Stadion Młodych – Włącz pełnię wiary!

Niepowtarzalne 12 godzin pełnych wrażeń! – tak jednym zdaniem można opisać to, co wydarzyło się w sobotę 6 października na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Słoneczna Stolica przywitała około 50 tysięcy młodych ludzi z całej Polski, którzy przybyli na wyjątkowe rekolekcje pt. „Stadion Młodych – Włącz pełnię wiary!” Pomysłodawcą tego wydarzenia jest ks. Rafał Jarosiewicz, który m.in. tworzy „Przystanek Jezus” podczas festiwalu Woodstock. W tych rekolekcjach uczestniczyli także młodzi ludzie z naszej Parafii, reprezentujący KSM, harcerzy i Scholę „Cantate Deo”.

Spotkanie rozpoczęło się o godz. 11.30 widowiskowym wjazdem na motorach księży i sióstr zakonnych. Konkretne bloki programowe odbywały się w kilku miejscach – na scenie w kształcie krzyża, mieszczącej się na płycie głównej stadionu miały miejsce koncerty i głoszone były duchowe konferencje (był m.in. Muniek Staszczyk z T.Love oraz Darek Malejonek). Równolegle toczyły się spotkania w różnych salach wewnątrz stadionu. Była okazja do wysłuchania świadectw znanych i mniej znanych osób w „Strefie Słowa” (my spotkaliśmy się mi.in. z aktorką Dominiką Figurską), można było także z nimi osobiście porozmawiać w „Strefie Inspiracji” na płycie stadionu, była też „Strefa Spowiedzi” oraz „Strefa Ciszy”, gdzie adorowano Najświętszy Sakrament.

Wyjątkowym momentem była Msza Święta pod przewodnictwem kardynała Kazimierza Nycza, z kazaniem biskupa Edwarda Dajczaka i udziałem 600 kapłanów i 50 tysięcy młodzieży!

Te wyjątkowe rekolekcje zakończyły się około godz. 24.00. Pokazały, jak mocna jest wiara dla młodego człowieka oraz jak  ważne jest dzielenie się wartościami i wspólne poszukiwanie odpowiedzi na wiele życiowych pytań.

Kolejne ładowanie duchowych akumulatorów już za rok!

 

Pod spodem – link z transmisji LIVE oraz zdjęcia:

https://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/z-zycia-kosciola/art,35910,trwaja-rekolekcje-stadion-mlodych-na-pge-narodowym-.html