Ogień na lodzie!

Nasza parafialna Schola Dziecięca „Ignis” (z łac. „ogień”) spotyka się nie tylko podczas niedzielnych Mszy świętych dla dzieci, poniedziałkowych prób czy też okolicznościowych występów kościelnych i gminnych. To już tradycja, że w ciągu roku ta radosna grupa dzieci wyjeżdża wspólnie na dłuższe i krótsze wycieczki. Tym razem celem był Lublin.

W mroźną, ale i słoneczną sobotę małe artystki pod kierunkiem opiekunów grupy i przedstawicieli rodziców udały się na wycieczkę autobusową do „Miasta Inspiracji”.

Pierwszym celem wyprawy było kryte lodowisko „Icemania”. To tam większość dzieci szlifowało swoje łyżwiarskie umiejętności, a niektóre po raz pierwszy założyły łyżwy na nogi. Wszyscy poradzili sobie świetnie, a zabawa była przednia!

Po spotkaniu „ognia z lodem” cała grupa ruszyła na spacer w kierunku Starówki. Zwiedzono Katedrę, Zamek Lubelski, Stare Miasto i odnowiony Plac Litewski.

Ostatnim etapem była wizyta w kinie w Galerii Plaza, gdzie grupa obejrzała bardzo piękny i pouczający o sile przyjaźni film pt. „Dziadek do orzechów i cztery królestwa”. Nie zabrakło także czasu wolnego na posiłek i zakupy. Wszyscy wrócili zadowoleni i pełni energii na kolejne „ogniowe” wyzwania!

Zapraszamy dzieci z przedszkola i szkoły podstawowej do wstępowania w szeregi Scholi Dziecięcej „Ignis”!

Swoim śpiewem ubogaca ona niedzielne Msze święte dla dzieci o godz. 10.30 oraz parafialne i gminne uroczystości.

Próby odbywają się w każdy poniedziałek w Oratorium św. Wojciecha (godz. 16.00-17.00: grupa młodsza; godz. 17.00-18.00: grupa starsza). Opiekunami scholi są: pani Izabela Spyra (strona muzyczna) oraz ks. Kamil Dziurdź (strona organizacyjna).