«

»

Wrz 01

Ogłoszenia duszpasterskie, XXII Niedziela zwykła, Rok B – 02.09.2018.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
XXII Niedziela zwykła, Rok B – 02.09.2018.

1. W miniony czwartek i piątek 70-ciu zuchów, harcerzy i harcerzy starszych z naszego 5 Szczepu Harcerskiego “Brzask”, pod opieką kadry instruktorskiej, przeżywało w Janowie Lubelskim dwudniowy biwak, który rozpoczął nowy Rok Harcerski pod hasłem “Drużyna Niepodległej”. Przeżycia i doświadczenia zdobyte podczas tego biwaku pozostaną na długo w pamięci i w sercach uczestników.

2. Dzisiaj – pierwsza niedziela miesiąca września. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy świętej o godz. 12.00 oraz możliwość wsparcia finansowego Radia Maryja i Telewizji TRWAM poprzez ofiarę złożoną do puszki po każdej Mszy świętej. W sierpniu przekazaliśmy na ten cel 626.00 złotych. Bóg zapłać za dar serca!

3. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 03.09. – liturgiczne wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, Papieża i Doktora Kościoła. O godz. 8.00 rano, będą sprawowane równolegle dwie Msze święte na rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019. Tak więc: dla Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zaklikowie Eucharystia będzie celebrowana w hali sportowej, a dla Zespołu Szkół ze Zdziechowic – w sali gimnastycznej. Dzieci, młodzież, ich rodziców, nauczycieli, wychowawców oraz Dyrekcje Szkół zapraszamy do uczestnictwa w Ofierze Eucharystycznej, podczas której będziemy prosili o Boże błogosławieństwo i o owocny nowy rok szkolny. Podczas tych Eucharystii zostaną poświęcone tornistry pierwszoklasistów.

– wtorek, 04.09. – o godz. 17.30 – tak jak w każdy wtorek – Nowenna do świętej Anny, a o godz. 18.30 w Oratorium św. Wojciecha spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Zapraszamy!

– czwartek, 06.09. – Pierwszy Czwartek miesiąca września. /PO/WOŁANIE NA SPOTKANIE – to nowa akcja KSM Diecezji Sandomierskiej, odbywająca się w każdy Pierwszy Czwartek miesiąca w innej parafii. Polega ona na wspólnej modlitwie młodzieży /i nie tylko/ w intencji powołań kapłańskich, adorując Najświętszy Sakrament. Pierwszym miejscem takiej modlitwy będzie nasza parafia. Rozpoczniemy Mszą świętą o godz. 18.00, po której odbędzie się spotkanie integracyjne wraz z zaproszonymi oddziałami KSM-u diecezji sandomierskiej. Zachęcamy wszystkich do wspólnej modlitwy!

– piątek, 07.09. – Pierwszy Piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 6.30 rano oraz od godz. 17.00 po południu. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy świętej wieczornej. Natomiast w Oratorium św. Wojciecha, o godz. 19.00, odbędzie się spotkanie Rodziny Serca Jezusowego i Parafialnego Koła Przyjaciół Radia Maryja i TV Trwam. Zapraszamy dotychczasowych Członków oraz wszystkich zainteresowanych pogłębianiem osobistej formacji religijnej.

– sobota, 08.09. – liturgiczne święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, zwane tradycyjnie świętem Matki Bożej Siewnej. Spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza – pierwsze w nowym roku formacyjnym – w Oratorium o godz. 11.00. Zapraszamy! Natomiast Ksiądz Biskup Krzysztof Nitkiewicz zaprasza na zakończenie obchodów Jubileuszu 200.lecia Diecezji Sandomierskiej, które będzie miało miejsce w Uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Sulisławicach, w dniu 8 września / sobota/ 2018 roku o godz. 12.00. Na zakończenie Mszy świętej zostanie rozdany Komisjom Dekanalnym dokument roboczy III Synodu Diecezji Sandomierskiej.

4. Przyszła niedziela jest drugą niedzielą miesiąca września, kolejna składka w kopertach na remont kościoła Świętej Trójcy. Bóg zapłać za dotychczasową ofiarność!

5. Również w następną niedzielę o godz. 12.00 w kaplicy w Karkówce będzie celebrowana Msza święta z okazji Święta Podwyższenia Krzyża Świętego. Głównym celebransem Sumy odpustowej oraz kaznodzieją będzie Ks. Mgr Mieczysław Janiec, Kapelan Domu Pomocy Społecznej i Sióstr Opatrzności Bożej w Irenie. Zapraszamy!

6. Rodziców dzieci, które w maju 2019 roku przystąpią do I Komunii świętej, zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 10.30. Obecność obowiązkowa! Równocześnie przypominamy, że od przyszłego roku w naszej parafii uroczystość I Komunii świętej odbywać się będzie w drugą niedzielę maja, zaś rocznica I Komunii świętej – w trzecią niedzielę maja.

7. Także w przyszłą niedzielę rozpoczynamy w naszej Ojczyźnie VIII Tydzień Wychowania pod hasłem: Młodzież, wiara i rozeznanie powołania.

8. Dla dzieci i młodzieży z parafialnych grup duszpasterskich wznawiamy spotkania sportowe (piłka nożna i siatkówka) na Orliku przy ZSO w Zaklikowie (w sezonie letnim) oraz w hali sportowej (w sezonie zimowym). Zapraszamy w każdą środę od godz. 19.00 do 21.00. Grający opiekunowie – ks. proboszcz Michał Mierzwa i ks. Kamil Dziurdź.

9. W każdą drugą niedzielę miesiąca o godz. 10.30 w naszym kościele odbywać się będą “Msze święte harcerskie”. Pierwsza taka “wyjątkowa Eucharystia” będzie sprawowana już w najbliższą niedzielę 9 września.

10. Od trzeciej niedzieli września powracają, po wakacyjnej przerwie, Msze św. dla dzieci i ich rodziców, z okolicznościowym kazaniem, śpiewem Scholi Dziecięcej „Ignis” oraz zaangażowaniem podczas liturgii dzieci I-komunijnych i ich rodziców Zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 10.30.

11. Msze święte dla młodzieży będą sprawowane w każdą niedzielę o godz. 9.00. I tak: w trzecią niedzielę miesiąca liturgię tej “młodzieżowej Mszy świętej” przygotuje Schola „Cantate Deo”, a w niedzielę czwartą – organizujący się Młodzieżowy Zespół wokalno-muzyczny z naszej parafii.

12. Wstępny program spotkań grup duszpasterskich naszej parafii – na rok szkolny 2018/2019 – został zamieszczony na stronie Internetowej oraz uwidoczniony w przedsionku kościoła. Program ten będzie doprecyzowany w najbliższym tygodniu. Prosimy o zgłaszanie uwag i propozycji dotyczących zdynamizowania życia parafialnego. Zapraszamy także do włączenia się w działalność wspólnot istniejących w parafii.

13. Informujemy, że w drugą niedzielę Adwentu, tj. 9 grudnia 2018 o godz. 12.00 Ksiądz Biskup Krzysztof Nitkiewicz, Ordynariusz Diecezji Sandomierskiej, będzie sprawował Mszę świętą dziękczynną w odnowionym kościele Świętej Trójcy w Zaklikowie.

14. Prasa katolicka – Niedziela oraz Gość Niedzielny – u ministrantów stojących przy wejściu do kościoła.

15. Do sprzątania kościoła św. Anny zapraszamy mieszkańców ulicy Tartak nr 27A do 59. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę po Mszy świętej wieczornej.

16. Podziękowania:

– przedstawicielom rodzin mieszkających przy ul. Tartak od nr 14 do 26C, dziękujemy za posprzątanie kościoła św. Anny w minionym tygodniu i za złożoną ofiarę 285 złotych na kwiaty i środki czystości. W poniedziałek pracowali: Marianna Chabucka, Agnieszka Chodara-Żuraw, Elżbieta Jabłońska, Patrycja Kolano, Anna Lepiejza, Izabela Lepiejza, Katarzyna Lepiejza, Dorota Lewandowska, Jan Lewandowski, Anna Mazurek, Jan Mazurek, Gabriel Mochol, Wioletta Mochol, Konrad Szczuka, Krzysztof Szczuka, Halina Szymańska, Grażyna Szyszka i Karolina Żuraw, a w sobotę: Agnieszka Chodara-Żuraw, Patrycja Kolano, Aleksandra Lepiejza, Anna Lepiejza, Izabela Lepiejza, Katarzyna Lepiejza, Dorota Lewandowska, Jan Lewandowski, Anna Mazurek, Sławomir Mazurek, Konrad Szczuka, Halina Szymańska, Grażyna Szyszka i Karolina Żuraw. Swój dar na kwiaty i środki czystości złożyła także Zofia Murawiecka. Bóg zapłać!

 

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa