowa: “W mocy Bożego Ducha”. Mszą świętą o godz. 7.00 rozpoczynamy/rozpoczęliśmy/ tegoroczne Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Zachęcamy do nabywania świec wigilijnych Caritas w zakrystii po każdej Mszy świętej niedzielnej i w dni powszednie przez cały okres Adwentu, począwszy od przyszłej niedzieli. Postarajmy się o to, aby w każdej rodzinie zapłonęła ta świeca Caritas, nie tylko podczas Wieczerzy wigilijnej, ale również podczas wszystkich świątecznych spotkań w gronie rodzinnym.

2. Również dzisiaj – pierwsza niedziela miesiąca grudnia, stąd możliwość wsparcia Radia Maryja poprzez ofiarę złożoną do puszek. Po Mszy świętej o godz. 10.30 odbędzie się kolejne comiesięczne spotkanie formacyjno-informacyjne dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych, po Mszy świętej o godz. 12.00 zmiana tajemnic różańcowych, natomiast o godz. 16.30 Nabożeństwo różańcowe w intencji misji. Zapraszamy!

3. Także dzisiaj gromadzimy się po raz ostatni w tym miejscu, w przepięknym, zabytkowym kościele św. Anny. Naszą wdzięczność za 16 miesięcy liturgicznych i duszpasterskich spotkań, pod okiem Patronki naszej parafii, wyrazimy za chwilę podczas adoracji Najświętszego Sakramentu.

4. Od jutra, przez cały Adwent będzie sprawowana Msza święta roratnia w dni powszednie o godz. 6.30 rano. W tym roku podczas specjalnych kazań poznamy bliżej dary i owoce Ducha Świętego. Zapraszamy więc wszystkich z lampionami, a zwłaszcza dzieci, na poranną Eucharystię. Prosimy, aby już jutro dzieci przyniosły wpisane w kolorowe serduszka postanowienia na czas adwentu i wrzuciły je do koszyczka przed ołtarzem jako prezent dla Dzieciątka Jezus, które wkrótce się narodzi. Jutro podczas pierwszych Rorat zostaną poświęcone i wręczone dzieciom pierwszokomunijnym książeczki do nabożeństw.

5. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 03.12. – liturgiczne wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana. W tym dniu zapraszamy na godz. 9.00 chętnych do pomocy przy generalnym sprzątaniu kościoła Świętej Trójcy.

– wtorek, 04.12. – o godz. 15.30 odbędzie się spotkanie Młodzieżowego Zespołu wokalno-instrumentalnego; – o godz. 16.30 Nowenna do św. Anny, a po Mszy świętej wieczornej spotkanie Parafialnego Koła Przyjaciół Radia Maryja i TV Trwam oraz Rodziny Serca Jezusowego.

– czwartek, 06.12. – wspomnienie dowolne św. Mikołaja, biskupa. Jest to Pierwszy czwartek miesiąca grudnia. Modlitwy w intencji powołań do służby w kościele – po Mszy świętej wieczornej.

– piątek, 07.12. – wspomnienie św. Ambrożego, Biskupa i Doktora Kościoła. Pierwszy piątek miesiąca – spowiedź od od 6.00 rano i od 16.00 po południu, a nabożeństwo do NSPJ po Mszy świętej wieczornej.

– sobota, 08.12. – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte: godz. 6.30 – roraty; godz. 12.00 oraz o godz. 17.00.

6. W przyszłą niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 7.00 zostaną pobłogosławione opłatki na tegoroczny stół wigilijny. Natomiast przez dwie następne niedziele /tj. 16 i 23 grudnia/ nasi ministranci, młodzież z KSM i harcerze będą rozprowadzali te opłatki przed kościołem św. Trójcy. Ofiary złożone z tej racji będą przeznaczone na prowadzony od ubiegłego roku generalny remont wnętrza Oratorium św. Wojciecha.

7. Także w przyszłą niedzielę o godz. 12.00 Ksiądz Biskup Krzysztof Nitkiewicz, Ordynariusz diecezji sandomierskiej będzie przewodniczył w kościele Świętej Trójcy uroczystej Mszy świętej sprawowanej w intencji wszystkich Ofiarodawców, Darczyńców i zaangażowanych w remont tej świątyni.

8. Również w przyszłą niedzielę, z racji drugiej niedzieli miesiąca składka w kopertach na remont kościoła świętej Trójcy. Ofiary w kopertach można składać przez cały miesiąc grudzień. W miesiącu listopadzie zebraliśmy 9 380,00 / dziewięć tysięcy trzysta osiemdziesiąt/ złotych i 100 EURO. Bóg zapłać za ofiarność!

9. Także w przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, stąd też po Mszach świętych będzie można złożyć na ten cel ofiarę do puszek.

10. W trzecią niedzielę Adwentu, tj. w dniu 16 grudnia /niedziela/ Gminny Ośrodek Kultury w Zaklikowie organizuje w godz. 10.00 – 15.00 na Zaklikowskim Rynku, I KIERMASZ ŚWIĄTECZNY. Zapraszamy do wystawienia swoich stoisk, lokalnych twórców rękodzieła artystycznego, stroików świątecznych oraz różnych wyrobów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Będzie to także okazja do spotkania się całych rodzin w tej wyjątkowej atmosferze, podobnie jak dzieje się to w różnych częściach naszego kraju. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z Domem Kultury w Zaklikowie.

11. W zakrystii są do nabycia kalendarze ścienne na rok 2019 Wydawnictwa Księży Michalitów.

12. Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii odbędą się w dniach 15 – 17 grudnia /tj. sobota – poniedziałek/ 2018 roku.

13. Osoby, które zamówiły lampiony roratnie, mogą je odebrać dziś w zakrystii.

14. Prasa katolicka – Niedziela, Gość Niedzielny oraz gratisowo WPiS – u ministrantów stojących przy wejściu do kościoła.

15. Do sprzątania kościoła św. Anny zapraszamy mieszkańców ul. Sandomierskiej nr 28 – 40. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę po Mszy świętej wieczornej.

16. Podziękowania:

– przedstawicielom rodzin mieszkających przy ul. Sandomierskiej nr 16 – 27 dziękujemy za posprzątanie kościoła św. Anny w minionym tygodniu i za złożoną ofiarę /100 złotych/ na kwiaty i środki czystości. Pracowali w poniedziałek: Marta Chwyć, Grażyna Kalina, Włodzimierz Kalina, Jolanta Migdał, Stanisław Migdał, Sylwester Okleciński, Marian Sanakiewicz i Marzena Zakościelna; natomiast w sobotę: Marta Chwyć, Grażyna Kalina, Włodzimierz Kalina, Jolanta Migdał, Stanisław Migdał i Barbara Oklecińska. Bóg zapłać!

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa