«

»

Sie 11

Ogłoszenia duszpasterskie, XIX Niedziela zwykła, Rok B – 12.08.2018.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
XIX Niedziela zwykła, Rok B – 12.08.2018.

1. Dzisiaj druga niedziela miesiąca sierpnia, a więc kolejna w tym roku składka w kopertach na remont kościoła Świętej Trójcy. Z ołtarzy bocznych i z przedsionka można codziennie zabrać specjalnie przygotowane na ten cel koperty. Bóg zapłać za ofiarność!

2. Również dzisiaj Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 16.30. Zapraszamy!

3. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– wtorek, 14.08. – liturgiczne wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbe, kapłana i męczennika. O godz. 17.30 – tak jak w każdy wtorek – Nowenna do świętej Anny. Zapraszamy! W parafii Szczecyn – uroczystość odpustowa – suma o godz. 11.00.

– środa, 15.08. – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (Matki Boskiej Zielnej). Msze święte będą sprawowane w porządku świątecznym, a więc o godz.: 7.30; 9.00; 10.00 – w Karkówce; 10.30, 12.00 i o 17.00. Poświęcenie ziół i kwiatów – podczas każdej Mszy świętej.

– piątek, 03.08. – wspomnienie św. Jacka, kapłana.

4. Prasa katolicka – Niedziela oraz Gość Niedzielny – u ministrantów stojących przy wejściu do kościoła.

5. Burmistrz Miasta Zaklików, Pan Zdzisław Wójcik oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Zaklikowie, Pani Anna Krzyżanowska zapraszają na III Spotkania z Kulturą. W programie Koncerty, filmy, wystawy. Więcej informacji na plakatach.

6. Do sprzątania kościoła św. Anny zapraszamy mieszkańców ulicy Zaśluzie od nr 27 do nr 44. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę po Mszy świętej wieczornej.

7. Podziękowania:

– przedstawicielom rodzin mieszkających przy ul. Zaśluzie od nr 18 do 25, dziękujemy za posprzątanie kościoła św. Anny w minionym tygodniu i za złożoną ofiarę 260 złotych na kwiaty i środki czystości. W poniedziałek pracowały: Barbara Biały, Małgorzata Gajewska, Amelia Miękina oraz Edyta Miękina, a w sobotę: Barbara Biały, Anna Drewniak, Małgorzata Gajewska, Andrzej Kalinowski i Edyta Miękina. Bóg zapłać!

8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: 1/+Magdalena Wilińska – będą sprawowane w jej intencji 3 Msze święte od uczestników pogrzebu; 2+ Marianna Pietrzyk – 1 Msza święta od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa