«

»

Wrz 29

Ogłoszenia duszpasterskie, XXVI Niedziela zwykła, Rok B – 30.09.2018.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
XXVI Niedziela zwykła, Rok B – 30.09.2018.

 

1. Dzisiaj – z racji piątej niedzieli miesiąca – Nabożeństwo do Trójcy Świętej o godz. 16.30. Zapraszamy!

2. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 01.10. – Liturgiczne wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i Doktora Kościoła. W tym dniu rozpoczynamy modlitwę i rozważanie tajemnic różańcowych – przez cały miesiąc październik, codziennie o godz. 16.30 – zarówno w dni powszednie jak i niedzielne. Po różańcu, około godz. 17.00, będzie sprawowana Msza święta. Każdego dnia różaniec będzie prowadziła inna grupa modlitewna według grafiku zamieszczonego w przedsionku kościoła oraz na stronie Internetowej naszej parafii. Dzieci przygotowujące się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej podczas pierwszego nabożeństwa różańcowego – czyli jutro – otrzymają od swoich mam poświęcone różańce, po czym rodzice publicznie wyrażą chęć uczestnictwa rodzin w przygotowaniu do uroczystości przyjęcia przez dziecko Komunii Świętej w naszej parafii. Natomiast w Zdziechowicach w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej, w sali udekorowanej jak w kaplicy, modlitwa Różańcowa będzie prowadzona przed figurą Matki Bożej Fatimskiej codziennie o godz. 17.00. Zapraszamy!

– wtorek, 02.10. – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. Po Mszy świętej wieczornej – spotkanie formacyjne Parafialnego Koła Przyjaciół Radia Maryja i Telewizji Trwam oraz Rodziny Serca Jezusowego. Zapraszamy!

– czwartek, 04.10. – liturgiczne wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. Jest to Pierwszy Czwartek miesiąca – modlitwa o powołania do służby w Kościele po Mszy świętej wieczornej.

– piątek, 05.10. – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy. Z racji Pierwszego Piątku miesiąca spowiedź od godz. 6.30 rano oraz od godz. 16.00 wieczorem. Rodziców dzieci z klas 4 Szkoły Podstawowej prosimy o przypomnienie swoim dzieciom obchodzącym 9 pierwszych piątków miesiąca.

– sobota, 06.10. – Pierwsza Sobota miesiąca. W Sanktuarium Matki Bożej Dzikowskiej Ojców Dominikanów w Tarnobrzegu odbędzie się VIII Diecezjalna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca. Program znajduje się w przedsionku kościoła. Dzisiaj ostatni dzień zapisów na wyjazd na to spotkanie. Natomiast młodzież z naszej parafii wyjeżdża w tym dniu do Warszawy na spotkanie młodych ludzi z całej Polski (“Stadion Młodych”), które odbędzie się na Stadionie Narodowym. W kościele św. Anny “pierwszosobotnie” nabożeństwo wynagradzające po Mszy świętej wieczornej.

3. Od poniedziałku kancelaria parafialna będzie czynna: rano bez zmian, zaś wieczorem od godz. 17.30 do 18.00. W niedziele i święta – nieczynna.

4. W przyszłą niedzielę, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, możliwość wsparcia Radia Maryja i TV Trwam poprzez ofiarę złożoną do puszek po każdej Mszy świętej. We wrześniu przekazaliśmy na ten cel 549 zł. Bób zapłać!

5. Również w przyszłą niedzielę Słowo Boże będzie głosił ks. Zbigniew Lenart, katechista wędrowny, który od 18 lat pracuje w Kazachstanie i na Syberii. Po Mszach świętych będzie możliwość złożenia ofiary na potrzeby duszpasterstwa w miejscach posługi ks. Zbigniewa.

6. Przypominamy, że od przyszłej niedzieli pierwsza Msza święta niedzielna i świąteczna będzie sprawowana pół godziny wcześniej aniżeli dotychczas, czyli o godz. 7.00. Przed Mszą świętą będą śpiewane Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Natomiast godziny sprawowania kolejnych Mszy świętych pozostają bez zmian.

7. Prasa katolicka – Niedziela, Gość Niedzielny oraz Mały Gość Niedzielny – u ministrantów stojących przy wejściu do kościoła.

8. Do sprzątania kościoła św. Anny zapraszamy mieszkańców Belkowszczyzny. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę po Mszy świętej wieczornej.

9. Podziękowania:

– przedstawicielom rodzin mieszkających przy ul. Dworcowej od nr 35 do 53, dziękujemy za posprzątanie kościoła św. Anny w minionym tygodniu i za złożoną ofiarę /100 złotych/ na kwiaty i środki czystości. Pracowali: Aleksander Przywara, Wiktor Przywara, Wioletta Przywara i Józef Stefaniak. Bóg zapłać!

10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności; 1/ +Adolf Klimek z Baraków Starych; 2/ +Andrzej Pietrzyk z Ireny – będą sprawowane w jego intencji 2 Msze święte od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa