Z Mamą za rękę…

Podczas pierwszego w tym roku Nabożeństwa Różańcowego dzieci z klas 3 Szkół Podstawowych z Zaklikowa i Zdziechowic otrzymały z rąk swoich mam poświęcone różańce.

Wcześniej rodzice na ręce Księdza Proboszcza Michała Mierzwy wyrazili publicznie wobec Boga i Kościoła chęć uczestniczenia w przygotowaniu swych dzieci do uroczystości Pierwszej Komunii Świętej. Podpisane Deklaracje złożyli pod odnowioną -pochodzącą z kościoła Trójcy Przenajświętszej figurą Jezusa Chrystusa, znajdującą się obecnie w bocznym ołtarzu kościoła św. Anny.

Następnie Ksiądz Proboszcz poświęcił różańce, a mamy wręczyły je dzieciom, udzielając im matczynego błogosławieństwa. Na zakończenie tego uroczystego obrzędu rodzice wspólnie odmówili modlitwę, zawierzającą dzieci pod opiekę Maryi.

Pierwszy październikowy różaniec poprowadziły dzieci komunijne już przy pomocy swoich własnych różańców – i poradziły sobie znakomicie!

 

Tegoroczne nabożeństwa różańcowe przybliżą nam wydarzenia sprzed 160 lat, kiedy we francuskim Lourdes małej dziewczynce Bernadetcie kilkukrotnie objawiła się Matka Boża, prosząc o żarliwą modlitwę na różańcu. Dzieci każdego dnia do specjalnej książeczki otrzymają naklejkę, przybliżającą te wydarzenia.

Zapraszamy wszystkich – od najmłodszych po najstarszych – do modlitwy różańcowej w kościele świętej Anny każdego dnia o godz. 16.30.

Odmawiać różaniec to tak, jakby iść z Maryją za rękę przez życie…

 

Zdjęcia – Sylwia Janiszewska