«

»

Lis 17

Ogłoszenia duszpasterskie, XXXIII Niedziela zwykła, Rok B – 18.11.2018.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
XXXIII Niedziela zwykła, Rok B – 18.11.2018.

1. Dzisiaj po każdej Mszy świętej młodzież będzie rozprowadzała “krówki panamskie”. Dobrowolne ofiary złożone z tej okazji będą wsparciem na wyjazd młodych z naszej parafii do Panamy na Światowe Dni Młodych, które odbędą się w styczniu 2019 roku.

2. Także dzisiaj o godz. 16.00 w Zespole Szkół w Zdziechowicach odbędzie się II Gminny Przegląd Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej. Wystąpią dzieci i młodzież z okolicznych Szkół i drużyn harcerskich. Zapraszamy!

3. Również dzisiaj o godz. 16.30 Nieszpory niedzielne – za zmarłych polecanych w wypominkach.

4. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 19.11. – wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy.

– wtorek, 20.11. – wspomnienie liturgiczne św. Rafała Kalinowskiego, kapłana. W tym dniu zapraszamy na godz. 9.00 wszystkich, którzy dysponują wolnym czasem i są chętni do pomocy przy generalnym sprzątaniu kościoła Świętej Trójcy. W pierwszej kolejności zajmiemy się uporządkowaniem zakrystii, prezbiterium oraz chóru. Prosimy wziąć ze sobą podstawowe narzędzia do sprzątania: wiaderka, pojemniki, mopy, miotły, itd. Środki czystości oraz ścierki będą zapewnione według ilości sprzątających. Natomiast w duszpasterstwie: – o godz. 15.30 odbędzie się spotkanie Młodzieżowego Zespołu wokalno-instrumentalnego; – o godz. 16.30 Nowenna do św. Anny za zmarłych polecanych w wypominkach, – po Mszy świętej wieczornej spotkanie Rodzin św. Anny, a od godz. 17.30 do 18.30 nasza młodzież z KSM będzie kontynuowała zbiórkę żywności z długim terminem ważności dla młodzieży polonijnej mieszkającej na kresach.

– środa, 21.11. – liturgiczne wspomnienie: Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Od godz. 17.30 do 18.30 młodzież z KSM będzie kontynuowała zbiórkę żywności dla młodzieży polonijnej mieszkającej na kresach.

– czwartek, 22.11. – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy. W tym dniu po Mszy świętej wieczornej /ok. godz. 17.30/ odbędzie się w kościele św. Anny wieczorne spotkanie “Zaśpiewajmy świętej Cecylii”. Zapraszamy wszystkich do wspólnego śpiewania wraz z chórem Gloria, ze scholą Cantate Deo, z Harcerską Grupą Muzyczną, z Młodzieżowym Zespołem wokalno-instrumentalnym oraz z dziecięcą scholą Ignis. W Oratorium natomiast od godz. 17.30 do 18.30 kontynuacja zbiórki żywności dla młodzieży polonijnej mieszkającej na kresach.

– piątek, 23.11. – po południu nasi najstarsi harcerze z 55 DSH “Szum-Bum” oraz 65 DSH “Sokół”, pod opieką kadry instruktorskiej, wyruszają pociągiem na weekendowy biwak do Warszawy. W programie m.in. wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Katyńskim, pobyt na grobach bohaterów na Cmentarzu na Powązkach oraz odwiedziny miejsc, związanych z walką o niepodległość Ojczyzny. Powrót w niedzielę wieczorem.

– sobota, 24.11. – wspomnienie świętych męczenników wietnamskich, Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy. O godz. 11.30 w kaplicy Miłosierdzia Bożego w Irenie Ksiądz Biskup Senior diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej Stefan Regmunt będzie sprawował uroczystą Mszę świętą, po której poświęci nowy dom dla Sióstr starszych i chorych ze Zgromadzenia Sióstr Bożej Opatrzności. Natomiast o godz. 18.00 w Oratorium św. Wojciecha kolejne spotkanie z cyklu nauk przedmałżeńskich, które prowadzi ks. Tomasz.

5. W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – ostatnia niedziela roku liturgicznego i patronalne święto Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Od soboty przed tą Uroczystością do soboty przed I Niedzielą Adwentu będziemy przeżywali w naszej diecezji Tydzień Biblijny.

6. W zakrystii są do nabycia kalendarze ścienne na rok 2019 Wydawnictwa Księży Michalitów.

7. Informujemy, że “Andrzejkową Słodką Niedzielę”, którą przeżywaliśmy rok temu na zakończenie roku liturgicznego i przed świętem świętego Andrzeja Apostoła, zamieniamy na “Niedzielę przed tłustym czwartkiem”, która w nowym roku liturgicznym przypada 24 lutego 2019 roku. Wtedy to po każdej Mszy świętej będzie można nabyć u naszych Zuchów przepyszne pączki! Termin ten pozostanie już na stałe w harmonogramie działań harcerskich.

8. Przypominamy, że w drugą niedzielę Adwentu, tj. 9 grudnia br., Ksiądz Biskup Krzysztof Nitkiewicz, Ordynariusz diecezji sandomierskiej będzie przewodniczył w kościele Świętej Trójcy uroczystej Mszy świętej sprawowanej w intencji wszystkich Ofiarodawców, Darczyńców i zaangażowanych w remont tej świątyni.

9. Prasa katolicka – Niedziela, Gość Niedzielny – u ministrantów stojących przy wejściu do kościoła.

10. Do sprzątania kościoła św. Anny zapraszamy mieszkańców ul. Sandomierskiej nr 1 – 14. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę po Mszy świętej wieczornej.

11. Podziękowania:

– zakończyliśmy pierwszą część prac ziemnych w otoczeniu kościoła Świętej Trójcy. Dziękujemy tym, którzy w miniony wtorek i środę ciężko pracowali przy niwelacji terenu od chodnika do murów budynku. W czwartek Zakład Usługowy Budowy i Konserwacji Zieleni ze Stalowej Woli dokończył rekultywacji terenu i zasiał trawę. W przyszłą niedzielę przekażemy więcej szczegółów w tym temacie.

– pani Agnieszce Pąk dziękujemy za bezinteresowne prace przy dekoracjach kwiatowych oraz za zasponsorowanie kwiatów dla parafii na wszystkie niedziele października 2018 roku. Bóg zapłać!

– panu Sławomirowi Ryba dziękujemy za ofiarowanie materiału i za wyłożenie płytami granitowymi posadzki w przedsionku schodów prowadzących na chór. Bóg zapłać!

– przedstawicielom rodzin mieszkających przy ul. Okólnej dziękujemy za posprzątanie kościoła św. Anny w minionym tygodniu i za złożoną ofiarę /110 złotych/ na kwiaty i środki czystości. Pracowali w poniedziałek: Danuta Banaszak, Renata Banaszak, Beata Nizioł, Małgorzata Tomczyk, Tomasz Tomczyk oraz Alicja Zakościelna, natomiast w sobotę: Stanisław Banaszak, Irena Błażejewska, Renata Błażejewska, Małgorzata Tomczyk, Tomasz Tomczyk oraz Alicja Zakościelna. Bóg zapłać!

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa