«

»

Sie 25

Ogłoszenia duszpasterskie, XXI Niedziela zwykła, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej,Rok B – 26.08.2018.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
XXI Niedziela zwykła, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, Rok B – 26.08.2018.

1. Dzisiaj – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Wraz z licznymi pątnikami i wiernymi, którzy gromadzą się w “Duchowej Stolicy Polski”, módlmy się o pomyślność dla naszej Ojczyzny oraz o Boże łaski i opiekę Maryi dla polskich Rodzin.

2. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 27.08. – liturgiczne wspomnienie św. Moniki, która zanoszoną do Boga wytrwałą modlitwą oraz matczynymi łzami wyprosiła nawrócenie dla swojego syna Augustyna.

– wtorek, 28.08. – wspomnienie św. Augustyna, Biskupa i Doktora Kościoła. O godz. 17.30 – tak jak w każdy wtorek – Nowenna do świętej Anny. Zapraszamy!

– środa, 29.08. – wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

– czwartek, 30.08. – zuchy, harcerze i harcerze starsi z naszego 5 Szczepu Harcerskiego “Brzask”, pod opieką kadry instruktorskiej, rozpoczynają w Janowie Lubelskim dwudniowy biwak, który inauguruje nowy Rok Harcerski. Życzymy, aby te dwa dni spędzone w harcerskim klimacie przyniosły im wiele niezapomnianych wrażeń i wspomnień!

– sobota, 01.09. – Pierwsza Sobota miesiąca – nabożeństwo wynagradzające po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy! W tym dniu pamiętajmy w modlitwach o poległych w obronie naszej Ojczyzny podczas II wojny światowej.

3. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca września, stąd możliwość wsparcia Radia Maryja i TV Trwam poprzez ofiarę złożoną do puszek po każdej Mszy świętej. Natomiast zmiana tajemnic różańcowych będzie po Mszy świętej o godz. 12.00.

4. W poniedziałek następnego tygodnia, tj. 03 września o godz. 8.00 rano, będą sprawowane równolegle dwie Msze święte na rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019. Dla Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zaklikowie Eucharystia będzie celebrowana w hali sportowej, a dla Zespołu Szkół ze Zdziechowic – w sali gimnastycznej. Dzieci, młodzież, ich rodziców, nauczycieli, wychowawców oraz Dyrekcje Szkół zapraszamy do uczestnictwa w Ofierze Eucharystycznej, podczas której będziemy prosili o Boże błogosławieństwo i owocny nowy rok szkolny.

5. Prasa katolicka – Niedziela oraz Gość Niedzielny – u ministrantów stojących przy wejściu do kościoła.

6. Do sprzątania kościoła św. Anny zapraszamy mieszkańców ulicy Tartak nr 14 do 26C. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę po Mszy świętej wieczornej.

7. Podziękowania:

– przedstawicielom rodzin mieszkających przy ul. Tartak od nr 1 do 12, dziękujemy za posprzątanie kościoła św. Anny w minionym tygodniu i za złożoną ofiarę 250 złotych na kwiaty i środki czystości. W poniedziałek pracowali: Agnieszka Ciupak, Grzegorz Ciupak, Tomasz Flis, Regina Kuśmierz, Ryszard Nowosad, Elżbieta Przywara i Mieczysława Sieczkoś, a w sobotę: Piotr Kuśmierz, Regina Kuśmierz, Anna Pokwapisz, Dawid Pokwapisz, Paweł Pokwapisz, Mieczysława Sieczkoś i Elżbieta Świderski. Swój dar na kwiaty i środki czystości złożyła także Stanisława Piętak. Bóg zapłać!

8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: 1/ +Waldemar Frączek z Zaklikowa – będzie sprawowanych w jego intencji 11 Mszy świętych od uczestników pogrzebu; 2/ +Maria Sokal – ostatnio zamieszkała w Domu Pomocy Społecznej w Janowie Lubelskim – 3 Msze św. od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa