«

»

Paź 20

Ogłoszenia duszpasterskie, XXIX Niedziela zwykła, Rok B – 21.10.2018.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
XXIX Niedziela zwykła, Rok B – 21.10.2018.

1. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień misyjny pod hasłem: ” Pełni Ducha i posłani”. Codziennie podczas Mszy świętych oraz w modlitwie różańcowej będziemy polecali Bogu misjonarzy i sprawy misji prowadzonych dzisiaj na wszystkich kontynentach. Ofiary złożone dzisiaj na tacę będą przeznaczone na dzieła misyjne.

2. Także dzisiaj, przed i po Mszach świętych, przed kościołem, harcerze z naszego 5 Szczepu Harcerskiego “Brzask”, podobnie jak w ubiegłym roku, w ramach “Harcerskiej Akcji Znicz” sprzedają znicze. Zachęcamy do wsparcia tej harcerskiej inicjatywy, z której zysk zostanie przeznaczony na zakup namiotów oraz bieżące funkcjonowanie liczącego obecnie ponad 180 osób środowiska harcerskiego. Harcerskie znicze będzie można nabyć także w najbliższą sobotę (27 X) i niedzielę (28 X) oraz w dni powszednie (poniedziałek, wtorek i środę) przed uroczystością Wszystkich Świętych oraz w dniu 1 listopada.

3. Również dziś po południu reprezentacja harcerzy z najstarszych drużyn weźmie udział w Janikach w uroczystościach patriotycznych, które upamiętniają poległych w czasie pacyfikacji tej wioski. Mszę świętą o godz. 14.00 będzie sprawował i homilię wygłosi ks. proboszcz naszej parafii.

4. Także w dniu dzisiejszym młodzież z KSM-u, pod opieką ks. Tomasza, wyruszy/ła o godz. 14.30 na Jasną Górę na czuwanie modlitewne młodzieży z całej Diecezji Sandomierskiej w intencji trwającego w Rzymie Synodu o młodzieży w Kościele.

5. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 22.10. – liturgiczne święto poświęcenia Bazyliki katedralnej w Sandomierzu.

– wtorek, 23.10. – o godz. 15.30 spotkanie Młodzieżowego Zespołu wokalno-instrumentalnego, a po Mszy świętej wieczornej spotkanie Wspólnoty Lektorów Dorosłych.

– czwartek, 25.10. – liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.

– piątek, 26.10. – w Stalowej Woli rozpocznie się trzydniowy Zlot Harcerski z okazji 80-lecia harcerstwa w Hufcu Stalowa Wola. Na to wyjątkowe wydarzenie udaje się ponad 70-osobowa reprezentacja naszych harcerzy. W programie Zlotu są również wydarzenia otwarte dla wszystkich, jak chociażby Uroczyste Ognisko Międzypokoleniowe w piątek o godz. 18.00 na Placu Piłsudskiego przy Miejskim Domu Kultury oraz koncert harcerskiego zespołu rockowego “Wszyscy Byliśmy Harcerzami” w sobotę o godz. 19.00 w Miejskim Domu Kultury. Zapraszamy wszystkich do udziału w tych wydarzeniach!

– sobota, 27.10. – w Stalowej Woli ciąga dalszy Zlotu Harcerskiego, a w nocy z soboty na niedzielę nastąpi zmiana czasu letniego na zimowy. Zegarki cofamy o jedną godzinę.

6. Wypominki za zmarłych możemy składać do specjalnie przygotowanych na ten cel “skarbonek”, które znajdują się na bocznych ołtarzach. Obok tych “skarbonek” wyłożone są koperty, wewnątrz których znajdują się kartki do wypełnienia i program modlitw za zmarłych. Różaniec za zmarłych będzie prowadzony w naszej parafii przez cały miesiąc listopad o godz. 16.30 w kościele św. Anny.

7. Przypominamy, że od pierwszej niedzieli października pierwsza Msza święta niedzielna i świąteczna jest sprawowana pół godziny wcześniej aniżeli dotychczas, czyli o godz. 7.00. Przed Mszą świętą są śpiewane Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny.

8. Prasa katolicka – Niedziela, Gość Niedzielny – u ministrantów stojących przy wejściu do kościoła.

9. Do sprzątania kościoła św. Anny zapraszamy mieszkańców ul. Kościelnej nr 1 – 11. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę po Mszy świętej wieczornej.

10. Podziękowania:

– dziękujemy Annie i Radomirowi Strug, Druhnom: Ewelinie Skorupa i Marii Słapczyńskiej, Arturowi Ziółkowskiemu, Druhom: Dariuszowi Mróz i Dariuszowi Oszust oraz Księdzu Druhowi Kamilowi wraz z 45 Drużyną Harcerską, z 55 i 65 Drużyną Starszoharcerską za wykonanie prac ziemnych i nasadzenie tui w bliskości terenu przygotowywanego pod boisko sportowe i plac apelowy dla harcerzy oraz zasadzenie świerków otaczających urocze miejsce zwane “Kącikiem harcerskim”. Bóg zapłać!

– dziękujemy tym, którzy w minionym tygodniu przewodniczyli naszym modlitewnym spotkaniom różańcowym, a więc: Nauczycielom i Wychowawcom, Annom z naszej parafii, Harcerskiej Grupie Muzycznej, 15 Gromadzie Zuchowej Łowcy przygód, Służbie Zdrowia, Parafialnemu Kołu Przyjaciół Radia Maryja i TV Trwam oraz młodzieży z Gimnazjum w Zaklikowie i w Zdziechowicach.

– przedstawicielom rodzin mieszkających przy ul. Cichej nr 12 – 24 dziękujemy za posprzątanie kościoła św. Anny w minionym tygodniu i za złożoną ofiarę /160 złotych/ na kwiaty i środki czystości. Pracowali w poniedziałek: Alicja Bucior, Danuta Bucior, Lenka Bucior, Emilia Maria Łazarz, Małgorzata Łazarz, Barbara Maziarz, Maria Miękina, Joanna Płaza, Maja Płaza, Anna Szewczyk, Halina Zdyb i Janusz Zdyb; natomiast w sobotę: Alicja Bucior, Danuta Bucior, Kacper Łazarz, Małgorzata Łazarz, Barbara Maziarz, Maria Miękina, Joanna Płaza, Maja Płaza, Halina Zdyb i Janusz Zdyb. Bóg zapłać!

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa