„Któż jak Bóg!” Imieniny Księdza Proboszcza Michała

Liturgia Kościoła w dniu 29 września obchodzi święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. W tym dniu swoje Imieniny świętuje nasz Ksiądz Proboszcz Michał Mierzwa. Msza święta w Jego intencji celebrowana była w niedzielę 30 września o godz. 12.00. Parafianie modlili się o wszelkie potrzebne łaski, co wyrazili zaangażowaniem w przebieg liturgii oraz kwiatami i życzeniami na początku Eucharystii:

Drogi Księże Proboszczu Michale!
Z okazji imienin pragniemy złożyć
bardzo serdeczne życzenia
obfitych łask Bożych oraz 
samych radosnych chwil.
Niech Duch Święty opromienia swym światłem
każdy dzień Twojej kapłańskiej posługi,
Jezus niech zawsze będzie Twoim Przyjacielem,
święty Michał niech daje natchnienie i odwagę.
a Maryja niech przygarnia Cię do swego serca.
Życzymy Ci zdrowia i Bożego Błogosławieństwa, niezbędnych w dźwiganiu ciężaru codziennej duszpasterskiej posługi.                                                                          Niech Jezus Chrystus obdarza Cię wszelkimi łaskami, niech daje Ci siły w prowadzeniu parafii i głoszeniu Słowa Bożego, a Matka Najświętsza niech ma Cię zawsze w swej opiece.
Życzymy Tobie, Księże Proboszczu,
byś przez całe swoje życie
podążał z ufnością i nadzieją za Panem.
Wszystko, co robisz, czyń z młodzieńczą pasją.
Ciesz się światem i spotykanymi ludźmi,
a Twoje serce niech przepełnia miłość,
którą podzielisz się z potrzebującymi.
Pielęgnuj w sobie uśmiech,
nie zatracaj nigdy swojego wspaniałego poczucia humoru.
Tego wszystkiego z serca życzą:
– Liturgiczna Służba Ołtarza
– Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży
– Zuchy i Harcerze
– Schola Dziecięca „Ignis”
– Młodzieżowy Zespół Wokalno – Instrumentalny
– Schola „Cantate Deo”
– Chór „Gloria”
– Koła Żywego Różańca
– Wspólnota Lektorów Dorosłych
– Parafialne Koło Przyjaciół „Radia Maryja”                                                                        – Rodziny Świętej Anny                                                                                                      – Rodzina Serca Jezusowego                                                                                            – Rada Parafialna                                                                                                               – Stowarzyszenie Kulturalno – Społeczne Ziemi Zaklikowskiej im. Anny Nagórskiej 

Niech Pan Bóg Ci zawsze Błogosławi. Szczęść Boże!

 

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,    a Ty, Książę niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

 

Zdjęcia – Sylwia Janiszewska