«

»

Lis 03

Ogłoszenia duszpasterskie, XXXI Niedziela zwykła, Rok B – 04.11.2018.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
XXXI Niedziela zwykła, Rok B – 04.11.2018.

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca listopada – możliwość wsparcia finansowego Radia Maryja poprzez ofiarę złożoną do puszek po każdej Mszy świętej. Po Mszy świętej o godz. 10.30 odbędzie się comiesięczne spotkanie formacyjno-informacyjne dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych, natomiast zmiana tajemnic różańcowych po Mszy świętej o godz. 12.00.

2. Również dzisiaj Stowarzyszenie Ziemi Zaklikowskiej im. Anny Nagórskiej i uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zaklikowie zapraszają mieszkańców Gminy Zaklików na prezentację postaci i dorobku artystycznego Anny Nagórskiej w 55 rocznicę jej śmierci, która przypada 19 listopada 2018 roku. Prezentacja będzie miała miejsce w kościele św. Anny po Mszy świętej o godz. 17.00.

3. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– wtorek, 06.11. – o godz. 15.30 spotkanie Młodzieżowego Zespołu wokalno-instrumentalnego, a po Mszy świętej wieczornej spotkanie Parafialnego Koła Przyjaciół Radia Maryja i TV Trwam oraz Rodziny Serca Jezusowego.

– piątek, 09.11. – liturgiczne święto Rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

– sobota, 10.11. – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. W tym dniu o godz. 19.00 na Rynku Zaklikowskim rozpalona zostanie “I Watra Niepodległości”. Przy wielkim harcerskim ognisku odbędzie się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. W imieniu Organizatorów – harcerzy z Zaklikowa i z Lipy oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Zaklikowie serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców naszej Gminy oraz gości na to wyjątkowe wydarzenie, mające na celu wspólne i radosne upamiętnienie 100-lecia Niepodległości Polski. Każdy uczestnik otrzyma śpiewnik specjalnie przygotowany na tę okoliczność.

4. W następną niedzielę przeżywać będziemy Narodowe Święto Niepodległości. Porządek Mszy świętych będzie niedzielny. Natomiast o godz. 11.30 na Rynku Zaklikowskim odbędzie się III Parada Niepodległościowa, a po niej, o godz. 12.00, będzie sprawowana uroczysta Msza święta w intencji Ojczyzny. Będzie to kolejna Msza święta harcerska, tym razem nie o godz. 10.30 lecz o 12.00. Zuchy i harcerze naszego Szczepu “Brzask” przygotują i poprowadzą liturgię tej Eucharystii. Wieczorem tego dnia, o godz. 17.00 w Gminnym Ośrodku Kultury odbędzie się uroczysty koncert “Z miłości do Ojczyzny – Gmina Zaklików dla Niepodległej” oraz ogłoszenie wyników konkursu “Co to znaczy być patriotą”. Zapraszamy!

5. Przyszła niedziela jest drugą niedzielą miesiąca – składka w kopertach na prowadzony remont naszego kościoła parafialnego pw. św. Trójcy. Ofiary w kopertach można składać przez cały miesiąc listopad. Dziękujemy serdecznie za ofiarność. Bóg zapłać! Za tydzień podamy wysokość kwoty, którą złożyliśmy w miesiącu październiku.

6. Również w przyszłą niedzielę przypada Dzień solidarności z Kościołem prześladowanym – po każdej Mszy świętej do puszek będzie można złożyć ofiarę na organizację “Kościół w potrzebie”.

7. Przez cały miesiąc listopad o godz. 16.30 jest prowadzona modlitwa za zmarłych polecanych w wypominkach. W niedziele są to nabożeństwa niedzielne, we wtorki – Nowenna do świętej Anny, Patronki Parafii, a w pozostałe dni Różaniec. Plan tej modlitwy jest dołączony do kartek wypominkowych wyłożonych w kopertach na bocznych ołtarzach oraz zamieszczony na stronie internetowej naszej parafii, a także w przedsionku kościoła.

8. W Ośrodku Zdrowia w Zdziechowicach Drugich odbędą się we wtorek 6 listopada, w godz. 13.00 – 16.00 badania USG. Szczegółowe informacje znajdują się w przedsionku kościoła.

9. Prasa katolicka – Niedziela, Gość Niedzielny – u ministrantów stojących przy wejściu do kościoła.

10. Do sprzątania kościoła św. Anny zapraszamy mieszkańców ul. Kościelnej nr 28 – 60. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę po Mszy świętej wieczornej.

11. Podziękowania:

– w imieniu zuchów i harcerzy z 5 Szczepu Harcerskiego “Brzask” dziękujemy za życzliwe przyjęcie i duże wsparcie harcerskiej akcji zarobkowej pt. “Piękne znicze mamy, na namioty zarabiamy!”, która trwała od 21 października do 2 listopada. Informujemy, że nasi skauci zarobili na sprzedaży zniczy 4 917 złotych i 21 groszy. Kwota ta, zgodnie z zapowiedzią, została przeznaczona na zakup trzech dużych namiotów ekspresowych z nazwą i logiem szczepu (mogliśmy już je zobaczyć podczas sprzedaży zniczy) oraz czterech namiotów biwakowych.

– młodzieży z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Zaklikowie dziękujemy za włożony trud w organizowanie i przeprowadzenie zapisów wypominkowych w Uroczystość Wszystkich Świętych, a chłopcom i młodzieńcom z Liturgicznej Służby Ołtarza składamy podziękowania za piękną asystę liturgiczną podczas wspomnianej Uroczystości oraz w Dzień zaduszny.

– dziękujemy tym, którzy w ostatnich dniach października przewodniczyli naszym modlitwom różańcowym, a więc: chórowi Gloria, Wspólnocie Lektorów Dorosłych, młodzieży z Liceum Ogólnokształcącego w Zaklikowie oraz dzieciom ze Szkoły Podstawowej w Zaklikowie.

– przedstawicielom rodzin mieszkających przy ul. Kościelnej nr 12 – 26 dziękujemy za posprzątanie kościoła św. Anny w minionym tygodniu i za złożoną ofiarę /40 złotych/ na kwiaty i środki czystości. Pracowali w poniedziałek: Alicja Sulowska, Iga Sulowska i Mirosław Sulowski; natomiast w sobotę: Alicja Sulowska, Iga Sulowska, Mirosław Sulowski, Przemysław Sulowski oraz Piotr Topolski. Bóg zapłać!

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa