«

»

Wrz 08

Ogłoszenia duszpasterskie, XXIII Niedziela zwykła, Rok B – 09.09.2018.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
XXIII Niedziela zwykła, Rok B – 09.09.2018.

 

1. Dzisiaj – druga niedziela miesiąca września, kolejna składka w kopertach na remont kościoła Świętej Trójcy. W całym miesiącu sierpniu złożyliśmy w kopertach i przekazaliśmy poprzez przelewy bankowe łączną sumę 14 544 zł /czternaście tysięcy pięćset czterdzieści cztery złote/. Bóg zapłać za dotychczasową ofiarność!

2. Także dzisiaj o godz. 10.30 w naszym kościele będzie/była sprawowana po raz pierwszy “Msza święta harcerska”. Przypominamy, że przez cały rok szkolny, w drugą niedzielę każdego miesiąca, o godz. 10.30, nasi harcerze będą animowali tzn. przygotowywali i prowadzili – w określonym zakresie – liturgię niedzielnej Eucharystii. Zapraszamy!

3. Również dzisiaj o godz. 12.00 w kaplicy w Karkówce będzie/była celebrowana Msza święta z okazji Święta Podwyższenia Krzyża Świętego /liturgicznie święto to przypada w piątek 14 września/. Głównym celebransem Sumy odpustowej oraz kaznodzieją będzie/był Ks. Mgr Mieczysław Janiec, Kapelan Domu Pomocy Społecznej i Sióstr Opatrzności Bożej w Irenie. Zapraszamy!

4. Także dzisiaj rozpoczynamy w naszej Ojczyźnie VIII Tydzień Wychowania pod hasłem: Młodzież, wiara i rozeznanie powołania.

5. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 10.09. – godz. 16.00 – spotkanie Scholi Dziecięcej “Ignis” – grupa młodsza, godz. 17.00 – grupa starsza; również godz. 17.00 – pierwsze spotkanie Młodzieżowego Zespołu wokalno-instrumentalnego; godz. 18.00 – spotkanie Scholi “Cantate Deo”.

– wtorek, 11.09. – godz. 16.30 – spotkanie Harcerskiej Grupy Muzycznej; godz. 17.30 – tak jak w każdy wtorek – Nowenna do świętej Anny; godz. 18.30 – spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży; również 18.30 – spotkanie Róż Różańcowych.

– środa, 12.09. – godz. 17.00 – zbiórka 75 Drużyny Harcerskiej; godz. 19.00 – na Orliku – spotkanie grupy sportowej.

– czwartek, 13.09. – liturgiczne wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła. Godz. 16.30 – zbiórka 35 Drużyny Harcerskiej “Terra”; godz. 18.00 – zbiórka 45 Drużyny Harcerskiej “Zdobywcy szlaków”; godz. 19.30 – zbiórka 55 Drużyny Starszoharcerskiej “Szum-Bum”.

– piątek, 14.09. – liturgiczne Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Godz. 15.30 – zbiórka 15 Gromady Zuchowej “Łowcy przygód”; godz. 17.30 – zbiórka 25 Gromady Zuchowej “Poszukiwacze skarbów”; godz. 19.30 – zbiórka 65 Drużyny Starszoharcerskiej.

– sobota, 15.09. – liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Godz. 11.00 – zbiórka Liturgicznej Służby Ołtarza: kandydaci na ministrantów, ministranci i lektorzy.

6. Od przyszłej niedzieli powracają, po wakacyjnej przerwie, Msze św. dla dzieci i ich rodziców, z okolicznościowym kazaniem, śpiewem Scholi Dziecięcej „Ignis” oraz zaangażowaniem podczas liturgii dzieci I-komunijnych i ich rodziców Zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 10.30.

7. Także w przyszłą niedzielę o godz. 9.00 liturgię “młodzieżowej Mszy świętej” przygotuje Schola „Cantate Deo”, a w niedzielę następną /czwartą/ – animację liturgiczną podejmie organizujący się Młodzieżowy Zespół wokalno-instrumentalny z naszej parafii.

8. Rodziców młodzieży, która w maju 2019 roku przystąpi do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę /16.09./ po Mszy świętej o godz. 10.30. Obecność obowiązkowa!

9. Przypominamy, że w drugą niedzielę Adwentu, tj. 9 grudnia 2018 o godz. 12.00 Ksiądz Biskup Krzysztof Nitkiewicz, Ordynariusz Diecezji Sandomierskiej, będzie sprawował Mszę świętą dziękczynną w odnowionym kościele Świętej Trójcy w Zaklikowie.

10. Prasa katolicka – Niedziela oraz Gość Niedzielny – u ministrantów stojących przy wejściu do kościoła.

11. Ogłoszenie Panów Sołtysów: Sołtysi wsi Zdziechowice Pierwsze i Zdziechowice Drugie informują, że w dniu 09.09./dzisiaj/ 2018, w remizie OSP w Zdziechowicach Drugich odbędzie się Zebranie Wiejskie mieszkańców sołectw. Pierwszy termin zebrania godz. 15.00, drugi godz. 15.30. Szczegółowy program spotkania jest uwidoczniony w przedsionku kościoła.

12. Do sprzątania kościoła św. Anny zapraszamy mieszkańców ulicy Dworcowej nr 1 do 10. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę po Mszy świętej wieczornej.

13. Podziękowania:

– Panom Prezesom Spółki Rejon Las: Piotrowi i Arturowi Kowalik składamy podziękowania za nieodpłatne przekazanie desek podłogowych i legarów koniecznych do wykończenia remontu salek znajdujących się nad zakrystią kościoła. Salki te będą przeznaczone na spotkania edukacyjne dla dzieci, młodzieży oraz dla dorosłych, a spotkania te będą prowadzone przez Gminny Ośrodek Kultury w Zaklikowie. Bóg zapłać za ten dar!

– Panu Markowi Pataraniak dziękujemy za bezinteresowną pracę włożoną w wykonanie wstępnej rekultywacji terenu przeznaczonego na wypracowywane społecznie przy Oratorium św. Wojciecha boisko sportowe i plac apelowy dla naszych harcerzy. Bóg zapłać!

– przedstawicielom rodzin mieszkających przy ul. Tartak od nr 27A do 59, dziękujemy za posprzątanie kościoła św. Anny w minionym tygodniu i za złożoną ofiarę 90 złotych na kwiaty i środki czystości. W poniedziałek i w sobotę pracowały: Aneta Chmiel, Kinga Chmiel i Jadwiga Garbacz. Bóg zapłać!

14. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: 1/ +Helena Flis z Baraków Starych, ostatnio zamieszkała w Potoku Stany – będą sprawowane w jej intencji 3 Msze święte od uczestników pogrzebu; 2/ +Anna Taracha z Ireny – 3 Msze święte od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa