«

»

Paź 13

Ministranci na fali!

Corocznie jesienią w każdym dekanacie diecezji sandomierskiej odbywają się rozgrywki futsalowe Liturgicznej Służby Ołtarza. Ministranci z dekanatu Zaklików swój turniej rozegrali w sobotę 13 października na hali ZSO w Zaklikowie.

Na początku zawodników powitał Ks. Proboszcz Michał Mierzwa, życząc rywalizacji w ministranckim duchu Fair-Play. Po wspólnej modlitwie i przedstawieniu regulaminu rozgrywek przystąpiono do meczów w przypisanych kategoriach wiekowych.

Etap dekanalny wyłonił zwycięzców, którzy awansowali do etapu rejonowego. Pierwsze miejsca zdobyły parafie: Lipa w kategorii “ministrant” oraz Zaklików w kategoriach “lektor młodszy” i “lektor starszy”.

Warto zaznaczyć, że w kategorii “ministrant” drugie miejsce zajęli także reprezentanci naszej parafii. 

Dwa złota i jedno srebro – te rezultaty naszych ministrantów, których opiekunem jest Ks. Tomasz Lenart, a selekcjonerem Ks. Proboszcz Michał Mierzwa, to wielki sukces!

Gratulujemy i życzymy dalszego podążania “na fali” piłkarskich sukcesów!