«

»

Lis 24

Ogłoszenia duszpasterskie, XXXIV Niedziela zwykła, Rok B, Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata – 25.11.2018.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
XXXIV Niedziela zwykła, Rok B – 25.11.2018.
Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

1. Od wczoraj do najbliższej soboty przeżywamy w diecezji sandomierskiej Tydzień Biblijny. Zachęcamy do systematycznej lektury Pisma świętego i zapraszamy na wspólną modlitwę.

2. Dzisiaj – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – ostatnia niedziela roku liturgicznego oraz patronalne święto Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. O godz. 16.30 Nabożeństwo do Świętej Trójcy – za zmarłych polecanych w wypominkach.

3. Także dzisiaj modlimy się za dzieło III Synodu Diecezji Sandomierskiej, który realizowany jest pod hasłem “Aby nieść światło Ewangelii”. Na obecnym etapie prac synodalnych prowadzone są w komisjach dekanalnych dyskusje nad tekstem roboczym, który został uroczyście przekazany na zakończenie Jubileuszu 200-lecia Diecezji Sandomierskiej – w dniu 8 września 2018 roku w Sulisławicach.

4. Również dzisiaj po Mszach świętych będzie można jeszcze zamówić lampiony roratnie – cena 20 zł. Wszystkie zamówione lampiony będą do odebrania w przyszłą niedzielę (2 grudnia) w zakrystii.

5. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– wtorek, 27.11. – w tym dniu zapraszamy na godz. 9.00 chętnych do pomocy przy generalnym sprzątaniu kościoła Świętej Trójcy. Będzie to kolejny etap przygotowania do uroczystego powrotu do naszej świątyni, który to powrót nastąpi w dni 9 grudnia 2018 roku. Środki czystości oraz ścierki będą zapewnione według ilości sprzątających. Natomiast w duszpasterstwie: – o godz. 15.30 odbędzie się spotkanie Młodzieżowego Zespołu wokalno-instrumentalnego; – o godz. 16.30 Nowenna do św. Anny za zmarłych polecanych w wypominkach, a po Mszy świętej wieczornej spotkanie Wspólnoty Lektorów Dorosłych. Zapraszamy tych wszystkich, którzy pragną włączyć się czynnie w liturgię Mszy świętych sprawowanych w naszej parafii.

– piątek, 30.11. – liturgiczne święto świętego Andrzeja Apostoła. Odpust w parafii Borów – suma odpustowa o godz. 9.30.

– sobota, 01.12. – o godz. 10.00 w Oratorium św. Wojciecha odbędzie się pierwsze spotkanie Dekanalnej Szkoły Lektora w ramach diecezjalnego duszpasterstwa Liturgicznej Służby Ołtarza. Jest to także Pierwsza sobota miesiąca grudnia. Po Mszy świętej wieczornej Nabożeństwo Pierwszych Sobót: wystawienie Najświętszego Sakramentu, 15-minutowa medytacja różańcowa i modlitwa różańcowa w intencji wynagradzającej.

6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent i nowy rok liturgiczny, którego tematem będą słowa: “W mocy Bożego Ducha”. Jest to także pierwsza niedziela miesiąca grudnia, stąd możliwość wsparcia Radia Maryja poprzez ofiarę złożoną do puszek po każdej Mszy świętej. W listopadzie przekazaliśmy na ten cel 463 złote i 60 groszy. Bóg zapłać!

7. Również w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 10.30 odbędzie się kolejne comiesięczne spotkanie formacyjno-informacyjne dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych, natomiast zmiana tajemnic różańcowych będzie po Mszy świętej o godz. 12.00.

8. W zakrystii są do nabycia kalendarze ścienne na rok 2019 Wydawnictwa Księży Michalitów.

9. Informujemy, że “Andrzejkową Słodką Niedzielę”, którą przeżywaliśmy rok temu na zakończenie roku liturgicznego i przed świętem świętego Andrzeja Apostoła, zamieniamy na “Niedzielę przed tłustym czwartkiem”, która w nowym roku liturgicznym przypada 24 lutego 2019 roku. Wtedy to po każdej Mszy świętej będzie można nabyć u naszych Zuchów przepyszne pączki! Termin ten pozostanie już na stałe w harmonogramie działań harcerskich.

10. Przypominamy, że za dwa tygodnie od dzisiaj, to jest w drugą niedzielę Adwentu, 9 grudnia br., Ksiądz Biskup Krzysztof Nitkiewicz, Ordynariusz diecezji sandomierskiej będzie przewodniczył w kościele Świętej Trójcy uroczystej Mszy świętej sprawowanej w intencji wszystkich Ofiarodawców, Darczyńców i zaangażowanych w remont tej świątyni.

11. Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii odbędą się w dniach 15 – 17 grudnia /tj. sobota – poniedziałek/ 2018 roku. Rekolekcje poprowadzi Ks. mgr Krzysztof Nowak – wikariusz parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu. Plan rekolekcji będzie uwidoczniony od przyszłej niedzieli.

12. Prasa katolicka – Niedziela, Gość Niedzielny, Arka – u ministrantów stojących przy wejściu do kościoła.

13. Do sprzątania kościoła św. Anny zapraszamy mieszkańców ul. Sandomierskiej nr 16 – 27. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę po Mszy świętej wieczornej.

14. Podziękowania:

– dziękujemy tym, którzy we wtorek /13.11./ i w środę /14.11./ ciężko pracowali przy niwelacji terenu od chodnika do murów budynku. Byli to: Stanisław Bojko, pani Bryczek, Władysław Galanty, Marian Janik, Eugeniusz Kuznecki, Jan Lewandowski, Renata Łosek, Renata Pataraniak, Ireneusz Pawłowski, Danuta Ptak, Wiesław Ptak, Paweł Sobala, Szczepan Stefaniak, Alicja Tokarczyk i Kazimierz Wojcik. Bóg zapłać!

– panom Arkadiuszowi Czerwonka i Grzegorzowi Pelc dziękujemy za wykonanie prac wykończeniowych przy podłogach w salkach nad zakrystią. Natomiast paniom Barbarze Oklecińskiej, Joannie Wojniak i Barbarze Zając dziękujemy za pracę przy pierwszym etapie generalnego sprzątania chóru parafialnego.

– wszystkim sprzątającym kościół: we wtorek /20.11./ ponad 20 osób; w środę /21.11./– około 30 osób i w czwartek /22.11./ – 10 osób – składamy serdeczne Bóg zapłać za wykonaną pracę. Imienna lista pracujących nie jest kompletna, stąd też ogólnie dziękujemy wszystkim pracującym. Bóg zapłać!

– młodzież z naszej parafii wybierająca się na Światowe Dni Młodzieży do Panamy dziękuje tym, którzy “poczęstowali się panamską krówką”, składając przy tym ofiarę pienieżną. W ubiegłą niedzielę młodzież z KSM zebrała kwotę w wysokości 1395,46 zł. Bóg zapłać Darczyńcom!

– młodzież z KSM dziękuje parafianom, którzy włączyli się w ogólnopolską akcję “Polak z sercem” i przynieśli do Oratorium produkty żywnościowe oraz środki czystości. Dary te zostaną przekazane młodzieży polonijnej mieszkającej na Białorusi i na Ukrainie. Bóg zapłać!

– przedstawicielom rodzin mieszkających przy ul. Sandomierskiej nr 1 – 14 dziękujemy za posprzątanie kościoła św. Anny w minionym tygodniu i za złożoną ofiarę /80 złotych/ na kwiaty i środki czystości. Pracowali w poniedziałek: Magdalena Herbet, Lucyna Janicka, Gabryś Kościk, Lena Kościk, pani Mikita, Magdalena Pankowska i Janina Tomczyk; natomiast w sobotę: Krzysztof Herbet, Magdalena Herbet, pani Mikita i Janina Tomczyk. Bóg zapłać!

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa