«

»

Wrz 15

Ogłoszenia duszpasterskie, XXIV Niedziela zwykła, Rok B – 16.09.2018.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
XXIV Niedziela zwykła, Rok B – 16.09.2018.

 

1. Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 10.30 spotkanie dla Rodziców młodzieży, która w maju 2019 roku przystąpi do Sakramentu Bierzmowania. O godz. 16.30 – z racji trzeciej niedzieli miesiąca – śpiewane Nieszpory niedzielne. Zapraszamy!

2. Również dzisiaj o godz. 19.00 w par. Opatrzności Bożej w Stalowej Woli odbędą się uroczystości związane z pięcioleciem działalności Szczepu Harcerskiego “Feniks”, który to Szczep został powołany i zorganizowany przez Druha Ks. Kamila, pracującego obecnie w naszej parafii. Ks. Bp Krzysztof Nitkiewicz, Ordynariusz diecezji sandomierskiej, będzie przewodniczył Mszy świętej, po której odbędzie się harcerskie ognisko obrzędowe. W uroczystościach tych wezmą udział przedstawiciele władz wojewódzkich, powiatowych i miasta Stalowa Wola, a z naszej strony weźmie udział ponad 50-cio osobowa grupa harcerzy z 5 Szczepu Harcerskiego “Brzask” wraz z Instruktorami, Ks. Kamilem i Ks. Proboszczem. Jubilatom życzymy Bożego błogosławieństwa i dalszej prężnej działalności w stalowowolskim środowisku. Czuwaj!

3. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– wtorek, 18.09. – liturgiczne święto św. Stanisława Kostki, Patrona Polski. O godz. 17.30 – tak jak w każdy wtorek – Nowenna do świętej Anny; a godz. 18.30 spotkanie Rodzin świętej Anny w Oratorium św. Wojciecha. Zapraszamy wszystkich chętnych do pogłębiania formacji rodzinnej pod opieką Patronki naszej parafii, św. Anny!

– czwartek, 20.09. – liturgiczne wspomnienie św. Męczenników z Korei: Andrzeja Kim Taegon – kapłana i towarzyszy,

– piątek, 21.09. – liturgiczne Święto świętego Mateusza, Apostoła i Ewangelisty,

– sobota, 22.09. – 70 osób spośród zuchów, harcerzy, harcerzy starszych i instruktorów naszego 5 Szczepu Harcerskiego “Brzask” wyjeżdża do Rzeszowa do dwudniowy zlot pt. “Harcerze Niepodległej – mamy moc!”, w którym będzie uczestniczyć około 1500 harcerzy z całej Chorągwi Podkarpackiej ZHP.

4. W przyszłą niedzielę o godz. 9.00 liturgię “młodzieżowej Mszy świętej” ubogaci Młodzieżowy Zespół wokalno-instrumentalny z naszej parafii. Będzie to pierwszy “występ” tych młodych serc, które pragną poznawać piękno liturgii Eucharystii oraz dzielić się swoimi talentami ze wspólnotą parafialną.

5. Również w przyszłą niedzielę odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Rodzin na Jasną Górę. Szczegóły znajdziemy na plakacie zamieszczonym w przedsionku kościoła.

6. W pierwszą sobotę miesiąca października, tj. 06.10., w Sanktuarium Matki Bożej Dzikowskiej Ojców Dominikanów w Tarnobrzegu odbędzie się VIII Diecezjalna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca. Początek spotkania o godz. 10.00, a zakończenie ok. godz. 14.00. Program znajduje się w przedsionku kościoła. Organizujemy wyjazd autokarowy z naszej parafii. Chętnych – nie tylko Członków Żywego Różańca – prosimy o wpisywanie się na listę w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Zapisy będą trwały do końca września br.

7. Informujemy, że od pierwszej niedzieli października, tj. od 07.10. 2018., pierwsza niedzielna i świąteczna Msza święta będzie sprawowana pół godziny wcześniej aniżeli dotychczas, czyli o godz. 7.00. Przed Mszą świętą będą śpiewane Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Natomiast godziny sprawowania pozostałych Mszy świętych pozostają bez zmian.

8. Prasa katolicka – Niedziela oraz Gość Niedzielny – u ministrantów stojących przy wejściu do kościoła.

9. Komitet społeczny akcji charytatywnej “Dla Tomka i jego Rodziny”, pogorzelców z ul. Dworcowej zaprasza na koncert charytatywny do Gminnego Ośrodka Kultury w przyszłą niedzielę, tj. 23.09., o godz. 17.00. Wystąpią nasi artyści: dzieci i młodzież z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zaklikowie, chór Gloria oraz laureaci Międzywojewódzkiego Festiwalu Piosenki Angielskiej z Lublina, Kraśnika, Stalowej Woli i Zaklikowa. Odbędzie się również sprzedaż prac artystycznych pensjonariuszek Domu Pomocy Społecznej w Irenie. Zapraszamy!

10. Do sprzątania kościoła św. Anny zapraszamy mieszkańców ulicy Dworcowej nr 12 do 33. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę po Mszy świętej wieczornej.

11. Podziękowania:

– Panu Markowi Urbanowi ze Zdziechowic i pracownikom jego firmy dziękujemy za bezinteresowne wykonanie prac przy Oratorium św. Wojciecha związanych z wykarczowaniem pnia i za niwelację terenu pod boisko sportowe dla dzieci i młodzieży oraz pod plac apelowy dla naszych harcerzy. Bóg zapłać!

– przedstawicielom rodzin mieszkających przy ul. Dworcowej od nr 1 do 10, dziękujemy za posprzątanie kościoła św. Anny w minionym tygodniu i za złożoną ofiarę 415 złotych! na kwiaty i środki czystości. W poniedziałek pracowali: Teresa Gorczyca, Ewelina Grzesik, Kornelia Grzesik, Maja Grzesik, Barbara Janik, Katarzyna Janik, Barbara Kunac, Krystyna Szwarc, Dorota Zakościelny, Sławomir Zakościelny i Anna Zmysłowska, natomiast w sobotę pracowali: Teresa Gorczyca, Barbara Janik, Jadwiga Janik, Katarzyna Janik, Barbara Kunac, Ryszarda Majewska, Anna Piechota, Krystyna Szwarc, Dorota Zakościelny, Sławomir Zakościelny i Anna Zmysłowska. Swój dar na kwiaty i środki czystości złożyli także: Maria Chromik, Edward Krasnowski, Zofia Krasnowska, Maria Mazur, Alina Zieliński oraz Mirosław Zieliński. Bóg zapłać!

12. W minionym tygodniu odeszły do wieczności: 1/ +Janina Kozłowska z Zaklikowa – będzie sprawowanych w jej intencji 5 Mszy świętych od uczestników pogrzebu; 2/ +Małgorzata Kowalska z Zaklikowa – 5 Mszy świętych od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa