«

»

Sie 18

Ogłoszenia duszpasterskie, XX Niedziela zwykła, Rok B – 19.08.2018.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
XX Niedziela zwykła, Rok B – 19.08.2018

1. Dzisiaj – trzecia niedziela miesiąca sierpnia – Nieszpory niedzielne o godz. 16.30. Zapraszamy!

2. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 20.08. – liturgiczne wspomnienie św. Bernarda, opata i Doktora Kościoła.

– wtorek, 21.08. – wspomnienie św. św. Piusa X, papieża. O godz. 17.30 – tak jak w każdy wtorek – Nowenna do świętej Anny. Zapraszamy!

– środa, 22.08. – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej.

– piątek, 24.08. – święto św. Bartłomieja, Apostoła.

3. W przyszłą niedzielę, 26.08., Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

4. Prasa katolicka – Niedziela oraz Gość Niedzielny – u ministrantów stojących przy wejściu do kościoła.

5. Rodzina poszkodowana w pożarze, a mieszkająca na terenie naszej parafii, składa serdeczne podziękowania za wszelkie wsparcie finansowe przekazane pod jej adresem. Natomiast Komitet Społeczny organizujący tę pomoc informuje, że akcja charytatywna organizowana na ten cel została przedłużona do końca listopada 2018 roku. Szczegóły znajdziemy na tablicy ogłoszeń w przedsionku kościoła.

6. Do sprzątania kościoła św. Anny zapraszamy mieszkańców ulicy Tartak nr 1 do 12. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę po Mszy świętej wieczornej.

7. Podziękowania:

– dziękujemy myśliwym z Koła Łowieckiego „Tur” za ofiary złożone na tacę podczas Mszy świętej sprawowanej w ich intencji i w intencji ich Rodzin w dniu 15 sierpnia o godz. 9.00 przy krzyżu obok kompleksu stawów „Żużel“. Ofiarę w wysokości 654.00 złote przekazujemy na remont naszego kościoła parafialnego. Bóg zapłać!

– podziękowania składamy Panom: Jackowi i Marianowi Iracki za gruntowne odnowienie krzyża przydrożnego znajdującego się przy wyjeździe z Zaklikowa w kierunku Stalowej Woli. Bóg zapłać!

– przedstawicielom rodzin mieszkających przy ul. Zaśluzie od nr 27 do 44, dziękujemy za posprzątanie kościoła św. Anny w minionym tygodniu i za złożoną ofiarę 100 złotych na kwiaty i środki czystości. W poniedziałek pracowały: Anna Pokwapisz, Helena Wanatowicz i Stanisław Wanatowicz, a w sobotę: Aleksandra Pokwapisz, Anna Pokwapisz oraz Helena Wanatowicz. Bóg zapłać!

8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: 1/ +Barbara Nieradka, ostatnio zamieszkała w Stalowej Woli; 2/ +Tadeusz Rząd z Zaklikowa – będzie sprawowanych w jego intencji 8 Mszy świętych od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa