«

»

Paź 13

Ogłoszenia duszpasterskie, XXVIII Niedziela zwykła, Rok B – 14.10.2018.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
XXVIII Niedziela zwykła, Rok B – 14.10.2018.

1. Wczoraj w hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zaklikowie odbył się Dekanalny Turniej w Halowej Piłce nożnej Ministrantów i Lektorów. Z radością informujemy, że nasi Lektorzy Młodsi zajęli I miejsce, promowane awansem do dalszych rozgrywek na szczeblu regionalnym. Ministranci natomiast zdobyli drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej. Gratulujemy!

2. Dzisiaj, z racji drugiej niedzieli miesiąca, składka w kopertach na prowadzony remont kościoła Świętej Trójcy. Bóg zapłać za wszelkie ofiary!

3. Również dzisiaj o godz. 10.30 kolejna Eucharystia “harcerska”, natomiast o godz. 15.00 sprawowana będzie w Kolonii Łysaków Msza święta w intencji mieszkańców pomordowanych podczas pacyfikacji wioski w czasie drugiej wojny światowej. Zapraszamy!

4. Także dzisiaj przeżywamy w duszpasterstwie XVIII Dzień Papieski Fundacji “Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Po każdej Mszy świętej odbędzie się zbiórka do specjalnych puszek na cele stypendialne dla uzdolnionej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin.

5. Również w dniu dzisiejszym świętujemy Dzień Nauczyciela. Wszystkim Wychowawcom, Nauczycielom i pracownikom Edukacji życzymy wielu błogosławieństw w trudnej pracy formacyjnej.

6. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 15.10. – liturgiczne wspomnienie św. Teresy z Avila, dziewicy i Doktora Kościoła.

– wtorek, 16.10. – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej. W tym dniu przypada 40-ta rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Papieża, dzisiaj świętego Kościoła katolickiego – Jana Pawła II.

– środa, 17.10. – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, Biskupa i Męczennika.

– czwartek, 18.10. – liturgiczne święto św. Łukasza Ewangelisty, Patrona Służby Zdrowia.

– sobota, 20.10. – wspomnienie św. Jana Kantego, Kapłana. W tym dniu odbędą się dwa wydarzenia duszpasterskie w naszej parafii: pierwsze – Siostry Opatrzności Bożej z Ireny zapraszają dziewczęta od 14 roku życia na jesienny Dzień skupienia realizowany od godz. 11.00 do 15.00.W programie m. in.: Msza święta, spotkanie z siostrami, zwiedzanie domu, posiłek i inne niespodzianki; drugim wydarzeniem jest “Sandomierska Sztafeta Modlitwy za Synod”. Jest to duchowa inicjatywa Diecezjalnego Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży, która trwa od 4 do 28 października. Celem tej “Sztafety” jest modlitwa w intencji Synodu, dotyczącego miejsca młodzieży w Kościele, który w tym miesiącu, w październiku 2018, odbywa się w Rzymie pod hasłem “Młodzież, wiara, rozeznanie powołania”. We wszystkich dekanatach naszej diecezji grupy młodych osób pod opieką kapłanów podejmują się owego dyżuru modlitewnego. Czuwanie młodzieży naszego dekanatu Zaklików będzie podczas nabożeństwa różańcowego o godz. 16.30, a po nabożeństwie będzie sprawowana Msza święta z modlitwą młodzieży za Synod i o powołania do służby w Kościele. Zapraszamy!

7. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień misyjny – ofiary złożone w tym dniu na tacę będą przeznaczone na misje.

8. Zuchy i harcerze z naszego 5 Szczepu Harcerskiego “Brzask”, podobnie jak w ubiegłym roku, w ramach “Harcerskiej Akcji Znicz” będą sprzedawać znicze przy kościele św. Anny oraz przy bramach cmentarza. Harcerskie znicze będzie można nabyć już w najbliższą niedzielę (21 X), po każdej Mszy świętej, następnie w sobotę (27 X) i niedzielę (28 X) oraz w dni powszednie (poniedziałek, wtorek i środę) przed uroczystością Wszystkich Świętych. Zachęcamy parafian do wsparcia tej harcerskiej inicjatywy, z której zysk zostanie przeznaczony na zakup namiotów oraz na bieżące funkcjonowanie liczącego obecnie ponad 180 osób środowiska harcerskiego.

9. Wypominki za zmarłych możemy składać do specjalnie przygotowanych na ten cel “skarbonek”, które znajdują się na bocznych ołtarzach. Obok tych “skarbonek” wyłożone są koperty, wewnątrz których znajdują się kartki do wypełnienia i program modlitw za zmarłych. Różaniec za zmarłych będzie prowadzony w naszej parafii przez cały miesiąc listopad o godz. 16.30.

10. Przypominamy, że od pierwszej niedzieli października pierwsza Msza święta niedzielna i świąteczna jest sprawowana pół godziny wcześniej aniżeli dotychczas, czyli o godz. 7.00. Przed Mszą świętą są śpiewane Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny.

11. Prasa katolicka – Niedziela, Gość Niedzielny – u ministrantów stojących przy wejściu do kościoła.

12. Do sprzątania kościoła św. Anny zapraszamy mieszkańców ul. Cichej nr 12 – 24. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę po Mszy świętej wieczornej.

13. Podziękowania:

– dziękujemy Panu Andrzejowi Pankowskiemu za bezinteresowne wykonanie prac niwelacyjno – rekultywacyjnych terenu przygotowywanego pod boisko sportowe dla dzieci i młodzieży oraz na plac apelowy dla naszych harcerzy. Bóg zapłać!

– dziękujemy tym, którzy w minionym tygodniu przewodniczyli naszym modlitewnym spotkaniom różańcowym, a więc: Róży Różańcowej Pani Zenobii Magolan, Scholi dziecięcej Ignis, dzieciom ze Szkoły Podstawowej w Zdziechowicach, 75 Drużynie Harcerskiej Watra, 45 Drużynie Harcerskiej Zdobywcy szlaków, 25 Gromadzie Zuchowej Poszukiwacze skarbów oraz 35 Drużynie Harcerskiej Terra. Bóg zapłać!

– przedstawicielom rodzin mieszkających przy ul. Cichej nr 1 – 10 dziękujemy za posprzątanie kościoła św. Anny w minionym tygodniu i za złożoną ofiarę /135 złotych/ na kwiaty i środki czystości. Pracowali w poniedziałek: Wiesław Golecki, Anna Pawlusiak, Dominika Pawlusiak oraz Małgorzata Piskorska; natomiast w sobotę: Wiesław Golecki, Elżbieta Miękina, Anna Pawlusiak, Dominika Pawlusiak, Małgorzata Piskorska oraz Maria Robak. Swój dar na kwiaty i środki czystości złożyła również Gabriela Golecka. Bóg zapłać!

14. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: 1/ +Helena Tryka, ostatnio zamieszkała w Zdziechowicach Drugich – będzie sprawowanych w jej intencji 5 Mszy świętych od uczestników pogrzebu; 2/ +Stefan Wójcik również ze Zdziechowic Drugich – także 5 Mszy świętych od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa