«

»

Lip 28

Ogłoszenia duszpasterskie, XVII Niedziela zwykła, Rok B – 29.07.2018.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
XVII Niedziela zwykła, Rok B – 29.07.2018.

1. Dzisiaj kończymy 19. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Po każdej Mszy świętej pomodlimy się w intencji wszystkich kierowców, polecając ich opiece św. Krzysztofa oraz poświęcimy pojazdy. Dobrowolne ofiary złożone z tej racji będą przeznaczone, tak jak każdego roku, na Akcję św. Krzysztof – 1 gr za 1 km na środki transportu dla misjonarzy.

2. Również dzisiaj Nabożeństwo do Świętej Trójcy o godz. 16.30. Zapraszamy!

3. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– wtorek, 31.07. – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana. O godz. 17.30 – tak jak w każdy wtorek – Nowenna do świętej Anny. Zapraszamy!

– środa, 01.08. – liturgiczne wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i Doktora Kościoła.

– czwartek, 02.08. – Pierwszy czwartek miesiąca sierpnia. Po Mszy świętej wieczornej – nabożeństwo o powołania do służby w Kościele. W tym dniu w naszej parafii będziemy gościli na noclegu pątników Pielgrzymki Janowskiej. Przybędą oni około godz. 17.30 do kościoła św. Anny.

– piątek, 03.08. – Pierwszy Piątek miesiąca sierpnia. Spowiedź od godz. 6.30 rano oraz od godz. 17.00 po południu. Nabożeństwo do NSP Jezusa po Mszy świętej wieczornej.

– sobota, 04.08. – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana oraz Pierwsza Sobota miesiąca – nabożeństwo wynagradzające po Mszy św. wieczornej. W tym dniu wyruszają pielgrzymki z Ostrowca Świętokrzyskiego, z Sandomierza i ze Stalowej Woli – na Jasną Górę, aby po 9-ciu dniach wędrówki, w dniu 12 sierpnia, stanąć przed cudownym wizerunkiem Czarnej Madonny. Zapraszamy do pielgrzymowania.

4. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca sierpnia, stąd możliwość wsparcia Radia Maryja i TV Trwam poprzez ofiarę złożoną do puszek po każdej Mszy świętej. W lipcu przekazaliśmy na ten cel 603 złote. Bóg zapłać! Natomiast zmiana tajemnic różańcowych będzie po Mszy świętej o godz. 12.00.

5. Prasa katolicka – Niedziela oraz Gość Niedzielny – u ministrantów stojących przy wejściu do kościoła.

6. Ośrodek Diagnostyki Słuchu w Stalowej Woli zaprasza na bezpłatne badanie słuchu w dniu 31 lipca /wtorek/ 2018 roku o godz. 12.00 w NZOZ “Lekarz” Dariusz Chmiel, Zdziechowice II 221.

7. Do sprzątania kościoła św. Anny zapraszamy mieszkańców ulicy Zaśluzie od nr 9 do nr 17. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę po Mszy świętej wieczornej.

8. Podziękowania:

– przedstawicielom rodzin mieszkających przy ul. Zaśluzie od nr 1 do 8, dziękujemy za posprzątanie kościoła św. Anny w minionym tygodniu i za złożoną ofiarę 270 złotych na kwiaty i środki czystości. W poniedziałek pracowały: Anna Lewandowska i Maria Sosnówka, a w sobotę: Anna Bryczek, Barbara Cieliczko, Jerzy Matera, Ewa Michalska, Bożena Pelc i Maria Wróbel. Swój dar na kwiaty i środki czystości złożyła także Ewelina Cieliczko. Bóg zapłać!

9. W minionym tygodniu odszedł do wieczności +Zbigniew Skorupa z Zaklikowa. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa