«

»

Lis 10

Ogłoszenia duszpasterskie, XXXII Niedziela zwykła, Rok B – 11.11.2018.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
XXXII Niedziela zwykła, Rok B – 11.11.2018.

1. Dzisiaj przeżywamy Narodowe Święto Niepodległości. O godz. 11.30 na Rynku Zaklikowskim odbędzie się III Parada Niepodległościowa, a po niej, o godz. 12.00, będzie sprawowana uroczysta Msza święta w intencji Ojczyzny. Będzie to kolejna Msza święta harcerska.

2. Także dzisiaj, z racji drugiej niedzieli miesiąca, składka w kopertach na prowadzony remont naszego kościoła parafialnego Świętej Trójcy. Ofiary w kopertach można składać przez cały miesiąc listopad. W miesiącu październiku złożyliśmy 189 kopert i przekazaliśmy 18 przelewów bankowych na łączną sumę 10 990,00 / dziesięć tysięcy dziewięćset dziewięćdziesiąt złotych/. Bóg zapłać za ofiarność!

3. Również dzisiaj obchodzimy Dzień solidarności z Kościołem prześladowanym, stąd też po Mszach świętych będzie można złożyć ofiarę do puszek na organizację “Kościół w potrzebie”.

4. Także dzisiaj o godz. 17.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Zaklikowie rozpocznie się uroczysty koncert pt. “Z miłości do Ojczyzny – Gmina Zaklików dla Niepodległej”. Wystąpią w nim nasi lokalni wykonawcy – dzieci, młodzież i dorośli, a w jego trakcie zostanie rozstrzygnięty młodzieżowy konkurs literacki “Co to znaczy być patriotą?”

5. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 12.11. – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika. O godz. 18.00 odbędzie się spotkanie Rady parafialnej w Oratorium św. Wojciecha.

– wtorek, 13.11. – wspomnienie liturgiczne świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski. W tym dniu zapraszamy na godz. 8.30 wszystkich, którzy dysponują wolnym czasem i są chętni do pomocy przy pracach ziemnych wokół kościoła Świętej Trójcy. Pragniemy wykonać niwelację terenu oraz przygotowanie gruntu pod zasiew trawy. Prosimy wziąć ze sobą podstawowy sprzęt ogrodniczy: łopaty, szpadle, metalowe grabki, taczki. Natomiast w duszpasterstwie: o godz. 15.30 odbędzie się spotkanie Młodzieżowego Zespołu wokalno-instrumentalnego, a po Mszy świętej wieczornej spotkanie Róż Różańcowych.

– piątek, 16.11. – o godz. 19.00 w Gminnym Ośrodku Kultury kolejny raz zostanie wystawiony dramat romantyczny “Dziady” Adama Mickiewicza, przygotowany przez naszą młodzież. Zapraszamy!

– sobota, 17.11. – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy. O godz. 8.30 nasza Schola Dziecięca “Ignis” (tradycyjnie już, jak co roku) wyjeżdża na wycieczkę. Tym razem celem jest Lublin –  kryte lodowisko “Icemania”, kino oraz zwiedzanie Starówki. Natomiast w parafii: o godz. 18.00 w Oratorium św. Wojciecha rozpoczynamy cykl nauk przedmałżeńskich, które poprowadzi ks. Tomasz.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 w Zespole Szkół w Zdziechowicach odbędzie się II Gminny Przegląd Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej. Wystąpią dzieci i młodzież z okolicznych Szkół i drużyn harcerskich.

7. Modlitwa za zmarłych polecanych w wypominkach jest prowadzona przez cały miesiąc listopad, codziennie o godz. 16.30 w kościele św. Anny. Zapraszamy!

8. W zakrystii są do nabycia kalendarze ścienne Wydawnictwa Księży Michalitów na rok 2019 – różnorodne w opracowaniu wizualnym i treściowym.

9. Istnieje możliwość zamówienia lampionu na Msze święte Roratnie. Zamówienia można składać – podobnie jak w roku ubiegłym – w zakrystii. Cena lampionu – 20 zł.

10. Prasa katolicka – Niedziela, Gość Niedzielny – u ministrantów stojących przy wejściu do kościoła.

11. Do sprzątania kościoła św. Anny zapraszamy mieszkańców ul. Okólnej. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę po Mszy świętej wieczornej.

12. Podziękowania:

– dziękujemy Organizatorom, a więc harcerzom z Zaklikowa i z Lipy oraz Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Zaklikowie za przygotowanie i przeprowadzenie “I Watry Niepodległości”. Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych i harcerskich oraz piękne słowa o patriotyźmie, zawarte w opracowaniu uczennicy Szkoły Podstawowej w Zaklikowie, a wszystko to w blasku płonącego ogniska harcerskiego, było niezapomnianym przeżyciem dla uczestników spotkania i niepowtarzalnym wydarzeniem upamiętniającym 100-lecie Niepodległości Polski. Więcej informacji znajdziemy na stronie www naszej parafii.

– zakończyliśmy zasadnicze prace ziemne przy wykonywaniu terenu sportowo – rekreacyjnego obok Oratorium św. Wojciecha. W miniony piątek profesjonalna firma, Zakład Usługowy Budowy i Konserwacji Zieleni ze Stalowej Woli, dokończyła niwelacji i rekultywacji terenu i zasiała trawę pod boisko sportowe dla dzieci i młodzieży oraz pod plac apelowy dla naszych harcerzy. Przy tej okazji dziękujemy serdecznie naszym parafianom zaangażowanym w to “dzieło” – umownie określane “Mini-Orlikiem” – którzy ofiarowali dla dobra wielu pokoleń naszej wspólnoty parafialnej swoją osobistą ręczną pracę, rzeczy materialne /ogrodzenie, ziemię/ i świadczone usługi zmechanizowanym sprzętem. Bóg zapłać!

– przedstawicielom rodzin mieszkających przy ul. Kościelnej nr 28 – 60 dziękujemy za posprzątanie kościoła św. Anny w minionym tygodniu i za złożoną ofiarę /80 złotych/ na kwiaty i środki czystości. Pracowali w poniedziałek: Kubuś Marzec, Katarzyna Marzec, Michał Marzec, Agnieszka Stefaniak, Michał Stefaniak i Piotr Stefaniak; natomiast w sobotę: Kubuś Marzec, Katarzyna Marzec, Michał Marzec, Wiesława Pączek, Agnieszka Stefaniak i Michał Stefaniak. Bóg zapłać!

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa