«

»

Paź 28

Ogłoszenia duszpasterskie, XXX Niedziela zwykła, Rok B – 28.10.2018.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
XXX Niedziela zwykła, Rok B – 28.10.2018.

1. Od piątku do dzisiaj ponad 70-osobowa reprezentacja naszych harcerzy uczestniczy w trzydniowym Zlocie Harcerskim z okazji 80-lecia harcerstwa w Hufcu Stalowa Wola. Z radością informujemy, że nasza parafia św. Anny w Zaklikowie otrzymała od Komendanta Chorągwi Podkarpackiej “Honorową Odznakę Przyjaciół Harcerstwa” w podziękowaniu za troskę o sprawy wychowania dzieci i młodzieży oraz za pomoc okazaną Związkowi Harcerstwa Polskiego w jego pracy wychowawczej.

2. Dzisiaj przeżywamy 10 Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem “Pakistan – przerwać milczenie”.

3. Również dzisiaj przed i po Mszach świętych przed kościołem św. Anny oraz przy bramie cmentarnej od strony ul. Janowskiej zuchy z naszego 5 Szczepu Harcerskiego “Brzask”, podobnie jak w ubiegłym roku, w ramach “Harcerskiej Akcji Znicz” sprzedają znicze. Zachęcamy do wsparcia tej harcerskiej inicjatywy, z której zysk zostanie przeznaczony na zakup namiotów oraz bieżące funkcjonowanie środowiska harcerskiego. Harcerskie znicze będzie można nabyć także w poniedziałek, wtorek i środę w godzinach od. 15.00 do 18.00 przed kościołem św. Anny oraz przy bramie cmentarnej od strony ul. Janowskiej.

4. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– środa, 31.10. – o godz. 19.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Zaklikowie odbędzie się wyjątkowy spektakl pt. “Dziady” na podstawie dramatów Adama Mickiewicza. Wystąpi w nim aktorska młodzież z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zaklikowie. W imieniu Organizatorów serdecznie zapraszamy! Szczegóły na plakacie zamieszczonym w przedsionku kościoła.

– czwartek, 01.11. – Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy świętych: 7.00; 9.00; 10.30, 12.00 i o 14.00, po której odbędzie się procesja po cmentarzu i modlitwy za zmarłych. Jest to także Pierwszy czwartek miesiąca – pamiętajmy o modlitwie za powołanych do służby w Kościele. W tym dniu zuchy i harcerze ze Szczepu “Brzask”, tak jak w ubiegłym roku, od godz. 7.00 do 22.00 zaciągną warty przy grobie Nieznanego Żołnierza na naszym cmentarzu.

– piątek, 02.11. – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze święte o godz. 7.00 oraz o godz. 10.00, a po niej procesja po cmentarzu i modlitwy za zmarłych. Jest to Pierwszy piątek miesiąca – spowiedź od godz. 6.30 i od godz. 9.30 oraz podczas sprawowania Mszy świętych. Nie będzie natomiast Mszy świętej wieczornej.

– sobota, 03.11. – Jest to Pierwsza Sobota miesiąca listopada. Liturgia wieczorna będzie miała następujący przebieg: o godz. 16.30 modlitwa różańcowa za zmarłych polecanych w wypominkach, następnie będzie sprawowana Msza święta, a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i 15-minutowa medytacja różańcowa, a na zakończenie – Różaniec w intencji wynagradzającej. Informujemy, że w zakrystii znajdują się odpowiednie “książeczki” dla tych, którzy praktykują Pierwsze Soboty miesiąca.

5. Rodziców dzieci I-Komunijnych zapraszamy na spotkanie formacyjno-informacyjne w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 10.30

6. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca listopada, stąd też możliwość wsparcia finansowego Radia Maryja poprzez ofiarę złożoną do puszek po każdej Mszy świętej. W październiku złożyliśmy na ten cel 472.00 złote. Bóg zapłać! Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy świętej o godz. 12.00.

7. Przez cały miesiąc listopad o godz. 16.30 będzie prowadzona modlitwa za zmarłych polecanych w wypominkach. W niedziele będą to nabożeństwa niedzielne, we wtorki – Nowenna do świętej Anny, Patronki Parafii, a w pozostałe dni Różaniec. Plan tej modlitwy jest dołączony do kartek wypominkowych wyłożonych w kopertach na bocznych ołtarzach oraz zamieszczony na stronie internetowej naszej parafii, a także w przedsionku kościoła.

8. W związku z renowacją zabytkowych nagrobków na cmentarzu w Zaklikowie – 1-go i 2-go listopada 2018 roku organizowana będzie przez Stowarzyszenie Ziemi Zaklikowskiej im. Anny Nagórskiej kwesta, która ma na celu ratowanie cennych pamiątek naszego dziedzictwa narodowego.

9. Stowarzyszenie Ziemi Zaklikowskiej im. Anny Nagórskiej i uczniowie Zespołu szkół Ogólnokształcących w Zaklikowie zapraszają mieszkańców Gminy Zaklików na prezentację postaci i dorobku artystycznego Anny Nagórskiej w 55 rocznicę jej śmierci, która przypada 19 listopada 2018 roku. Prezentacja będzie miała miejsce w kościele św. Anny w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 17.00. Zapraszamy!

10. W Ośrodku Zdrowia w Zdziechowicach Drugich odbędą się we wtorek następnego tygodnia, czyli 6 listopada, w godz. 13.00 – 16.00 badania USG. Szczegółowe informacje znajdują się w przedsionku kościoła.

11. Prasa katolicka – Niedziela, Gość Niedzielny oraz gratisowo WPiS – u ministrantów stojących przy wejściu do kościoła.

12. Do sprzątania kościoła św. Anny zapraszamy mieszkańców ul. Kościelnej nr 12 – 26. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę po Mszy świętej wieczornej.

13. Podziękowania:

– dziękujemy tym, którzy w minionym tygodniu przewodniczyli naszym modlitwom różańcowym, a więc: Rodzinie Serca Jezusowego, 65 Drużynie Starszoharcerskiej, Rodzinom św. Anny, dzieciom klas czwartych ze Szkoły Podstawowej w Zaklikowie, 55 Drużynie Starszoharcerskiej Szum-Bum, dzieciom klas czwartych ze Szkoły Podstawowej w Zdziechowicach oraz Seniorom z naszej parafii.

– przedstawicielom rodzin mieszkających przy ul. Kościelnej nr 1 – 11 dziękujemy za posprzątanie kościoła św. Anny w minionym tygodniu i za złożoną ofiarę /120 złotych/ na kwiaty i środki czystości. Pracowali w poniedziałek: Teresa Ciesielska, Agnieszka Kiljańska, Emilia Pelc, Andrzej Pietras, Zofia Suchora, Anna Trybuła-Pietras i Barbara Trybuła; natomiast w sobotę: Teresa Ciesielska, Ewa Pelc, Andrzej Pietras, Zofia Suchora, Anna Trybuła-Pietras i Barbara Trybuła. Bóg zapłać!

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa