«

»

Wrz 22

Ogłoszenia duszpasterskie, XXV Niedziela zwykła, Rok B – 23.09.2018.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
XXV Niedziela zwykła, Rok B – 23.09.2018.

 

1. Wczoraj i dzisiaj – 70 osób spośród zuchów, harcerzy, harcerzy starszych i instruktorów naszego 5 Szczepu Harcerskiego “Brzask” uczestniczy w Rzeszowie w dwudniowym zlocie pt. “Harcerze Niepodległej – mamy moc!” W spotkaniu tym bierze udział około 1500 harcerzy z całej Podkarpackiej Chorągwi Związku Harcerstwa Polskiego.

2. Dzisiaj podczas Mszy świętej o godz. 9.00 wystąpi/ł – po raz pierwszy! – Młodzieżowy zespół wokalno – instrumentalny. Dziękujemy dziewczętom i chłopcom za ich zaangażowanie się w liturgię Eucharystii.

3. Również dzisiaj – z racji czwartej niedzieli miesiąca – Nabożeństwo do Trójcy Świętej o godz. 16.30. Zapraszamy!

4. Także dzisiaj o godz. 17.00 odbędzie się w Gminnym Ośrodku Kultury koncert charytatywny”Dla Tomka i jego Rodziny”, na który zaprasza Komitet społeczny akcji charytatywnej. Odbędzie się również sprzedaż prac artystycznych pensjonariuszek Domu Pomocy Społecznej w Irenie. Zapraszamy!

5. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– wtorek, 25.09. – godz. 17.30 – tak jak w każdy wtorek – Nowenna do świętej Anny; a godz. 18.30 spotkanie Wspólnoty Lektorów Dorosłych w Oratorium św. Wojciecha. Zapraszamy!

– środa, 26.09. – o godz. 18.30 w kościele świętej Anny odbędzie się spotkanie Rodziców dzieci komunijnych. Będzie ono dotyczyło wyboru firmy szyjącej stroje komunijne oraz osób, które przygotują dekorację kwiatową, dokumentację zdjęciową i filmową z uroczystości I Komunii i “białego” tygodnia. Obecność obowiązkowa!

– czwartek, 27.09. – liturgiczne wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana.

– piątek, 28.09. – wspomnienie św. Wacława, męczennika oraz 12-ta rocznica śmierci Księdza Kardynała Adama Kozłowieckiego. W tym dniu, wieczorem, w naszej parafii będzie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Po Mszy świętej o godz. 18.00 odbędzie się niepowtarzalny wieczór Adoracji Chrystusa Ukrzyżowanego. Otóż, wizerunek Zbawiciela – piękna rzeźba, która znajdowała się w kościele Świętej Trójcy, w centrum malowidła Golgoty na łuku tęczowym, została gruntownie odnowiona przez konserwatorów z Krakowa. Wizerunek ten, zwany Pasją, zachwyca swoim pięknem i artyzmem wykonania. Zanim zostanie on zainstalowany w dotychczasowym miejscu, to będziemy mieli możliwość zobaczenia i uczczenia go z bliska. Postać Ukrzyżowanego Chrystusa będzie umieszczona w odpowiednio przygotowanej dekoracji na tle ołtarza św. Józefa w kościele św. Anny. Program adoracji: godz. 18.00 – Msza święta; godz. 19.00 – adoracja indywidualna; godz. 19.30 – modlitwa adoracyjna poprzez wspólny śpiew pieśni o krzyżu i pieśni pasyjnych; 20.00 – krótka prezentacja fotograficzna z przebiegu odnowienia tego wizerunku; 20.15 – film o krzyżu Chrystusa; 21.00 – Apel Jasnogórski – z Matką Bolesną pod krzyżem; 21.30 – zakończenie adoracji.

– sobota, 29.09. – święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 będzie sprawowana Msza święta w intencji księdza proboszcza z okazji jego imienin. Zapraszamy!

7. W pierwszą sobotę miesiąca października, tj. 06.10. w Sanktuarium Matki Bożej Dzikowskiej Ojców Dominikanów w Tarnobrzegu odbędzie się VIII Diecezjalna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca. Program znajduje się w przedsionku kościoła. Organizujemy wyjazd autokarowy z naszej parafii. Chętnych – nie tylko Członków Żywego Różańca – prosimy o wpisanie się na listę w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Zapisy będą trwały do końca września br.

8. Przypominamy, że od pierwszej niedzieli października, tj. od 07.10. 2018., pierwsza Msza święta niedzielna i świąteczna będzie sprawowana pół godziny wcześniej, aniżeli dotychczas, czyli o godz. 7.00. Przed Mszą świętą będą śpiewane Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Natomiast godziny sprawowania kolejnych Mszy świętych pozostają bez zmian.

9. Prasa katolicka – Niedziela, Gość Niedzielny oraz Mały Gość Niedzielny – u ministrantów stojących przy wejściu do kościoła.

10. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Sandomierskiej wraz z Regionem Ziemia Sandomierska NSZZ “Solidarność” zapraszają na konferencje Solidarni z rodziną zatytułowaną “Wychowanie patriotyczne w rodzinie i szkole” – pod patronatem Biskupa Sandomierskiego Krzysztofa Nitkiewicza. Konferencja odbędzie się 29 września (sobota) w Domu Katolickim w Sandomierzu o godzinie 10.00. Szczegóły na plakacie.

11. Komunikat Ks. Daniela Korycińskiego – Dyrektora Muzeum Kardynała Adama Kozłowieckiego: W dniu 30 września (niedziela) będziemy obchodzili dni związane z osobą ks. kard. Adama Kozłowieckiego – Apostoła Afryki. Tego dnia, w parku w Hucie Komorowskiej o godz. 11.00, będzie sprawowana dziękczynna Msza święta pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusza Krzysztofa Nitkiewicza z udziałem wielu gości z Polski i z zagranicy. Następnie, w budynku Gimnazjum w Majdanie Królewskim, odbędzie się sympozjum naukowe związane z działalnością misyjną Kościoła. Zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu kapłanów, siostry zakonne, katechetów i świeckich. Tego samego dnia o godz. 19.00 w Majdanie Królewskim na placu targowym, obok kościoła parafialnego, odbędzie się koncert Grzegorza Wilka i Andrzeja Cierniewskiego z racji 10 rocznicy powstania Fundacji im. kard. Kozłowieckiego „Serce bez Granic”.

12. Sołtys Zaklikowa informuje mieszkańców Zaklikowa, że dzisiaj o godz. 12.45 w Gminnym Ośrodku Kultury odbędzie się Zebranie Wiejskie mieszkańców sołectwa; w przypadku braku kworum, drugi termin zebrania wyznacza się na godz. 13.15.
13. Do sprzątania kościoła św. Anny zapraszamy mieszkańców ulicy Dworcowej nr 35 do 53. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę po Mszy świętej wieczornej.

14. Podziękowania:

– Panu Marcinowi Dziechciarskiemu i pracownikom jego firmy REG-ARM dziękujemy za bezinteresowne wykonanie części ogrodzenia zabezpieczającego sportowy teren dla dzieci i młodzieży oraz plac apelowy dla naszych harcerzy przy Oratorium św. Wojciecha. Bóg zapłać!

– przedstawicielom rodzin mieszkających przy ul. Dworcowej od nr 12 do 23, dziękujemy za posprzątanie kościoła św. Anny w minionym tygodniu i za złożoną ofiarę /40 złotych/ na kwiaty i środki czystości. W poniedziałek pracowali: Bożena Chojarska, Edward Małek, Stanisława Małek i Jadwiga Sieczkoś, a sobotę: Bożena Chojarska, Edward Małek, Stanisława Małek i Tomasz Rozenbangier. Bóg zapłać!

15. W minionym tygodniu odeszła do wieczności +Czesława Żuber z Kolonii Łysaków, ostatnio zamieszkała w Zdziechowicach Pierwszych – będą sprawowane w jej intencji 2 Msze święte od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa